Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.439
Поени од реакции
6.656
а перформансиве на играчов? а цената?
пандев е без пари, докажан во италија и гори од желба да му покаже на лотито дека згрешил.
а кавани од друга страна(да не го спомнеше повеќето нас немаше ни да го дознаеме) ке има напумпана цена, демек талент, и докажан е само во палермо. а играчи кои се докажале во палермо и сличните такви клубови не ретко се губеле во големите екипи.
stick to the plan пандев е наша дестинација!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.291
10 милиони евра, 22 години, мала цена, супер играч.

Пандев : '' Навивав за Милан и сеуште навивам за Милан '', пред три недели кај Филе, тогаш му удрив рецка, сеедно ми е дал ке се реализира или нема да се реализира неговиот трансфер.

За Кавани, ако веќе следите Калчо фудбал срамота е да не го знаете, 22 години а цена само од 10 милиони, шанса која не се пропушта и долгорочно решение за иднина, на крај краева вчера ако гледавте со Миланж, сезонава со Јуве каде даде и гол ( Cavani - 7.5: Huge chance to open the scoring after a quarter of an hour, as he saw a header, despite being unmarked, sail wide of the target. Made up for that on 37 minutes with a fierce left-footed drive that was far too powerful for Buffon.) и лани на гостински исто, даде гол со нив.
Eве го и лани против Интер кога изиграа 2-2 и кога ни го шмркна:
Cavani -7.5: Palermo's jack in the box. Scored the goal to set his side up for a remarkable come-back draw with a brilliantly taken goal. He was quiet and then just popped up out of nowhere to round off a great performance when the chips were down.

Taка да, со 22 години, има потенцијал да прерасне во феноменален фудбалер, и Милан и Јуве и Интер го имаат осетено неговиот талент зашто против сите овие тимови има дадено гол ( проверена информација ), ваква шанса затоа е реткост и затоа и се радувам на оваа шпекулација, повеќе и од онаа за Пандев .

Ајт, уживајте


Ваков играч Интер нема, а во инднина со Балотели ке претставуваат филм страв и ужаса. :smir:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Syn немој вака бе...:)

Баш го следам овој играч кога игра Палермо и слободно можам да кажам дека е најдобар од цел тим,се издвојува над сите,има сличен стил на игра како Ибра,но со повеке додавања и не себичи :wink:

Ако успееме да го доведеме,не знам,нека не играат одбранбените фудбалери на другите тимови,само ке се мачат со него и Балотели во напад...:vozbud:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.291
Еден коментар од forzainter форумот, this will be a steal for inter, тачно, не steal, него еден од најбољи трансфер у пакет со Маикон, Камби и остали погодени имиња.
10 милиони евра е аналогно на ништо, нула, во споредба со онаа цена која Кавани ке ја достигне за 2-3 години, ваква прилика доаѓа еднаш у 5 години и мора да биде искористена.

На крај краева, Кавани >> Пандев, у тоа никој не може да ме демантира, без разлика што играат на различни позиции, подобра опција за Интер ке е уругваецот, лидер во нападот на Палермо, нешто што Интер у моментов и нема. :wink:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Јас пак читам италијанскиот форум на Интер таму велат Пандев е подобар од Кавани.Кавани го споредуват со Амаури нели тој растураше во Палермо а сега поголемо дрво нема од него.Дискусиите се во правец или никој односно да се даде шанса на Арнаутович или Пандев.
Пандев навивал за Милан па и Сантон и Балотели јавно кажаа дека мали биле за Милан.На Пандев идол му бил Савичевич и бил за Милан.Па и Ибра навиваше за Интер па каде е сега.На нас ни требат професионалци не навивачи.За Мене Пандев е многу подобар од Кавани.Па нели и Кварезма,Мансини беа многу јаки па нула во Интер.Од тој што не се очекува може да испадне најдобар.Од Мајкон некој очекуваше ли дека ќе прерасне во ова што е.
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
абе забораив да прашам
шехерезад игра во четврток?:vozbud:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.439
Поени од реакции
6.656
реално кажано, пандев им даде 2 на реал и 2 на шпанија, им го има збрцано и на интер и на јуве, ланската сезона буквално сам го прегази милан и го однесе лацио во финалето на купот.
Пандев може да игра и позади напаѓачите и веќе 8 години е во италија, пандев е докажана работа и плус бесплатна(ако биде) а експерименти од типот на кавани не ни се потребни. и Суазо имаше деветки за каљари па еве го чисти копачки во интер.
напаѓачите дојдени од второкласни тимови скоро никогаш не успеваат.90 проценти од нив дремат на клупа.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.291
Како може да споредуваат напаѓач на Палермо кој стана ѕвезда на негови 28-29 години и играч кој е во подем, уште од старт муабетите им се смешни .

Иначе еве читам и за Кавани дека изјавил дека еден ден сакал да игра за Јуве ( ова пред неколку месеци ), али дефинитивно, ако бирам, тогаш би го одбрал Кавани пред Пандев, у моментов не ни имаат ваков, со глава се скоро и безопасни, нит Милито нит Ето знаат да искористат центар шут ( прв пат да го гледам Интер во ситуација да се катастрофа во игра со глава у напад ).
Реков и претходно, Кавани е напаѓач по мерка на Мурињо, и во овој Интер би бил покорисен од Пандев, глејте така мајкуму, ме заболе што Пандев е македонец, ако гледаме за доброто на неговата кариера и воопшто репрезентацијата, тогаш Интер не би бил прав избор, ја бев и сум сеуште за негов трансфер најмногу ради упола од цената, т.е. ке се зима за ич пари, имам 1000 пати кажано дека доколку се бараше неговата реална цена, ондак трансфер у Интер јок бурда.

И пак, Балотели центар шут феноменален, Снајдер исто, Маикон да не зборам, играч во напад кој тоа ке го искористи у моментов нема, играч кој ке спушта топки ко Ибра нема, и Ето и Милито се слаби у тие дуели.

Џабе пристрасност и остало, реално глејте, Пандев бил полушпиц, па и Балотели е створен за таа позиција, Снајдер е тука позади напаѓачи, Ето може да игра ко втор напаѓач, али робусен напаѓач напред Се нема, а ако ја видите кариерата на Мурињо и во Порто ( Мекарти ) и во Челзи ( Дрогба ) ги имаше, така да thumbs up for Cavani имаат од мене.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.439
Поени од реакции
6.656
ако мислиш на робусен напаѓач, како ибрата со торпедо удар и со градење 95 на пес2010 тогаш подобро за Хулк од порто да правиме муабет:smir:
мене барем тој повеќе ми се свиѓа.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.291
ако мислиш на робусен напаѓач, како ибрата со торпедо удар и со градење 95 на пес2010 тогаш подобро за Хулк од порто да правиме муабет:smir:
мене барем тој повеќе ми се свиѓа.
Да ама Порто сеа ке ти кажам како функционира, Сисоко го зима за 1-2 милиони евра, бара 15, Лисандро Лопез го зимаат за, пази, 2.5 милиони евра, го даваат на Лион за 24 милиони евра, што мислиш колку ке бараат за Хулк :D. Над 20 сигурно, а Кавани може да се земе за само 10, што е ништо, нула, на видеото претходно може да видите, шут има јак, игра со глава на ниво, за овие пари не треба ни муабет да се прави дал треба или не треба да се инвестира. :toe:

А Хулк шознам, добар е ко за Порто, со исктвото кое го имаа со Кварезма не сум пак за ризик со оглед дека над 20ка ке треба да се фрли.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.439
Поени од реакции
6.656
го читав хулк денеска во спортлајф магазин интересен профил а и го имам гледано во ЛШ. стварно е чудовиште. Играл во јапонија на 18 години, чим таму се снашол сигурно ке се снајде и во Милано.
а реално ако правиме муабет во јануарскиов преоден рок, највеќе пандев и Гути ако дојдат, друг никој нема. Пандев од општо познати причини, Гути за 5 милиончиња да не се расправа со пелегрини.
За кавани ке се преговара(ако се преговара) летоска, со позајмица, ке им дадеме 1 млад играч на позајмица и Мансини во пакет(или суазо) и ете го Кавани со 32 на дресот :)

нека се посвети мурињо на Лш нека стаса полуфинале и морати ке му исполни желба летоска, ке видиме која.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.291
Во ЛШ поголема корист би имале од Кавани него од Пандев, зашто и едниот и другиот можат да бидат регистрирани за тоа натпреварување. :toe:

Нејсе, со оглед дека Мурињо од оваа сезона знае што купува ( сите играчи донесени сезонава се покажаа ко прави засилувања ) кој и да биде изборот знам дека ке е направен за доброто на тимот.
Али гледајки го неговото тренерско резиме, мислам дека ке запне за Кавани, а не за Пандев, баш ради тоа што секој тим до сега што го водел имал таков ѕвер у напад, у моментов таков профил на играч нема.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.439
Поени од реакции
6.656
Јас само се молам да не дојде Лука Тони
не иде лука тони не се секирај, и да дојде откупна цена ке му биде лепиње одкај ингилизот со палачинка од снупи за годишна плата од 100 евра.
тие се условите за истрошен играч како него да дојде во екипа која цели кон трофеи во италија и ЛШ.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.567
Поени од реакции
6.696
Ништо од Кавани сега за сега...али зашто кавани кога може вториот играч кој во италија после роналдо го нарекоа Ил Феномено да пристигне во Интер...знаете за кој зборам нели? :) Желба ми е да го видам во Црно Плавиот дрес...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom