Фан Клуб: Вардар

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.301
Поени од реакции
1.989
Што е работава што за 4 минути 4 жолти картони добил Вардар, да не имало некои тензии?

Како иде првово полувреме?
Imase malo koshkanje :) pri faul na mladenovski neso se rcnaa i taka. U globala mirno e. Tuku Mladenovski mi deluva dosta stabilno i mn intelegentno vo odbrana od ona sto mozev da go vidam podobro deluva od Serafimov
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.350
Поени од реакции
1.543
Imase malo koshkanje :) pri faul na mladenovski neso se rcnaa i taka. U globala mirno e. Tuku Mladenovski mi deluva dosta stabilno i mn intelegentno vo odbrana od ona sto mozev da go vidam podobro deluva od Serafimov
Малце ризичен потег ми делуваше што баш на овој натпревар се реши Васоски да го фрли во оган ама одлично штом добро се покажал. :)
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.012
Поени од реакции
9.730
Ни одговара играта сега за сега ако може второ некоја подобра контра да се направи оти ќе рргнат сега на се или ништо овие.
Жуниор требаше да добие жолт 100 пати го фаулираше имењакот.
Ајде и бод е доста само да издржат.
Автоматски споено мислење:

Ќе мора да го вади сега Младеновски или па Новак(најверојатно Младеновски) и двајцата имаат жолт не смее да ризикува.
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.350
Поени од реакции
1.543
Кај најде Жуниор да го вади :eek: Или за повреда се работи?
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.300
Поени од реакции
48.713
Fuck your mother, fuck your brother, fuck you Shkendija every day
Oh oh Shkendija Oh oh Shkendija

Загина Шкендија заедно со овчарине што се распрснаа ко меур од сапуница :D

Ептен сњ повлековме во втор дел, добив неколку срцеви удари, али океј е. Одевме на 0-0 и нас ни одговара тој резултат во моментов. Браво!
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.012
Поени од реакции
9.730
Абе имаа шанса за контра и ја заебаа за на крајот да ни дадеа гол.
Како и да е повеќе од добро е за нас овој резултат.

Извини Брда што те отерав во курац на крајот морално беше :icon_mrgr:

Само мносу сме тенки со клупа до крај не знам како ќе издржиме.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
252
Поени од реакции
564
Go slushnavte li komentatorot na kraj...Na tosevski vika nikoj do sega ne mu pomina !! Mn znachi da imas dobra odbrana !
Доста бе со тоа Тошевски па Тошевски, игра топ дечкото и тоа му е работа.
А нешто да гукнеш коа у прво последен у одбрана фати да дрибла, му ја зеде некој топката и излегоа сами пред голман???
Среќа кретенот шутна над гол, а не додаде лево за сигурен погодок.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
251
Поени од реакции
410
Браво момци, голем бод денес! Во второ свесно се повлековме, штета што немаше кој да повлече посериозна контра кога неколку пати одземавме топка на 20-на метри од наш гол, а зелкиве беа сите на наша половина. Во прав момент доаѓа бодов во Тетово за да се крене самодовербата на младинава наша уште повеќе, посебно пред реваншот во купот.
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
340
Поени од реакции
265
Доста бе со тоа Тошевски па Тошевски, игра топ дечкото и тоа му е работа.
А нешто да гукнеш коа у прво последен у одбрана фати да дрибла, му ја зеде некој топката и излегоа сами пред голман???
Среќа кретенот шутна над гол, а не додаде лево за сигурен погодок.
Alo faul beshe vide kolu takvi namerno gi pushti meckarosii?
 
  • Хаха
Reactions: Hoy
На врв Bottom