Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
415
Поени од реакции
675

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Многу јаки јајцата на Пеп во пресрет на Велигден:icon_lol:


Одлична игра, штета што ни брцнаа едно голче, али го заслуживме и тоа. Си имаа и они шанси, само прашање на време беше кога ќе ни дадат гол.

Во офанзива бевме одлични! Бојан изигра супер, два одлични голови особено вториот....не се помрдна голманот. Меси фантастичен иако многу сака да си игра курташак со противничките играчи и со се топка сака да влезе во гол...мора да шутира многу поопасно кога еден на еден со голман.

Средината добра со оглед на тоа дека играа Бускетс, Јаја и Максвел. Со влагањето на Чави и Дос Сантош:vozbud: изгубивме во дефанзива, со оглед дека немавме класичен деструктивец и создадоа неколку шанси.

Многу јак период од утакмицата - после нивниот гол, мислам дека 5 минути не ја допреа топката:vozbud:

Следечи Арсенал!

Е после Арсенал....:vozbud::vozbud:
 

$KOSTA$

Каталонец !!!
Член од
18 април 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Многу јаки јајцата на Пеп во пресрет на Велигден:icon_lol:


Одлична игра, штета што ни брцнаа едно голче, али го заслуживме и тоа. Си имаа и они шанси, само прашање на време беше кога ќе ни дадат гол.

Во офанзива бевме одлични! Бојан изигра супер, два одлични голови особено вториот....не се помрдна голманот. Меси фантастичен иако многу сака да си игра курташак со противничките играчи и со се топка сака да влезе во гол...мора да шутира многу поопасно кога еден на еден со голман.

Средината добра со оглед на тоа дека играа Бускетс, Јаја и Маркез. Со влагањето на Чави и Дос Сантош:vozbud: изгубивме во дефанзива, со оглед дека немавме класичен деструктивец и создадоа неколку шанси.

Многу јак период од утакмицата - после нивниот гол, мислам дека 5 минути не ја допреа топката:vozbud:

Следечи Арсенал!

Е после Арсенал....:vozbud::vozbud:
Мислиш Максвел :smir::smir:
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
Ај со среќа победа и 1 место :smir:.Денес целиот тим беше добар а особено ме израдува добрата игра на Кркич.
 
V

Viktoranius

Гостин
Честито победа, класична игра, и тоа со ептен чудна формација. Секоја чест на Пеп за мудата да одигра така. Само Ибра да ни е фит за Арсенал, а можна е и некоја финта на Пеп да биде.:)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Нека ни е честито победата!

Стварно Пеп не изненади со оваа формација :)
А секоја чест за тимот кој покажа дека може да се комбинира во секој состав.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин




Честито победа и едвај чекам да им го пикнете на галатикосиве и пари спремив за уплата и све. :pos2:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Дали одбраната беше партал или се опуштија после? Видов 4-5 сто постотни неискористени шанси од билбао
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
V

Viktoranius

Гостин
Ибра ќе биде по се изгледа отсутен само за Арсенал, за класикото ќе биде фит. За Пике се спомнува 6-7 дена.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Дали одбраната беше партал или се опуштија после? Видов 4-5 сто постотни неискористени шанси од билбао
Партал беше одбраната, парталишта... Едино среќата ја спаси Барса вечерва од реми со Билбао (или ако биле 5 шанси, и пораз). Пелегрини веројатно ги увиде грешките и на Ел Класико ќе бидеме тешко казнети :(

За многу години празникот на сите! :smir:
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Cestito pobeda!

Odlicno rotiranje na pep.Od igrata edinstveno ne me zadovoli odbranata i sto po vodstvoto ednostavno igracite gi gasnat motorite.Visca el Barca!:smir:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Одличен настап денес, особено со оглед на комбинираниот состав. Реализацијата конечно на ниво, а ме радува и што Бојан полека почнува да влегува во голгетерска форма.

Повторно примен ефтин гол, по којзнае кој пат сезонава од иста позиција кога одбраната е истрчана далеку од голот.

Лошо е што токму во овој клучен период се појавија неколку ситни повреди, но да се надеваме дека сите ќе бидат фит за класикото.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
mozelo da se pobede i so izmesan sostav,samo zosto sekogas mora da primime eftin gol
ne trebe da se otpustaat tolku igracite

sega da ne se seriozni povredite na ibra i pike,samo kako so mi izgleda zaebana e rabotata
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom