Фан Клуб: Германија

Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Podolski so tormented Nicolás Otamendi that when Diego Maradona removed his right-back midway through the second half it almost appeared an act of mercy.

The heart went out to poor Javier Mascherano, Argentina's sole defensive midfielder who resembled a fireman fighting a large blaze with a short hose.

The odds of Messi, Wayne Rooney and Cristiano Ronaldo departing the World Cup with one goal between would have been long a month ago. Müller now has four, one more than England managed.

:pos2:
 
F

fantomX

Гостин
Море „Немци“, како со некој збор би го опишале Сами Кедира? Бива играчиште од него?
 
P

PoisonLady

Гостин
Јас да соопштам нешто.Во среда (07.07.2010)а не во четврток,фан-собир за Германија-Шпанија од 20.30ч.Значи во среда!!!
 
Н

'Никола'

Гостин
Море „Немци“, како со некој збор би го опишале Сами Кедира? Бива играчиште од него?
Ќе го земате?
Според мене е еден од најперспективните деструктивци во Европа. Има и осет за шут, е сеа малку е бавен, но корпулентен и потсеќа на Балак.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
И е тагнат од Баерн како замена за вБомел така да hands off of him :nenene:

--- надополнето ---

Јас да соопштам нешто.Во среда (07.07.2010)а не во четврток,фан-собир за Германија-Шпанија од 20.30ч.Значи во среда!!!
Да тоа и јас сакав да пишам! Значи Среда 20:30, Дивино во Аеродром, Германија-Шпанија
 
Н

'Никола'

Гостин
Абе ги згазивте 4-0 и пак на овој вашиов Лев му е срам да го прекини Марадона да се поздрави . Интересно виде :):):)

http://www.101greatgoals.com/videodisplay/6155031/
Ништо не те разбрав.:) А и башка видеово не ми го отвора (мој проблем, факин рутер), дај ако го има на јутјуб истово.
 
M

Mario Gómez

Гостин

Инаку Јоги не сака да се поздрави, само се иживува.:devil1:
 
P

PoisonLady

Гостин
Како бе Јоги не сакал да се поздрави? Баш не ми делува така туку ми делува дека сака ама му е незгодно да го прекине дрогирашон во плачењето и све тоа :pos2:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.268
Поени од реакции
8.393
Еј која тактика ја имате :pos: Клосе и Подолски одморени по цела сезона во своите клубови ги чуваат за на светско и после давале голови епа ќе даваат :pos: Глеате требаше Италија Инзаги да го собере :D
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Еј која тактика ја имате :pos: Клосе и Подолски одморени по цела сезона во своите клубови ги чуваат за на светско и после давале голови епа ќе даваат :pos: Глеате требаше Италија Инзаги да го собере :D
А Гомез уште го одмарат замисли ако го пуштат против Шпанија :pos: :pos: :pos:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.592
Поени од реакции
6.958
Ајде и од мене честитки за досегашниот феноменален настап во ЈАР и демолирањата на Анг. и Арг. :eek:jea: .. Да излезе сега дека се фурам, нооо ги очекував (по)лесните пролази во 1/8 и 1/4, алиии сега против Шпа. ќе биде малце трудно :S. Оваа сигурно ќе биде доста теска утак. и далеку потешка и потезична од предходниве 2. Зезнато ќе биде тоа што ќе го нема Милер, така да ова ќе биде идеална прилика за Марин да се покаже (ако Лев го стави нормално). Мислам дека тој би бил најадекватна замена ..

Deutschland uber alles !!!
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
79
Поени од реакции
0
All 23 players in Joachim Löw's squad earn their corn in the Bundesliga, as do five from another semi-finalist, the Netherlands.


That total of 28 players makes the Bundesliga the best-represented league at the last-four stage of the tournament in South Africa.

[url=http://bundesliga.de/en/liga/news/2009/index.php?f=157101.php&fla=1]извор[/URL]



уште еден доказ што го потврдува квалитетот на bundesliga-та која многумина кај нас не знам зошто ја потценувааат...сепак..мојата омилена лига се повеќе и повеќе напредува и за разлика од Premier каде што работите претежно функционираат со надворешни пари, германските клубови функционираат на годишен обрт што се покажува дека е многу позитивна карактеристика на долг рок...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom