Фан Клуб: Вардар

Член од
29 септември 2011
Мислења
1.403
Поени од реакции
1.009
Мицевски се враќа но Новак ќе одсуствува.

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.410
Поени од реакции
1.675
Мицевски се враќа но Новак ќе одсуствува.

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
Ајдее коа па сеа Новак се повреди, подолго ќе отсуствува или само еден натпревар? Потребен е во одбраната, вака со Младеновски и Серафимов ќе бидат 2 неискусни стопери.
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Искра го губеше на сред Тетова од Пандев Академи.
Добра прилика и мотив плус за Вардар за победа во Ѓорче!
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.410
Поени од реакции
49.462
Шкендија изгуби, но Пандевци не скокнаа на табелата. Утрешнава утакмица ќе биде тешка, но мора да се победи.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.108
Поени од реакции
9.938
Да дадеа гол Шкенди преска многу ќе ни завршеа работа ама ништо.

Јас мислам дека со овој пораз они се отпишани веќе за титулата како што ние бевме лани е сега не знам што мислите колку се способни Пандевци да одат по титулата до крај?

И ние сме далеку од 100% фаворити ама мислам нема да издржат до крај да се борат.

Каква слатка титула ќе биде оваа ако успееме да ја земеме а и на 1 Декември да ја наполниме Искра на градски како што заслужува.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
412
Поени од реакции
564
Ибиши не игра до средина на ноември!
Автоматски споено мислење:

Ајдее коа па сеа Новак се повреди, подолго ќе отсуствува или само еден натпревар? Потребен е во одбраната, вака со Младеновски и Серафимов ќе бидат 2 неискусни стопери.
Негде искочи дека Новак имал проблеми и не игра утре..
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
3.689
Ѓорче, Ѓорче, на кур Ѓорче...
Пет бода ни скинаа, се им ебам.
Ремито беше најреален исход денеска, иако можевме да го решиме мечот во оние моменти кога се кршеше резултатот ако Матеј и Колевски повторно возможното не го напраеа невозможно. Овој пат Гачевски не успеа да не спаси. Кај нас евидентно се чувствуваше отсуството на Новак и Жуниор и само се потврди дека тешко ќе ни оди крпењето на дупките кога недостасуваат битни првотимци. Ја оној Попзлатанов не би го стаил у второлигашка екипа, а камоли за алтернатива на еден од двајцата најдобри офанзивци во екипата. Позитивно ме изненади играчот со бр.50 Игнатов, кој одигра дрско и одважно за минутажата што ја доби и не се плашеше да влага во дуели со противничките дефанзивци. Сепак се работи за 17-годишен играч и тоа радува.
П.С. Ако од Вардар се паметни, уште одма ќе го капарисаат Робсон да Силва, па макар дошол во јуни идната година. Здравје ни зема денеска ќумбето.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
458
Поени од реакции
667
Тоа Ѓорче се пали на Вардар, ама затоа на ево-сцена со Ала-чкарт слабо. Впрочем така е кај нас тоа не само во фудбал, туку и во ракомет.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.174
Поени од реакции
465
Ремито беше најреален исход денеска, иако можевме да го решиме мечот во оние моменти кога се кршеше резултатот ако Матеј и Колевски повторно возможното не го напраеа невозможно. Овој пат Гачевски не успеа да не спаси. Кај нас евидентно се чувствуваше отсуството на Новак и Жуниор и само се потврди дека тешко ќе ни оди крпењето на дупките кога недостасуваат битни првотимци. Ја оној Попзлатанов не би го стаил у второлигашка екипа, а камоли за алтернатива на еден од двајцата најдобри офанзивци во екипата. Позитивно ме изненади играчот со бр.50 Игнатов, кој одигра дрско и одважно за минутажата што ја доби и не се плашеше да влага во дуели со противничките дефанзивци. Сепак се работи за 17-годишен играч и тоа радува.
П.С. Ако од Вардар се паметни, уште одма ќе го капарисаат Робсон да Силва, па макар дошол во јуни идната година. Здравје ни зема денеска ќумбето.
ПопЗлатанов е крило или највеќе десен бек..А вчера играше лево и нормално дека ќе се загуби.Добар резултат !!
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
697
Поени од реакции
1.193
Катастрофа изигра ПопЗлатанов.Имаше 100% шанса но шутна како да не е јаден 3 дена.И многу каснеше со пасови
 
Член од
17 август 2014
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.463
Незнам зошто толку лесно го пуштија Петар Петковски, искрено за крилава кој ни се на располагајне е Серж Гнабри. Игњатов ме бендиса како изигра, имат доста потенцијал во младиве, само да ги задржат, да не биде случај како со Тодороски, Антоски..
 
На врв Bottom