Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.992
Со победата на Арсенал против Селтик и неговото највероватно влегување во групите ние според коефициентот кој го имаме паѓаме на место бр. 9, а доколку и Лион успее да се пласира тогаш ние сме на место бр.10.
Тоа значи дека добиваме еден од Манчестер, Барселона, Челзи, Арсенал, Ливерпул, Севиља и Баерн Минхен.
Ќе биде интересна групава осеќам..
Мене се ми иде накај Арсенал . . . мислам дека нема да добиеме некој од '' европските '' гиганти иако ако би бирал, тогаш Барса без никакво сомневање . :tv:
Интересно ке биде, Ибра vs Ето, едниот до пред некој месец икона на Интер, другиот икона во Барса и трет стрелец во нивната историја ,
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Јас би сакал Севиља.. Со неа некако ми иде сигурно првото место во групата.. Со останативе можно е и прво и второ да завршиме.. Не сакам втората да ја играме во гости.. Али како и да е не ми се бендисува тоа што не сме носители.. Сега незнам како оди бодувањето и дали е можно веќе оваа година да се вратиме на тоа старо место.. Дали се доволни само 6 утакмици во групата.. или мора да се оди подалеку..
 

StiX

Why so serious?
Член од
13 февруари 2008
Мислења
100
Поени од реакции
19
Мене се ми иде накај Арсенал . . . мислам дека нема да добиеме некој од '' европските '' гиганти иако ако би бирал, тогаш Барса без никакво сомневање . :tv:
Интересно ке биде, Ибра vs Ето, едниот до пред некој месец икона на Интер, другиот икона во Барса и трет стрелец во нивната историја ,
Апсолутно се слагам , дефинитивно Барса би сакал да се падне, ем убаво за око ем ради хет трикот што ќе го даде Ето :cuc:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
Ако падне Барса ќе треба да се вложи многу повеќе напор да се помине групата посебно во меѓусебните натпревари.
Треба да се даде максимумот што значи многу повеќе труд и вложена енергија.
Подобро би било да се одбегне една таква екипа а со неа да се видиме во полу или финале.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.992
Јас би сакал Севиља.. Со неа некако ми иде сигурно првото место во групата.. Со останативе можно е и прво и второ да завршиме.. Не сакам втората да ја играме во гости.. Али како и да е не ми се бендисува тоа што не сме носители.. Сега незнам како оди бодувањето и дали е можно веќе оваа година да се вратиме на тоа старо место.. Дали се доволни само 6 утакмици во групата.. или мора да се оди подалеку..
И мене тоа ме плаши, минатава сезона ја усраа во група кога можеа да добијат полесен противник, а завршија само втори, велам '' само '' зашто сепак беа во условно кажано најлесната група .

Јебига, системот 4-3-3 најмногу удри тука, тек по завршувањето на фазата по групи Мурињо ја смени тактиката .
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Мене се ми иде накај Арсенал . . . мислам дека нема да добиеме некој од '' европските '' гиганти иако ако би бирал, тогаш Барса без никакво сомневање . :tv:
Интересно ке биде, Ибра vs Ето, едниот до пред некој месец икона на Интер, другиот икона во Барса и трет стрелец во нивната историја ,

Абе фино би било да се паднеме во групи, ќе бидат интересни и 2та дуела, но мислам дека подобро би било доколку и двата тима поминат 1/8 финале па здравје да се паднеме во самата завршница, не за друго....влогот е многу поголем.:smir:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.992
Абе фино би било да се паднеме во групи, ќе бидат интересни и 2та дуела, но мислам дека подобро би било доколку и двата тима поминат 1/8 финале па здравје да се паднеме во самата завршница, не за друго....влогот е многу поголем.:smir:
Ипак, епски дуел ке биде тоа, баш поради размената на играчи летоска, плус секогаш сум сакал да го гледам Мур против Барса, а вака плус со Интер . . . . мх, мх, мераци :) .

Иначе знаејќи ги Интер и нивната '' огромна '' среќа во ЛШ, поубаво ке е за нив да се паднат со оние помалку експонирани екипи од прв шешир ко Лион ( ако помине ), Севиља . . . би ги кажал и Милан али не е изводливо во фаза од групи со тим од иста земја :) .

Нејсе, кој и да е, очекувам многу повеќе од нив оваа година во ЛШ .
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
a кога ке биде ждрепката?
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
дечки дајте да смислиме лого за веб страната! како она што го има интер и го менува за секоја прилика на пример за клубот е круг со буквите IMFC(Internazionale MIlano Football club) за интер каналот IC(Inter channel) кај нас да биде IMFM(Internazionale Milano Fans Macedonia)
 

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
дечки дајте да смислиме лого за веб страната! како она што го има интер и го менува за секоја прилика на пример за клубот е круг со буквите IMFC(Internazionale MIlano Football club) за интер каналот IC(Inter channel) кај нас да биде IMFM(Internazionale Milano Fans Macedonia)

која е веб страната не можам да ја пронајдам
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
незнам колку забележавте ама досега не се ослободивме од ниеден балетан.
Бурдисо ривас суазо обиња уште се тука и немаат намера да си заминат а сеуште чекаме плејмејкер.
моментално имаме 31 играч во екипата + снајдер ако дојде 32 а како што знаеме фудбал се игра со 11 играчи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom