Фан Клуб: Вардар

Член од
18 август 2019
Мислења
207
Поени од реакции
354
Вардар толку немоќен и без ниедна шанса освен голот не беше цела предходна сезона.Може е почеток и ќе се подобрат малку,но ако продолжат вака повторно ќе биде тешка сезона.Мината сезона барем се знаеше дека квалитетот е тој и не се создаваше негативна енергија и кога ќе изгубеа ама оваа сезона неколку лоши резултати сигурно лошо ќе влијаат на атмосферата во тимот
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.894
Поени од реакции
5.727
Убаво пишавме тука некои членови уште пред почеток на сезона дека максимум до четврто ,пето коло и ќе има Стража втори дел, само овој пат играчите ич не се криви за кур не ги бива донесени се за други да профитираат,дебелиот ќе биде прв на удар.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
894
Поени од реакции
2.868
Тоа е што боли највеќе.
Што во ова проклета земја, се, уште пред да почне е потпишано на пропаст со печат од оние што "животот" ни го кројат.
Тешко е да веруваш, а уште потешко е да дејствуваш и буден да сонуваш.
Очекував дека нема да дазволиме да не газат пак, но повторно исто сценарио.
Не треба да си многу паметан да разбереш што се случува, молкот највеќе кажува.
Од година во година се повеќе се разочарувам во мојата земја, народ и клуб..
Уште колку пати ќе си го дозволам ова не знам. Најверојатно со секој нареден пат и резилентноста се зголемува.
Не сакам никогаш да сум негативец.. но вистината боли, а реалноста боде.
Од мојот живот сум одвоил 16 години, со првата моја страна СитедаговратимеФкВардар.. копиле, што не знаеше што е компјутер, далеку од сите вас во Скопје, сонувавав за Вардар, правев бесплатен веб сајт, копав по интернет слики, објави, архиви за Вардар.. објавував кога не знаев ни правилно да пишувам.. пишував на
латиница.. Ја немав мало со вардарци..
И цел живот сум контра затоа што моето опкруживање било Ѕвезда и Партизан, само јас бев она дете што ќе навива за Вардар.
Па и Лико ја рекламираше својата страничка на мојата тогаш прва страна.
Собирав пари и лажев дека сум на факултет за да идам на стадион..
Сеуште и чувам карти дома, посебно од европските.
Пишувам и објавувам и сега после повеќе од 16години.
Али тоа е таа љубов кон Вардар во мене секогаш си гори.
И сеуште Вардар ми влијае врз животот, и врз моето расположение.

И често се прашувам ние како народ го заслуживме ли Вардар?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.579
Поени од реакции
3.965
Не е работата за Стража 2, сега се има и претседател на клубот како претставник на навивачите, претпоставувам дека само се чека прав момент да се излезе во јавност за позадинските работи на сето ова. Дека вака може да тера работата денес и на најголемиот оптимист мислам дека му стана јасно дека не е можно. Стража 2 е дефинитивен крај за клубов.
 
Член од
20 ноември 2021
Мислења
26
Поени од реакции
118
Ocekuvanjata se sosema pogresni od sam start, a toa bez dilema doveduva do golemo razocaruvanje uste na pocetok, a samo Gospod znae kako ke bide na kraj. Nekako brzo porasnaa apetitite, pocna da se zboruva za siguren izlez vo evropa, pa duri i borba za titula, a vistinskata realnost po kojznae koj pat se zaobikoluva bez nikakva osnova. Baraz za opstanok igravme pred 2 meseci, kako da se zamizuva pred ovoj fakt. Mozebi i jas ke preteram, no ako bidam celosno iskren ke mora da priznaam deka se prasuvam i dali ovoj momentalen sostav na FK Vardar e posilen makar i za nijansa od onoj koj se natprevaruvase vo lanskata sezona. Se donesoa nekoi igraci koi treba da se zasiluvanja, no istovremeno se izgubija i igraci kako Svajc, Glisic, Briski, Lemos koi za nasi uslovi se sosema pristojni. E sega, dali novajliive ke uspeat dostojno da gi zamenat ovie sto otidoa e golem znak prasalnik, no duri i da uspeat jas ne gledam kako nie bi bile posilni od lani. Da ostanea prethodno navedenive, a da se donesea kako update Najdovski, Zakaric, Dianessy ili mesto crniov nekoj ko srbinon sto e spic na Brera + uste edn/dvajca kvalitetni stranci druga ke bese prikaznata, no vaka ... Ajde, ima vreme, da ne izbrzuvame so zaklucoci, no ako po utroto se poznava denot, mojata prognoza bi bila nov baraz ili tenok direkten opstanok.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.782
Поени од реакции
6.527
Како ќе поминува времето полека ќе сфаќаат сите зошто имаше толку песимисти и дека тоа всушност било само реален поглед на работите.

Денеска можеше комотно 5-6 комада да примиме, уште од старт се виде колку е саат кога примивме гол во втора минута, многу слабо, млитаво, без борба...
На почетокот на двете полувремиња бевме тотално изгубени, во второ и кондициски паднавме, џабе курчот на Миленко, бомбастични најави, перење мозок на партиски ботови, фрлени пари за такви припреми, фалење со 500 слики и пријателски со екипи кај што топка не допревме, реалноста е сосема друга.
Денес во повеќе наврати како на таа пријателската со Динамо изгледавме, цело време топката кај противникот, преку 10 чисти шанси за гол имаше Брера, во шише не ставија, тој Мато душа му зема на Чосиќ, му беше допуштено како Мбапе да изгледа.

Новите играчи како што очекувавме, Закариќ има некој квалитет, јас верувам и Дианеси дека е добар само му треба подршка од други квалитетни играчи, вака топката не може до него да стигне, очајно фали креативец во средина да створи некоја шанса и брзи крила да прават вишок, вака многу килаво делуваме.
Кореецот ќе биде тотално промашување, како и што претпоставувавме, освен да се залета и да трча како мува без глава ништо друго не знае, нула од играч, никаква техника.
Сековски ништо не покажа, не постоеше на терен.
Донгмо ќе го оставам за наредни прилики да го коментираме, според тоа што го видов денеска сигурен сум дека ќе има време пак да го спомнеме, новиот Канте и тип на играч каков што Македонија нема видено... :sramezliv:

За брзо ќе заврши бајката и ќе пукне тиквата, пред нас е уште една долга сезона во која шошонските екипи пак ќе се ситат врз нас...
 
Последно уредено:
Член од
30 август 2012
Мислења
3.437
Поени од реакции
5.841
Друго крило Сековски. Кој е па овој? Знам нешто од наша школа отишол во Ѓорче, па го вративме. Не знам ни дали ја пипна топката. Второ полувреме Дошев играше како младинец и тој се вклопи во сивилото.
На Ванчо Балевски внук
 
Член од
2 декември 2022
Мислења
229
Поени од реакции
571
Дај намалете со негативнава енергија прва утакмица е , последни се склопивме последни тим скроивме , ке се уиграва тимов ке се врати и најдовски и брда. Јес да во тимот има мамини татини шеми како ѓурковски , сековски и странциве ама трпение е потребно , нема потреба од лоша атмосфера пред пелистер кој мора да се добие . Дајте позитива малце тој е процесот мора да се истера , наше е дадеме поддршка а не да одмогнеме, зеленине бод извадија попалени се за со нас ние од прва текма у мртво стање ајде немојте жити се , крај краева у добра шема се со пандев од кај знаете може 3 за 3 е договорена.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
389
Поени од реакции
1.110
Многу членови пишуваа претходно за чудната трансфер политика летово, а во целата таа менаџерска пародија Горазд не беше воопшто спомнат. Според мене, а верувам и според повеќето вардарци, човекот заслужи да продолжи да ја води екипата, дури заслужи и многу поголема почит од новите "спонзори/спасители" во смисла да биде прашан и послушан за играчите кои се носат.
Според одредени муабети меѓу лица кои подолго време се во Мак фудбалот, Седло уште од доаѓањето на свинскиот и пајташите силно лобирал за смена на Горазд нудејќи се себеси. Наводно, поради опстанокот и за мир во куќа смената била одложена за на есен. Според она што може да се начуе, без разлика на позицијата на табелата за време на репрезентативната пауза во септември извесна е тренерска смена. Направените трансфери, лесно отпишаните стандардни играчи од ланската сезона, играта на подготовките и вчера во Струмица одат во прилог на шпекулациите.
 
Член од
30 декември 2014
Мислења
189
Поени од реакции
255
Denes falea Brda i Najdo. So niv sosema drug lik ima odbranata. Treba da sme realni, nemame ekipa za cesto da osvojuvame 3 boda na gostuvanja kaj kvalitetni protivnici.
Nashata sansa e samo na domasen teren da pobeduvame, a na gosti da gledame da cepkame barem po nekoj bod. Tikves, Sileks, Gostivar se pred nas kvalitativno, da ne zboram za Struga, Skendija i Skupi. Zatoa da namalime so ocekuvanjata i da se vratime vo realnosta
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.686
Поени од реакции
2.161
Многу членови пишуваа претходно за чудната трансфер политика летово, а во целата таа менаџерска пародија Горазд не беше воопшто спомнат. Според мене, а верувам и според повеќето вардарци, човекот заслужи да продолжи да ја води екипата, дури заслужи и многу поголема почит од новите "спонзори/спасители" во смисла да биде прашан и послушан за играчите кои се носат.
Според одредени муабети меѓу лица кои подолго време се во Мак фудбалот, Седло уште од доаѓањето на свинскиот и пајташите силно лобирал за смена на Горазд нудејќи се себеси. Наводно, поради опстанокот и за мир во куќа смената била одложена за на есен. Според она што може да се начуе, без разлика на позицијата на табелата за време на репрезентативната пауза во септември извесна е тренерска смена. Направените трансфери, лесно отпишаните стандардни играчи од ланската сезона, играта на подготовките и вчера во Струмица одат во прилог на шпекулациите.
Седлоски лобирал? Кај беше тој истиот кога клубот немаше шајка да закове, а не за нешто повеќе. Или тој се нуди секаде каде што има пари. Прво беше Шкупи, а сега му се направило мерак Вардар да го води. Подалеку нека се држи од клубот, се видело неговото.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.632
Поени од реакции
16.689
Многу членови пишуваа претходно за чудната трансфер политика летово, а во целата таа менаџерска пародија Горазд не беше воопшто спомнат. Според мене, а верувам и според повеќето вардарци, човекот заслужи да продолжи да ја води екипата, дури заслужи и многу поголема почит од новите "спонзори/спасители" во смисла да биде прашан и послушан за играчите кои се носат.
Според одредени муабети меѓу лица кои подолго време се во Мак фудбалот, Седло уште од доаѓањето на свинскиот и пајташите силно лобирал за смена на Горазд нудејќи се себеси. Наводно, поради опстанокот и за мир во куќа смената била одложена за на есен. Според она што може да се начуе, без разлика на позицијата на табелата за време на репрезентативната пауза во септември извесна е тренерска смена. Направените трансфери, лесно отпишаните стандардни играчи од ланската сезона, играта на подготовките и вчера во Струмица одат во прилог на шпекулациите.
Не си далеку од вистината, посебно што денеска е лесно да се избуши тренерот од неколку примадони од фудбалери, на кои кур им чуе, да се врзат неколку порази и да си го добие своето Горазд, за жал...
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
717
Поени од реакции
2.742
Многу членови пишуваа претходно за чудната трансфер политика летово, а во целата таа менаџерска пародија Горазд не беше воопшто спомнат. Според мене, а верувам и според повеќето вардарци, човекот заслужи да продолжи да ја води екипата, дури заслужи и многу поголема почит од новите "спонзори/спасители" во смисла да биде прашан и послушан за играчите кои се носат.
Според одредени муабети меѓу лица кои подолго време се во Мак фудбалот, Седло уште од доаѓањето на свинскиот и пајташите силно лобирал за смена на Горазд нудејќи се себеси. Наводно, поради опстанокот и за мир во куќа смената била одложена за на есен. Според она што може да се начуе, без разлика на позицијата на табелата за време на репрезентативната пауза во септември извесна е тренерска смена. Направените трансфери, лесно отпишаните стандардни играчи од ланската сезона, играта на подготовките и вчера во Струмица одат во прилог на шпекулациите.
Истиот муабет и јас го знам, и е чиста вистина. Тоа педерче ако дојде треба на клоци да го избркаме.
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
224
Поени од реакции
1.177
Не е проблем поразот, далеку поголем проблем е курчот и несфаќањето (читај мутавоста) на некои кои веруваа(т) во некаква си бајка. Не требаше човек да е голем експерт за веднаш да види во која насока ќе оди клубот. На рамноземјаши како козарот никој од нас не би им дал ни кафе од Кам да му купат, не па Вардар да го водат. Исти курац како Вардар е и државата, едни те исти луѓе ги гласаат 30 години и после се чудиме зошто паѓаат на иста финта… Со онакви "засилувања" одма се знаеше каде ќе оди возот, барем денес не е крај на 20ти/почеток на 21 век па да не може да се дознае нешто повеќе за играчиве. Убаво ви кажа и @nsan, ако играч не играл повеќе од година дена - тури му к*рот. Едноставно, тури им к*рот и на сите кои веруваат дека ВМРО/СДСМ ќе го спасат клубот, поготово кога едните имаа ужас владеење 8 години на централно ниво, а другиве се жива катастрофа после 3 години на локално ниво, а некои уште им паѓаат на патриотските финти. Истите шеми што ги правеа пајташите на СС, сега се обидуваат да ги прават и дебиливе што ги поставија, со таа разлика што дебиливе тоа го прават со играчи кои и дома не ги знаат дека играат фудбал.

Се согласувам со повеќето тука, тиквата брзо ќе пукне, а епилогот како што кажав и пред некој месец ќе биде општинска лига и се што иде попратно со тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom