Фан Клуб: Валенсија

Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.568
Поени од реакции
6.262
ни го забодеа и виљареал.3-1.good bye champions league :kesa:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.568
Поени од реакции
6.262
валенсија ке мора да се ослободи од неколку првотимци (силва,виља...)кога веке мора да си одат нека дојдат во манчестер :toe:
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
валенсија ке мора да се ослободи од неколку првотимци (силва,виља...)кога веке мора да си одат нека дојдат во манчестер :toe:
ama da ne sedat na klupa,za Villa znam oti nema da sede bidejki e najdobriot napaga4 na svetot spored mene ,a za Silva moze da se di na klupa koga e vo prasanje Man4ester barem jas taka mislam ,ama zasluzuva i dvajcata da igraat vo prv sostav,IStooto na Silva mu se slu4uva so reprezantacijata sede na klupa ..sranje
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.568
Поени од реакции
6.262
ama da ne sedat na klupa,za Villa znam oti nema da sede bidejki e najdobriot napaga4 na svetot spored mene ,a za Silva moze da se di na klupa koga e vo prasanje Man4ester barem jas taka mislam ,ama zasluzuva i dvajcata da igraat vo prv sostav,IStooto na Silva mu se slu4uva so reprezantacijata sede na klupa ..sranje
:pos2:не ме насмеви бе.силва ке седел на клупа.ке биде икона на тимот а не да седе на клупа.а инаку валенсија ке има достојни замени на крилните позиции во висенте и жоакин. :toe:
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
ВИла најверојатно по се ке остане и дај боже да остане дечково стварно е меѓу најдобрите напагачи на светот,Само да не оди во Реал да се упропасти каде имаат 20 ѕвезди,Од др сезона гарантирам дека ВАленсија ке игра во ЛШ
 

blackeyed

passive-aggressive...
Член од
6 ноември 2008
Мислења
933
Поени од реакции
2.090
море најдобро ќе биде ако останат и силва и виља,се виде на крајот од сезоната колку фалеше силва у играта.Ако успеат да ги задржат и двајцата наредна сезона лига на шампиони не им бега:smir:
 

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
da imase pogolem budzet valensija ke bese na vrvot sekogas imale oset vo kupuvanje anonimni igraci koi stanuvaat zvezdi
 

blackeyed

passive-aggressive...
Член од
6 ноември 2008
Мислења
933
Поени од реакции
2.090
голема штета што се у толкави долгови,а за играчи да се согласувам со тебе,па само види ја репрезентацијата : Албиол,Марчена,Силва,Виља,Мата и Пабло Х. и се ќе ти стане јасно
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.568
Поени од реакции
6.262
ВИла најверојатно по се ке остане и дај боже да остане дечково стварно е меѓу најдобрите напагачи на светот,Само да не оди во Реал да се упропасти каде имаат 20 ѕвезди,Од др сезона гарантирам дека ВАленсија ке игра во ЛШ
јас саам виља или да остане или да дојде во манчестер.ако дојде супер,ако не,нека си седи во валеснија :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.262
Поени од реакции
8.376
Долговите се заради новиот стадион Nou Mestalla кој би изгледал вака >


Овој стадион би требало да собира 75,000 гледач и е огромна инвестиција на клубот!Треба да се заврши во Февруари 2011 година . Овој стадион донесе многу проблеми во Валенсија поради тоа што се немаат средства за да се задржат ѕвездите а клубот и више 2 години по ред Валенсија не остварува учевство во Лига на Шампони. И сето тоа ќе кошта 250-300 милиони Евра!

Мојот став за Виља и Силва е да си г собираат парталите и да си идат тие се одлични играчи и негледам причина зашто би останале во Валенсија (иако сум фан на Валенсија). Треба да си ја побараат среќата во други клубови затоа што Валенсија нема некоја голема желба да освојува трофеи и тие станаа клуб на кој најважен му е финансискиот биланс!

И да годинава не ги следев некој да каже каков беше трењерот дали добро ги водеше? Иначе многу го сакав Кике Флорес незнам и зато го избркаа човекот со него валенсија беше стабилна на 4то место и доаѓа Куман и се бориме за опстанок :tapp: а и мислам дека грешка на клубот беше што го ослободи Аимар дечкото ми беше идол!
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Стадионот е неверојатен,Верувам дека ке ги надополнат сите празни дупки во врска со буџетот,И верувам дека Валенсија пак ке се натпреварува за титула и ке се врати на местото каде што припаѓа:toe:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.568
Поени од реакции
6.262
Стадионот е неверојатен,Верувам дека ке ги надополнат сите празни дупки во врска со буџетот,И верувам дека Валенсија пак ке се натпреварува за титула и ке се врати на местото каде што припаѓа:toe:
стадионот изгледа како брод од приказните.инаку подобро да се продадат виља и силва и некои други и валенсија да биде екипа од средината отколку да останат па поради долгови да го следува клубот истата приазна како што му се случи на лидс :toe:
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
еве како напредува трансферот во Валенсија

Jérémy Mathieu----од Тулуз во Валенсија

Раул Албиол ---- од ВАленсија во Реал Мадрид

Bruno ---- од Алмериа во Валенсија

мн. не звучни имиња ама може неш има во нив,којзнае кога сме ги гледале Толуз и Алмериа во годината еднаш?:pos2::pos2:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.568
Поени од реакции
6.262
еве како напредува трансферот во Валенсија

Jérémy Mathieu----од Тулуз во Валенсија

Раул Албиол ---- од ВАленсија во Реал Мадрид

Bruno ---- од Алмериа во Валенсија

мн. не звучни имиња ама може неш има во нив,којзнае кога сме ги гледале Толуз и Алмериа во годината еднаш?:pos2::pos2:
хехех јас не сум ги ни гледал!можеби алмериа сум ја гледал но не се секавам,инаку активни се на пазарот валенсија :vozbud:
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
хехех јас не сум ги ни гледал!можеби алмериа сум ја гледал но не се секавам,инаку активни се на пазарот валенсија :vozbud:
По заминувањето на Албиол ,сега треба да се донесе добар дефанзивец,А за колку пари го земаа Реал М?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom