Фан Клуб: Вардар

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
:pop::pop::pop::pop:

што се овие глупости што ги читам овде дресови за 2000 денари се препродавале????
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Ај бе не се зезај. Стварно ова се дешава?
:pop::pop::pop::pop:

што се овие глупости што ги читам овде дресови за 2000 денари се препродавале????
Нема врска, мене не ми се верува, затоа што познавам многу фанови на Вардар кои што се од Чаир, како и од Ченто. И кои дресови ќе ги продаваат бе?? Како да Вардар има продавница за дресови.:tapp:
А и што би им правеле на тие дресови?
 

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
Нема врска, мене не ми се верува, затоа што познавам многу фанови на Вардар кои што се од Чаир, како и од Ченто. И кои дресови ќе ги продаваат бе?? Како да Вардар има продавница за дресови.:tapp:
А и што би им правеле на тие дресови?
и јас се чудам за што им се дресовите???:nesvest:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Abe ne gi prodavaat fanovite na vardar:):) Ima i drugi makedonci tamu koi se druzat so albanci i kako be sto ke im se!!!!!!!!!!!
Vie nafta da ne piete da mu ebam majkata, KE NI GI PALAT NA UTAKMICIJasno vi e sea:kesa:
 

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
немав појма дека ова се дешавало не пратам мак фудбал
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
навистина гадно :nerv: :buum: :angry3:

немав појма дека ова се дешавало не пратам мак фудбал
Toa e navivanje ili trofei vo navivanjeto i dodeka oni otvaraat fan sop od nasi stvari nie uste ne znaeme sto ne snaslo:kesa:
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Да, сега ме убеди, за жал.
Ама тоа е многу пичкарско, бидејќи да се отвори на пример некој фан-клуб кај што може да се купат реквизити од ФК Вардар, тие би го купиле цел фан-клуб за да палат реквизити и што постигнале со тоа? Ништо! :toe:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Знам од еден другар,кога правеле маици Комити Ново Лисиче...Шверцери отишле и ги собрале од фирмата кај што биле правени маиците и сега како што вика Сајбер,имаат фан шоп :pos2:

И на едно детенце му земале маица во Влае од Македонија Ѓорче Петров,а детето помало било....ебате навивачите,на копуци зимаат обична маичка.

Не е трофеј ако земеш обична маичка од некој клуб и ја запалиш,тоа е брука за самата навивачка група.
Трофеј,се знае....одземен транс,навивачки шал или маица во тепачка,одземено од вистински навивач на некој клуб,а не обичен фан......:smir:
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Не е трофеј ако земеш обична маичка од некој клуб и ја запалиш,тоа е брука за самата навивачка група.
Трофеј,се знае....одземен транс,навивачки шал или маица во тепачка,одземено од вистински навивач на некој клуб,а не обичен фан......:smir:
Е тоа ми беше зборот и на мене. Еве на пример, Слога игра со Партизан. Во Белград има неколку продавници каде ќе можеш да земеш нешто од Партизан. И сега, они ќе палат реквизити, купени од продавница?:tapp:
Па макар да се купени од некој препродавач, пак е тоа пичкарски.:toe: Треба да го одземеш од некого шалот, капата итн., па да викаш дека имаш муда, а не да го купиш.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Pickarski ili ne toa ti e. Koga nesto ti odzele gotovo e!!!!
Zar na nekoj ke mu bide gajle dali e odzemeno ili ukradeno ili e od dete ili od prav fan. Koga ke gori nisto ne e vazno, zatoa oni imaat milion stvari nie samo 3 nivni:):)
A do togas ke se tesime deka zimaat samo od mali deca. Pa jebiga i oni imaat mali deca pa sto ne i zememe nie. Sea druga rabota e sto oni nivnite salovi gi nosat samo u cair ali koj ni e kriv koga nie nosime i kaj so treba i kaj so netreba. A mnogu nasi ne ni znaat sto e fintata pa gi nacekuvaat nepodgotveni. BTW toa so komiti lisice prv pat slusam ali ako e vistina samo se pokazuva deka megju nas ima 100000000 kodosi:kesa:
Abre makedonce...........
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Pickarski ili ne toa ti e. Koga nesto ti odzele gotovo e!!!!
Zar na nekoj ke mu bide gajle dali e odzemeno ili ukradeno ili e od dete ili od prav fan. Koga ke gori nisto ne e vazno, zatoa oni imaat milion stvari nie samo 3 nivni:):)
A do togas ke se tesime deka zimaat samo od mali deca. Pa jebiga i oni imaat mali deca pa sto ne i zememe nie. Sea druga rabota e sto oni nivnite salovi gi nosat samo u cair ali koj ni e kriv koga nie nosime i kaj so treba i kaj so netreba. A mnogu nasi ne ni znaat sto e fintata pa gi nacekuvaat nepodgotveni. BTW toa so komiti lisice prv pat slusam ali ako e vistina samo se pokazuva deka megju nas ima 100000000 kodosi:kesa:
Abre makedonce...........
Епа брат затоа треба да се има навивачка свест и навивачка култура,ке биде подобро така...но се помалку имаат тоа...затоа е тапа нашава тифо сцена...:uvo:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Епа брат затоа треба да се има навивачка свест и навивачка култура,ке биде подобро така...но се помалку имаат тоа...затоа е тапа нашава тифо сцена...:uvo:
Konecno da se slozime u nesto:):)
 
S

SSS-Stolica

Гостин
За тоа Комити Ново Лисиче не е точно, маиците да, се правеа таму во Чаир некаде и за ова се расправаа и на ултрас форумот и лидерот на Комити Ново Лисиче тврдеше дека маиците беа кај него а ако не биле кај него немаше момците од Ново Лисиче да ги носат маиците на утакмици, јас сум од НЛ ги знам дечките
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
58
Поени од реакции
2
Abe ne deka gi krijat od tebe nego Sverceri kupuvaat na veliko:vozbud:
I pazete, t.e. ne davajte maici i salovi na Makedonci koi ziveat vo naselbi so dominantno albansko naselenie posto posle gi preprodavaat na Sverceri za 2 iljadarki. Jebiga sekad mora da ima takvi faci megu nas Makedoncite:pos2:
Ova e tocno mene eden(ne e bitno koj e i od kaj e) mi ja barase maicata Komiti i mi ponudi 500den(za pocetok).Ali ne mu ja sitnav poso doznav koj e i sea koa ke se vrati od odmor ke mu se ebe mameto :)

Знам од еден другар,кога правеле маици Комити Ново Лисиче...Шверцери отишле и ги собрале од фирмата кај што биле правени маиците и сега како што вика Сајбер,имаат фан шоп :pos2:

И на едно детенце му земале маица во Влае од Македонија Ѓорче Петров,а детето помало било....ебате навивачите,на копуци зимаат обична маичка.

Не е трофеј ако земеш обична маичка од некој клуб и ја запалиш,тоа е брука за самата навивачка група.
Трофеј,се знае....одземен транс,навивачки шал или маица во тепачка,одземено од вистински навивач на некој клуб,а не обичен фан......:smir:
Ova ne znam kolku e tocno poso Komiti NL sea gi nosat maickite,a i ova da bese tocno sverceri do sea 100 klipovi ke staea na YOUTUBE,ili ke objavea sliki na nekoj forum.
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Pickarski ili ne toa ti e. Koga nesto ti odzele gotovo e!!!!
Zar na nekoj ke mu bide gajle dali e odzemeno ili ukradeno ili e od dete ili od prav fan. Koga ke gori nisto ne e vazno, zatoa oni imaat milion stvari nie samo 3 nivni:):)
A do togas ke se tesime deka zimaat samo od mali deca. Pa jebiga i oni imaat mali deca pa sto ne i zememe nie. Sea druga rabota e sto oni nivnite salovi gi nosat samo u cair ali koj ni e kriv koga nie nosime i kaj so treba i kaj so netreba. A mnogu nasi ne ni znaat sto e fintata pa gi nacekuvaat nepodgotveni. BTW toa so komiti lisice prv pat slusam ali ako e vistina samo se pokazuva deka megju nas ima 100000000 kodosi:kesa:
Abre makedonce...........
што има врска каде ги носиме нашите реквизите???
Кога носиш реквизит на свој клуб, и ако сакаат да ти го одземат ТИ СИ ДОЛЖЕН да го ОДБРАНИШ тој реквизит-а не само да го дадеш,да бегаш и после да плачеш како пичка!!!
реално гледано сите шалови,маици итн што ги земале шверцери ги земале од копиљаци и тоа скоро на иста возраст како нив!!па иако ти дојдат 8-10 а ти си со уште 5 души,т.е. разликата во бројката не е многу голема,нормално е ако си навивач,ултрас,кежуал итн ќе се тепаш(како што е насекаде во светот) за да не ти земат нешто и да ја одбраниш честа на навивачката група,но по се изгледа кај нас побитно е да се фураш дека си член на таа навивачка група отколку и ти да преземеш такава акција!!
ќе биде лудо во септември низ Чаир:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom