Фан Клуб: Валенсија

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
По заминувањето на Албиол ,сега треба да се донесе добар дефанзивец,А за колку пари го земаа Реал М?
За 15 милиони, ама сега ќе биде заебано да се најде негова замена, ако се знае дека беше лидер во одбраната.
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
За 15 милиони, ама сега ќе биде заебано да се најде негова замена, ако се знае дека беше лидер во одбраната.
Мадуро беше негов тандем ама и тој не е веке таму,Каде замина овој играч или беше на позајмица
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Мадуро беше негов тандем ама и тој не е веке таму,Каде замина овој играч или беше на позајмица
Нигде не е заминат, а и како што знам на Мадуро природната позиција не му е централен бек, него дефанзивен играч од средниот ред. Ама и не ги исполни очекувањата, од него се очекуваше многу повеќе...
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Нигде не е заминат, а и како што знам на Мадуро природната позиција не му е централен бек, него дефанзивен играч од средниот ред. Ама и не ги исполни очекувањата, од него се очекуваше многу повеќе...
јас мислам дека игра централен па сеа можеби грешам,еднаш нз со кој кога гледав играше централен,
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
јас мислам дека игра централен па сеа можеби грешам,еднаш нз со кој кога гледав играше централен,
Мадуро е ДМ,Марчена и Албиол минатата сезона беа централни бекови со Алексис ротираа.
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Мадуро е ДМ,Марчена и Албиол минатата сезона беа централни бекови со Алексис ротираа.
ама како што знам Марчена имаше 9 црвени па така често добиваше прилика и некогаш играа со халф-пред централните
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.668
Поени од реакции
43.553
Едвај чекам да дојде мечот Манчестер Јунајтед-Вленсија..Ќе биде топ меч!
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
еве до кај е мојот 2 омилен клуб со трансферите летово:

Jérémy Mathieu----од Тулуз во Валенсија

Раул Албиол ---- од ВАленсија во Реал Мадрид

Bruno ---- од Алмериа во Валенсија

Miguel Ángel Moyá(Gk) од Мајорка во Валенсија

Lombán од ВАленсија во Саламанка

Dealbert од Кастелон во Валенсија

Bellvís од Валенсија во Тенарифе:helou::helou:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Abe sea valencia go vratila dolgot od 500 milioni evra i sakat da gi zadrzat site igraci i + ke donesat novi...
Љоренте: Сакам да разговарам со Виља што е можно поскоро
Ова ми се допаѓа, само дај боже да е вистина.Нека остане ѕверот и следната сезона а за албиол не се секирајте тука е АЛЕКСИС кој ке придонесе да не се почувствува заминувањето.Само едно не ми е јасно зошто сеуште се чуваат играчи како Марчена, Ангуло, бараха играчи на кој веќе им изминуваат фудбалските години а сеуште се во клубот и земаат доста голема плата која го намалува и онака малиот буџет на клубот.:helou:
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Ова ми се допаѓа, само дај боже да е вистина.Нека остане ѕверот и следната сезона а за албиол не се секирајте тука е АЛЕКСИС кој ке придонесе да не се почувствува заминувањето.Само едно не ми е јасно зошто сеуште се чуваат играчи како Марчена, Ангуло, бараха играчи на кој веќе им изминуваат фудбалските години а сеуште се во клубот и земаат доста голема плата која го намалува и онака малиот буџет на клубот.:helou:
Алексис игра десен/лев бек,а сум го гледал и централен,Но мислам дека треба да се донесе некое засилување во одбраната
еве вака мислам дека е составот во моментот

Цезар-Мигел,МАрчена,Алексис,ДелХорно,-МАдуро-Силва,Албелда,Жоакин,-МАта и Вила

можеби грешам ама тоа е мој предлог
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.568
Поени од реакции
6.262
Алексис игра десен/лев бек,а сум го гледал и централен,Но мислам дека треба да се донесе некое засилување во одбраната
еве вака мислам дека е составот во моментот

Цезар-Мигел,МАрчена,Алексис,ДелХорно,-МАдуро-Силва,Албелда,Жоакин,-МАта и Вила

можеби грешам ама тоа е мој предлог
алексис игра централен а не страничен бек...страничен игра само кога мора :salut:
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
алексис игра централен а не страничен бек...страничен игра само кога мора :salut:
Добро можеби грешам ама да знаете Алексис е мн. лут играч а такви и на Валенсија им треба ист е како Марчена кој лани заработи 9 црвени (лол) и над 10 жолти:pos2:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.594
Поени од реакции
22.386
Едвај чекам да дојде мечот Манчестер Јунајтед-Вленсија..Ќе биде топ меч!


Кога тоа???? Јас не сум запознаен со тој меч..Дај малце подетално кога во колку часот...
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Кога тоа???? Јас не сум запознаен со тој меч..Дај малце подетално кога во колку часот...
на 5 август пријателска јако ке биде верувам дека ке се потпрат на Јунајтед
 

Kajgana Shop

На врв Bottom