Фан Клуб: Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
2.299
Поени од реакции
3.777
Од кога само можеше ова да се случи ама ајде.. само не утепаа временски. Бел ден да не видат и едни и други.
 
Член од
31 август 2020
Мислења
43
Поени од реакции
155
Сеа оваа гнидата Петре ќе размислува едно пет-шест месеци и кога ќе добие амин од оној гадниот и немиросан Артан Груби , е тогаш ќе почне со преземање на клубот
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.548
Поени од реакции
3.110
Сеа оваа гнидата Петре ќе размислува едно пет-шест месеци и кога ќе добие амин од оној гадниот и немиросан Артан Груби , е тогаш ќе почне со преземање на клубот
so toa sto vardar najverojatno ispaga vo 2. liga (ako ne se sluci cudo) za grad skopje klubot ne bi bil golem tovar. so budget od 200.000-300.000 ke se borat za vrakanje vo prva liga i ke imaat vreme da najdat nov sponzor. sepak ostanuva golem znak prasalnik bidejki ostanuvaat dolgovite (koi valjda sams togas bi gi dolzel na gradot? ne mi e jasno) i drugite problemi okolu akademijata i sporovi na sams.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.258
Веќе во ништо не верувам, ова е само обид да се оладат Комити и да не присуствуваат на протестот на 25ти април.
Одиме во втора лига, а таму "cold rainy night in Kadino" :pijanco:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.917
Поени од реакции
14.951
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.205
Поени од реакции
2.679
Член од
31 август 2020
Мислења
43
Поени од реакции
155
Заради овој однос братче ти на локални избори губиш мазно , кој и да дојде место тебе гнидо една ќе превземе нешто за спас на клубот .
До тогаш веќе ќе бидеме во втора лига и многу помал буџет ќе биде доволен за кам бек во прва лига наредната година !!!
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
585
Поени од реакции
837
Хаха, за оваа вест ли се остреа Комитите и Екипа.. истите финти од пред една година...
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.548
Поени од реакции
3.110
Заради овој однос братче ти на локални избори губиш мазно , кој и да дојде место тебе гнидо една ќе превземе нешто за спас на клубот .
До тогаш веќе ќе бидеме во втора лига и многу помал буџет ќе биде доволен за кам бек во прва лига наредната година !!!
kolku i da gi mrazam tie koi momentalno se na vlast, sepak vo ovoj slucaj mislam deka se vo pravo. ako sams navistina saka da plati nesto od dolgovite togas kade e problemot da potpise dogovor so koj dolgovite od vardar ke se prefrlat na nego licno i on da odgovara so negov privaten imot vo slucaj da ne isplati se vo rok od edna godina?

ete neka si ja cuva akademijata, neka mu se prepise i se vo hipodrom celosno, samo da go vrati vardar bez dolgovi odnosno on licno da prezemi odgovornost deka ke gi isplati koga togas. ovaka so vetuvanja najnormalno deka nikoj nema da se nafati, site znaat kako fudbalerite i drugite na koi im dolzi gi dribla veke so godini.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.258
Пинг понгот со Вардар продолжува... Гордоста на Скопје, полека но сигурно згаснува.
Арам да им се и пари и све... Гниди и едните и другите.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.722
Поени од реакции
19.114
Ако едно сфатив до сега од "инвеститориве", тоа е дека колку се помоќни толку Вардар повеќе заглавува во долгови. Ниедна титула на светов не е вредна за да пропадне клубот целосно.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.904
Поени од реакции
52.284
Ако има мала шанса за резултатска пресвртница, тоа се натпреварите од викендов.
Ако ја тепаме Беласица, а Борец загуби во Тетово, доаѓаме на -2 од нив пред меѓусебниот дуел во Велес.
Ако останеме непоразени таму, тогаш може да се надеваме на опстанок.
Ние играме со клубови кои нема да имаат резултатски императив, а они играат со директни конкуренти за опстанок, што значи не може да им пуштат.
Да дадат 6 бода Ѓорче и Работнички, сигурно ќе се спасиме со 4 бода од наредниве 2 утакмици.
Ама ова е на хартија, во реалност е друга работата.
Беласица утре ќе биде и без Каланоски, поквалитетни сме реално и треба да победиме конечно. Како што кажав Борец е најслаб од останатите екипи, ама појаки се од нас, а и некако помотивирани.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
917
Поени од реакции
1.284
Ако има мала шанса за резултатска пресвртница, тоа се натпреварите од викендов.
Ако ја тепаме Беласица, а Борец загуби во Тетово, доаѓаме на -2 од нив пред меѓусебниот дуел во Велес.
Ако останеме непоразени таму, тогаш може да се надеваме на опстанок.
Ние играме со клубови кои нема да имаат резултатски императив, а они играат со директни конкуренти за опстанок, што значи не може да им пуштат.
Да дадат 6 бода Ѓорче и Работнички, сигурно ќе се спасиме со 4 бода од наредниве 2 утакмици.
Ама ова е на хартија, во реалност е друга работата.
Беласица утре ќе биде и без Каланоски, поквалитетни сме реално и треба да победиме конечно. Како што кажав Борец е најслаб од останатите екипи, ама појаки се од нас, а и некако помотивирани.
И денес Академија Пандев да го победи Силекс би било идеално.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom