Фан Клуб: Валенсија

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
конечно можам да пишувам во 1 од моите омилени клубови,т.е. клубот кој го саскам после манчестер.не очекува тежок натпревар против атлетико мадрид и победа ке значи и пласман во ЛШ.исто така се надевам дека силва,виља и останатите звезди на клубот ке останат да ги бранат боите на клубот а доколку заминат да дојдат во манчестер секако :)

патем има ли и други навивачи на клубот? :smir:
секако дека има.јас сум голем фан на валенсија (после милан).многу ги обожавам. :vozbud:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.270
Поени од реакции
8.400
И мене ми е омиен клуб од шпанциве не ги сакам ни Барса ни Реал
Жално е што падна малце авторитетот на клубот минатата година ама тоа е валенсија секоја година има солиден состав ама како проколнати сме Бенитез каква екипа му остави на тој Раниери овој го уништи тимот тоа мислам дека е налошиот момент на Валенсија!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.689
Поени од реакции
43.620
Валенсија..Мојот втор омилен клуб..Мака ми е што не ја тепаа Барса..
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
ама каков бев сигурен дека Валенсија тепа на Реал,меракот ми го направиа,Силва и повреден им играше и пак ги растури на РЕал,Мадуро одзад не даде топка да прими ни Раул ни Игуин,за џаабе не беше играч на натпреварот,Бараха добар гол даде , А Мата игра се подобро и подобро,Штета што Вила не можеше да даде ама мислам дека Вила , Силва ,Жоакин,Мата,Висенте,Мадуро итн. се играчите кои треба Валенсија следната год. да ја претставуваат во Лига на Шампиони со добри партии
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.689
Поени од реакции
43.620
Да даде господ да не си одат Силва и Виља.оти ќе биде тешко..И ајде у Недела победа во Мадрид и одиме во ЛШ!
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
па и двата тима немаат право на пораз,мислаам дека тепаме
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.270
Поени од реакции
8.400
ама каков бев сигурен дека Валенсија тепа на Реал,меракот ми го направиа,Силва и повреден им играше и пак ги растури на РЕал,Мадуро одзад не даде топка да прими ни Раул ни Игуин,за џаабе не беше играч на натпреварот,Бараха добар гол даде , А Мата игра се подобро и подобро,Штета што Вила не можеше да даде ама мислам дека Вила , Силва ,Жоакин,Мата,Висенте,Мадуро итн. се играчите кои треба Валенсија следната год. да ја претставуваат во Лига на Шампиони со добри партии
Виља и Силва нека си идат зашто се стварно класа играчи нека идат во клубови каде ќе зимаат титули да бидеме реални Валенсија е далеку од нив!
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
според гоал.ком вака велат за вечерва.

Цезар-Мигел,Мадуро,Албиол,Алексис,Хернандез,Бараха,Албелда,Висенте,Мата и Вилја
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.573
Поени од реакции
6.272
за жал изгубивме 1-0 од атлетико мадрид.не го гледав натпреварот.некој повеке да прокоментира? :smir:
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
за жал изгубивме 1-0 од атлетико мадрид.не го гледав натпреварот.некој повеке да прокоментира? :smir:
подобро што не си гледал,имаше што да видеш,Цезар да не беше,ќе беше катастрофално ,Сега со Вилареал се со тешки ,последното коло играат со А.БИлбао
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.689
Поени од реакции
43.620
Не ми се веруве дека Валенсија ќе обезбеде пласман ЛШ:uvo:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Не ми се веруве дека Валенсија ќе обезбеде пласман ЛШ:uvo:
Па нема како на друг начин ќе си заминат Виља или Силва?
Виља има изјавено дека наредната сезона ќе игра во ЛШ.:vozbud:
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
Ако тепаат на Вилареал секак одат,за Атлетик Билбао е лесно 100 % тепат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom