Фан Клуб: Вардар

Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Сетинов е најголемото гомно што излегло од Вардар... На времето додека беше тренер го форсираше син му (кој денес нема никаква допирна точка со фудбалот) на сметка на други талентирани деца, потоа стана "врвен" менаџер за на крај он да биде спасителот на Вардар :pop: Финтата за спонзорство од страна на Агркор може да помине кај мутави луѓе, тешко дека човек со барем 2 зелени ќе поверува во тој наводен договор
А што Панчев поарен да не беше!? Да не испадне сега да го бранам Сетинов, ама единствено тој од многуте легенди се нафати да се расправа со еден куп проблеми кои се секојдневно се дешаваат во Вардар. За тоа сепак има респект од мене
И доколку е вистина ова за расправијава, нека се каже името на играчот затоа што вака ја сметам само за уште една од многуте шпекулации што кружат околу Вардар
 
П

Паспарту

Гостин
А што Панчев поарен да не беше!? Да не испадне сега да го бранам Сетинов, ама единствено тој од многуте легенди се нафати да се расправа со еден куп проблеми кои се секојдневно се дешаваат во Вардар. За тоа сепак има респект од мене
И доколку е вистина ова за расправијава, нека се каже името на играчот затоа што вака ја сметам само за уште една од многуте шпекулации што кружат околу Вардар
Панчев е бетер друже... :) Најдобро кажано сите се исти г*мна од нашиве "легенди". Нека го оправи Сетинов Вардар и јас одма ќе си ја признаам грешката, но сепак јас не гледам дека тој нешто работи, а како што знам работата му е да најде спонзор, така? :) Преку таквото веќе, секој ден слушам дека за денес е закажана средба со новиот финансиер, дека работите се средени, играчите се исплатени, а реалноста е сосема друга. Што се плаши толку многу да каже 2 збора за спонзорот? Јас разбирам дека може да настанат компликации но ако тој е цврсто убеден да вложува во Вардар и ако е некој јак спонзор, тогаш не би требало да има никакво криење. На крај ќе излезе точно она што се шпекулира од почетокот на летото, а тоа е дека Брацо ќе биде старо-новиот финансиер на Вардар. Ако тоа се случи, тек тогаш ќе ја видиме и осетиме силата на Три Чешми, Батинци, Ботун и други слични клубови :)
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Како можевте да изгубите од сељаците бе , ах колку ми е криво за ова што му се случува на Вардар ... :uvo:
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Панчев е бетер друже... :) Најдобро кажано сите се исти г*мна од нашиве "легенди". Нека го оправи Сетинов Вардар и јас одма ќе си ја признаам грешката, но сепак јас не гледам дека тој нешто работи, а како што знам работата му е да најде спонзор, така? :) Преку таквото веќе, секој ден слушам дека за денес е закажана средба со новиот финансиер, дека работите се средени, играчите се исплатени, а реалноста е сосема друга. Што се плаши толку многу да каже 2 збора за спонзорот? Јас разбирам дека може да настанат компликации но ако тој е цврсто убеден да вложува во Вардар и ако е некој јак спонзор, тогаш не би требало да има никакво криење. На крај ќе излезе точно она што се шпекулира од почетокот на летото, а тоа е дека Брацо ќе биде старо-новиот финансиер на Вардар. Ако тоа се случи, тек тогаш ќе ја видиме и осетиме силата на Три Чешми, Батинци, Ботун и други слични клубови :)
Остај не ми се збори за „легендите“ што се прославија преку нашиот Вардар. Играчи станаа во него, а сего комплетно го заборавија. Само си гледаат на своите интереси. И уште ако не се вклучени некако во клубот, се чуствуваат навредени и не ни доаѓаат на Градски. Ејј, кретени невидени. Па не постои Вардар ради нив, туку тие станале некој и нешто благодарение на тој синоним за македонскиот фудбал. Да не можеш да поверуваш.
Во врска со приказните за кам-бек на Брацо, не верувам дека ќе се покажат како точни затоа што во спротивно ќе се случи невиден резил со нашиот Вардар. Уште тој ни фали и може слободно во провалија да отиде клубот
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Бошко Димитровски испадна единствениот виновник за срамниот пораз од 1-3 на Вардар од Турново завчера на националната арена „Филип втори“. Синот на некогашниот вардаров фудбалер Влатко Димитровски е суспендиран, откако побарал одговорност и подмирување на долговите од претседателот Драги Сетинов.

- Побарав да си го одржи ветувањето дека ќе ги добиеме парите од заостанатите долгови кон нас фудбалерите. Не барав ништо туѓо и прашав кој е одговорен за хаотичната ситуација во клубот. Ни ветија исплата за в понеделник (вчера, н.з.), но од тоа нема ништо - ни изјави Димитровски јуниор. Сетинов веднаш го отстранил играчот кој не е ниту резерва во Вардар и му рекол дека не треба повеќе да доаѓа на тренинзите. Ситуацијата во клубот кој е македонска гордост и најголем спортски бренд кај нас е алармантна, а според информациите на „Дневник“ работата со долгонајавуваниот спонзор од Норвешка Светислав Јакимовски е пропадната работа. Ветувањето за негов сигурен влез во клубот како спасител на Вардар го даде Сетинов. Наводно Јакимовски требаше да вложува по 800 илјади евра од сезона, но банкарската гаранција изостана.

По вчерашната кавга меѓу Сетинов и членовите на Иницијативниот одбор за спас каде членуваат претставници на навивачката група „Комити“, се најавува пресврт. Од денеска навивачите ја преземаат работата во свои раце. Тие до декември кога завршува првенствената полусезона се обврзале да ги подмират долговите на играчите што тежат околу 15 илјади евра. Во последните 3 месеци фудбалерите имаат добиено само по 200 евра, иако прифатија да играат за минималец од 250 евра по месец. Ветувањата за комплетно санирање на долгот постојано се одолговлекуваат, што се одрази на формата на играчите и на резултатите на клубот.

- Паднати сме многу. Кризата во Вардар влијае и на нас и тешко ја поднесуваме ситуацијата. Од дете сум во клубот го сакам безгранично, но без пари не се живее. Тоа треба да го сфатат тие што раководат со Вардар - вели еден од играчите на „црвено-црните“. Во фудбалскиот погон царува несигурност, страв од јавно изложување на проблемите, а сосема спротивно кога оваа гарнитура доаѓаше на власт пред 2 години, ветуваше транспарентност, успеси и излез од кризата. Шанса за лична промоција им се нуди на сомнителни типови, што во нормална ситуација не можат ниту да припарат до клубот кој е симбол за македонскиот непокор. По утките со српскиот „бизнисмен“ Мишо Поповиќ и заминувањето на Трифун Костовски, на ред дојде нашинец кој работел во Норвешка со крајно сомнителен идентитет. Одговорност за промашувањата не презема никој, па така вчера сметката на крив ни должен ја плати Димитровски јуниор.

Иако редат неуспеси работните места си ги сочуваа тазе претседателот Сетинов и членовите на стручниот штаб предводени од тренерот Марио Вујовиќ. Вардар со 9 бода од 11 кола е трет одоздола на првенствената табела. Тоа место е доволно за бараж за опстанок во лигата, иако сезоната е долга и има време работите да се сменат на подобро. Во спротивно „црвено-црните“ можат да се соочат со најголемиот дебакл во 62-годишната историја, преселба во понизок ранг на натпревари.

ДНЕВНИК
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.708
Поени од реакции
6.272
Daj be neka se najde veke nekoj sponzor vaka veke ne ide sramota e ova,gi sfakam igracite igraat kolku sto mozat i normalno e da si gi baraat parite zs tie ziveat od fudbalot sami izjavija nemaat za benzin apsolutno gi sfakam.Zatoa pobrzo neka se najde sponzor inace loso mu se pisuva na vardar.
 
П

Паспарту

Гостин
Сосема е во право играчов, или подобро кажано играчите. Од љубов се игра 5,10,15 натрпевари, но сепак и играчите од нешто треба да живеат нели? Убаво е напишано, Сетинов го најави тој голем спонзор и само он треба да ја сноси одговорноста за тој успех или неуспех. Не е финтата да се фалиш дека си главен во Вардар, а притоа за ништо да не те бива... Кажав и во претходниот пост, Сетинов е на тоа место за да донесе спонзори, а не да дава секој е*ан ден изјави во медиуми дека денес ќе бидат допрецизирани деталите за конечно влегување на новиот спонзор во Вардар :tapp: Вардар тоне, но ако веќе не може да му помогне тогаш нека се тргне од патот, кој е тој па да брка играчи!? Демек Вардар има 25 играчи(шта) па ајде ќе го редуцираме списокот. Вардар преку сила има 3-4 добри играчи, уште 3-4 таленти и 10 антиталенти, кои според игрите што ги прикажуваат не би играле ни за Дељадровце. Марко Блажевски (мислам дека така се викаше) во Македонски Спорт изјави дека менаџерската компанија од Шпанија во која работи е заинтересирана за вложување во Вардар под одредени услови, зашто никој не поразговарал со нив? Ете му шанса на Сетинов да се докаже, а не да носи "спонзори" од типот ЈА СУМ МААЛСКИ ФРАЕР. Ако е за така, секој може да ја работи неговата работа... Да се биде прв човек на Вардар значи да се откажеш од многу нешта, клубот да ти е на прво место, а семејството и останатите работи на второ, трето итн.

Нека се засрамат сите оние "легенди" кои да не беше Вардар ќе беа последна бљувотина од шлаем :pov:Вардар ги направи играчи, поради тој Вардар се наполнија со пари, а кога дојде времето да му помогнат на Вардар барем со 0,1% од тие (вардарови) пари нигде ги нема.

Како и да е, без разлика на сите гробари што постојат, на сите гробари што копаат гроб на Вардар, едно нека им е јасно: ВАРДАР ПОСТОЕЛ, ПОСТОИ И СЕКОГАШ ЌЕ ПОСТОИ!!!
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
249
Поени од реакции
16
covece porano bilo zakon sea e tapa.
znam tatko mi e isto taka komita
sea poretko ide na utakmici.. rabota a u
ali porano coece... i na treninzi go sledele VARDAR a ne pa na utakmici. :drk::drk:
 
П

Паспарту

Гостин
covece porano bilo zakon sea e tapa.
znam tatko mi e isto taka komita
sea poretko ide na utakmici.. rabota a u
ali porano coece... i na treninzi go sledele VARDAR a ne pa na utakmici. :drk::drk:
Порано Вардар кога играше со Рудар од Пробиштип имаше 4-5000 публика, со Македонија ЃП 7-8000, а за со Пелистер и Победа да не зборам... Денес Вардар, а воопшто и сите прволигаши заедно немаат 10 000 гледачи посетеност цела година :)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ве читам, и ви ја читам огорченоста. Се осеќам исто. Ги напаѓате легендите на Вардар. Никој не е луд да влезе во Вардар освен ако не е криминалец во моментов. Вардар сега е во ситуација како да е граѓанска војна внатре во него. Само лоповите искачаат на улица и тоа да крадат од продавници, сите други се по подруми.

Пошто сум имал можност у животот да видам како тие “спортски“ лопови работат и функционираат, верујте ми, ниеден фудбалер кој сите пари ги заработил од добра игра, нема шанси да се надмудрува со овие луѓе. Тоа се професионалци кои знаат да ја смотаат цела јавност, да ги убедат сите дека утре ќе биде подобро, и за сето тоа време да крадат или да го остваруваат планот како планираните украдени пари ќе легнат на сметка. Вардар ќе се распадне, колку и ние да не сакаме.
 
П

Паспарту

Гостин
Огорчен е мал збор друже... Еве читам пред малце и ништо ново за "спонзорот", односно очигледно не е*ат сите во здрав мозок. Повторно истата приказна, за еден месец, за два месеца, аман бе клошару Сетинов кажи кој е тој Светозар,Светислав или како и да е Јакимовски!? Кога ќе помине еден месец ќе биде тенк ју & фак ју, ќе видите...
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Не знам дали е Сетинов тој што треба да го напаѓаме :toe:
Како што знам јас, Вардар (односно Сетинов) бара банкарска гаранција од 500.000. Тоа е добар потег за да се види дали спонзорот има сериозни намери. Без гаранција и јас може да се нафатам да го водам клубот. Ќе се сликам за новини, ќе се врткам месец - два низ клубот, па кога ќе видат дека ништо не бива од мене ќе си заминам.
 

St3

Член од
3 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
8
Ајде Вардаре, излези од кризата ..........
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.216
Поени од реакции
2.297
Забележав дека во последно време преокупација се разно-разните информации и шпекулации околу тоа дали фудбалерите биле или не биле исплатени пред мечот со Турново. Од она што го чув на полувремето од натпреварот од Мачка и Вице (за неупатените тоа се едни од главните момци во Комити) играчите добиле по 50 евра, освен двајца кои добиле дури цело 100-че (во евра се разбира...иако не спомнаа кои се тие двајца). Незнам колку е ова точно ама збиднувањата на теренот до негде и го потврдуваат ова...момците излегоа на терен ама за 50 евра нешто не беа расположени рамноправно да му парираат на противникот! Како и да е, никој не ги обвинува за игрите и поразите, подполно ги разбираме дека ним им е најтешко и ќе бидеме со нив до крај. Меѓутоа она што не изреволтира сите нас е тоа што по натпреварот немаа образ да дојдат и да одпоздрават за безрезервната подршка...за тоа што 90 минути ечеше "И НА ВРВОТ, И ПОСЛЕДЕН, ТИ СИ ВАРДАР САМО ЕДЕН!!!"
НЕ ПИШУВАЈТЕ НА ФОРУМ ИМИЊА НА ЛИЧНОСТИ !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom