Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
честита победа,одлична партија за Меси-очигледно ја темпирал формата за завршницата на првенството и ЛШ....за дуелот со реал и ваков Меси очекувам чиста победа !
Мислам дека нема да е фер повторно ако му дадат 6-7 гола на реал, толку пари потрошија, треба барем 3-4 парчиња, за да не боли многу:smir:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Не се ист тип на играч и мислам не ти држи вода споредбава! А од Роналдо е подобар за класа:smir:
Имаше споредби деновиве по медиумите за тоа кој е во подобра форма, пошто очигледно и двајцата постигнуваат голови. Затоа го пишав.
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Ајде Каталонци,107.4,почиња Блауграна!
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Мислам дека нема да е фер повторно ако му дадат 6-7 гола на реал, толку пари потрошија, треба барем 3-4 парчиња, за да не боли многу:smir:
можат да замолат учтиво.....нееееее,ништо не ги спасува :vozbud:
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
Работава со МЕСИ дојде до дигни ме пао сам .:pos2:Честито победа и вака МЕСИ да игра до крај па да видат Задрид кој е кој .:vozbud:
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
Имаше споредби деновиве по медиумите за тоа кој е во подобра форма, пошто очигледно и двајцата постигнуваат голови. Затоа го пишав.
Меси е голем техничар, неспоредливо најдобар во историјата според мене и многу полесно влегува во шанси. Руни повеќе покрива и назад.
Сепак Меси е од друга планета, најдобар играч во моментов без конкуренција!
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
ne trebase pep tolku rano da gi vadi i pike i milito,bez greska si ja vrsea rabotata a milito potsekja na toj milito so bese od pred 2 3 godini
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Супер Меситооо..... :pobeda:
Џабе ќе биде што и да пишам за Меси!

Примивме 2 евтини голови...и тоа е лошо.Одбраната пак покажува слабости на иста ситуација...при долга топка на противникот и истрчување на противничкиот напаѓач.

Пике и Милито имаа ситни(се надевам дека е така) повреди затоа Пеп ги извади од игра.
Пике имаше мраз на коленото а и Милито се пожали нешто така да не ризикуваше ништо Пеп.

Супер што Златан даде гол...се надевам дека сега ќе продолжи да ги тресе противничките мрежи како на почетокот на сезоната.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Меси:cuc:
Ибра:kesa:
Руни:salut:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.537
Поени од реакции
14.266
Абе, мислам дека лоша ви е споредбава со Руни. Ај кажете некој класичен напаѓач кој е дриблер, и го прави истото што и Меси го прави, односно ги прави противниците мајмуни ? За Руни играат уште 10 играчи, и ако нема подршка од средниот ред нема да се виде, а Меси и да нема подршка, може да ја земе топката од центар, да помине тројца играчи, и да постигне гол. Доказ за тоа се и вечерашните два гола.
 
B

boki10messi

Гостин
Меси последните 4 утакмици даде 10 гола по моја пресметка.. :vozbud::vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom