Фан Клуб: Вардар Неготино

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
3-2 за Тиквеш заврши,головите не знам кој ги дал.
Фидан Станоев и Даниел Петровиќ за Тиквеш Даниел постигна два гола а за Вардар Неготино едниот гол го дади Бако пошто него го познавам иначе бев во Неготино и во живо го следев натреварот одлична утакмица:helou:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.624
Поени од реакции
2.736
ah gjoke be fantata ubavo ti legna izglea :) tuku zasluzena pobeda bese na Tikves, odbranata na Vardar pospori nemozese da bidat :kesa:
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Винари навивавте..?Има некој клипче да видиме или сите сте биле зафатени со навивање :smir::wink:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.624
Поени од реакции
2.736
ima klipcinja mislam i ja cekam da mi pratat inace 300-350 imase,moram da pofalam atmosferata za vreme an sobiranje, TOP bese ali posle nekako ko da snemaa sili dali poradi losata igra na vardarovite fudbaleri posebno vo odbrana ili dr neznam
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.815
Поени од реакции
15.920
Изглеа нема никој од Неготино, па да известува што и како се дешава со клубот, така да еве ја со едно инфо пред дербито со Тиквеш кое ќе се одигра во среда во 15часот во Кавадарци, се очекува голема бројка на навивачи од Неготино

 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.526
Поени од реакции
69.273
Ајде Винари идете на победа во Кавадарци. Овие не ви дојдоа на гостување, али очекувам да покажете на Лозарчињата кој се поверни:tv:
Инаку на терен, очекувам лесна победа на Тиквеш:salut:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.815
Поени од реакции
15.920
Ајде Винари идете на победа во Кавадарци. Овие не ви дојдоа на гостување, али очекувам да покажете на Лозарчињата кој се поверни:tv:
Инаку на терен, очекувам лесна победа на Тиквеш:salut:
На терен сме послаби и тоа многу послаби, Тиквеш има амбиции за влез во Втора лига, ама ние ќе им покажиме дека имаме навивачка група на која треба да се огледаат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom