Фан Клуб: Вардар

Член од
26 март 2022
Мислења
512
Поени од реакции
4.607
Мислев на сезоната во 2 лига
Е па затоа ти зборам дека не знаеш. Пари од Комити се дадени на полусезона и пред почетокот на новата. Обезбедени беа сите услови од Комити.

Нема врска, пристрасен си другарски, ама ете, имало некој како мене директно во клубот, кој за среќа од прва рака ги дознава информациите.

Поздрав и ништо лично :)
Чисто да разјасниме беше.
 
Член од
13 август 2019
Мислења
448
Поени од реакции
2.289
Фала богу потпишал :D

Лека полека се екипиравме во напаѓачкиот дел. Останува штоперската позиција најголем проблем...
Имаше најави дека се преговара со уште еден штопер… Ќе биде интересно да видиме како Горазд ќе ги вклопи Швајц и словенецот во први 11 :D
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.710
Поени од реакции
4.989
Ај уште некое засилување и ме интересира @Saber Rider каков став ќе има околу тимот и дали по него ќе имаме шанси за опстанок :)
По мене сега за сега сме супер само уште двајца играчи во одбрана каде што сме најтенки со години.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.783
Поени од реакции
13.136
После месец дена преговори и многу пресврти конечно реализиран и овој трансфер. Секоја чест за тие што беа инволвирани во најголемата македонска трансфер сага за овој трансфер период :D

Нетфликс втор дел ќе снимале после тој за трансферот на фиго.
 
Член од
26 февруари 2011
Мислења
133
Поени од реакции
333
Имаше најави дека се преговара со уште еден штопер… Ќе биде интересно да видиме како Горазд ќе ги вклопи Швајц и словенецот во први 11 :D
Единствената опција е да го врати Швајц поназад на бек, каде што веќе има играно. У спротивно еден од него, Словенецот и Лемос ќе треба да седне на клупа. Но секако конкуренцијата е повеќе од добредојдена.
Ај уште некое засилување и ме интересира @Saber Rider каков став ќе има околу тимот и дали по него ќе имаме шанси за опстанок :)
По мене сега за сега сме супер само уште двајца играчи во одбрана каде што сме најтенки со години.
Двајца стопери секако не ни се потребни. Еден е сосем доволен, но прашање е што има достапно.
 
Последно уредено:
Член од
10 мај 2022
Мислења
445
Поени од реакции
1.455
Вардарци ,Комити не го тупете и не се замарајте имаме опстанок сезонава слушајте го батко ви што ви збори.Затоа палете томпусите чашка виски и во провод вечер убав ден е денес за лижење пичиња по врат.Не ме разочарувајте.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.631
Поени од реакции
2.770
Вардарци ,Комити не го тупете и не се замарајте имаме опстанок сезонава слушајте го батко ви што ви збори.Затоа палете томпусите чашка виски и во провод вечер убав ден е денес за лижење пичиња по врат.Не ме разочарувајте.
Ja bi za sise dobro vino namesto viskito :)
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
604
Поени од реакции
2.181
Децава сто пати подобро играат од старите.
Автоматски споено мислење:

Ги урочив.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.557
Поени од реакции
69.592
Јас стварно не знам што се трошат средства за да се оди во Анталија. Ние може да спарингуваме само со косовски второлигаши во Охрид или да си играме со македонскиве екипи. Не знам што би изиграле и извежбале со екипи кои 90 минути ни ја кријат топката, класи се над нас, прво во физичка подготвеност, потоа во техничка.
Да не излезе овој јаде гомна за се', ама стварно не ја сфаќам логиката.
Цела утакмица бевме пикнати пред шеснаесетник, никаква корист немаше од пријателскава.
Од она што можев да видам, одново одбраната е најголем проблем. Брда е многу паднат дефанзивно, а Велковски е катастрофална замена на таа позиција.
За жал, Ѓуриќ го потврди мојот скептицизам за него. Дрвар, подобар нијанса од Веце, али ништо различно. Од цела таа боранија со Ѓурковски и Папули, не можеш еден дефанзивец бар на ранг на Мишко да составиш.
Офанзивно не одигравме ништо, средината со Дурански и Пато не е кадарна ни за во македонска лига да води топка, не па со ваков противник.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom