Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
Лесно е кога покрај тебе игра Лео Меси, едноставно фантастичен, сам победи вечерва!
 
B

Beck's

Гостин
bas sakam da znam so mu rece sudijata na Ibra:) inace cestito uste edna ubedliva pobeda:vozbud:
 
Член од
14 март 2009
Мислења
276
Поени од реакции
10
ibra the best zver e ibra luge samo neso ne mu ide ali 4e vlezi i on vo forma
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Лео Меси :cuc:

Ибрахимович даде гол, алелуја! Единствено што ме радува кај него е тоа што почна да влага во шанси, е сеа што не ги реализира тоа е друга работа.
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Ај нека ни е честито победа и да се надеваме дека Ибра конечно ќе излезе од криза и ќе биде оној стариот!
Една слика 1000 зборови:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
povtorno siluvanje od strana na messi
a ibra nemozam da go gledam vike,zaradi negovite promasuvanja ni stigna kaznata so 2 eftini gola
 
B

boki10messi

Гостин
Ибрахимовиќ - да има некој грам повеќе мозок, може растур да прави играјќи со најдобриот играч до себе
Меси - :cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:



Сега за сега толку:pipi:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Добро бе не грижете се за голгетер од рангот на Ибра, денес не погоди, тоа е тоа, следната 3 ќе даде.:toe:
 
R

Rigel Kent

Гостин
Mesi e VOLSEBNIK:vozbud::vozbud::vozbud:

Milo mi e za Ibra , sega nema da bide pod golem pritisok.

Ako toj vleze vo forma zaedno so Mesi , Cavi i Iniesta VOLSEBSTVOOOOO:vozbud::vozbud::vozbud:

povtorno siluvanje od strana na messi
a ibra nemozam da go gledam vike,zaradi negovite promasuvanja ni stigna kaznata so 2 eftini gola
Kaznata stigna poradi Pujol , ocigledno ja gubi formata ama Milito zver :vozbud:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
:cuc::cuc::cuc::cuc:


Руни? Роналдо? Неможат ни вода да му носат. Не постои збор со кој може да се опише чоеков.

Инаку еднолична игра, на моменти досадна, без некоја креативност. Али не се секирам коа знам дека не играа ни Иниеста ни Чави во прво полувреме, после влезе Иниеста на местото на Туре и требаше да игра во позиција како што игра Чави, али не се снајде баш најдобро. Сепак за натпреварот со Арсенал ќе го имаме Чави.

Исто добар впечаток ми остави Маршалот во прво полувреме. Заборавив колку добар играч е:vozbud:

:barca:
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
^Фантастична игра на Милито денеска, можеби и не требаше да го извади Пеп. Не помина ниту една топка покрај него, одлично соработуваа со Пике.
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
:cuc::cuc::cuc::cuc:


Руни? Роналдо? Неможат ни вода да му носат. Не постои збор со кој може да се опише чоеков.

Инаку еднолична игра, на моменти досадна, без некоја креативност. Али не се секирам коа знам дека не играа ни Иниеста ни Чави во прво полувреме, после влезе Иниеста на местото на Туре и требаше да игра во позиција како што игра Чави, али не се снајде баш најдобро. Сепак за натпреварот со Арсенал ќе го имаме Чави.

Исто добар впечаток ми остави Маршалот во прво полувреме. Заборавив колку добар играч е:vozbud:

:barca:
Не се ист тип на играч и мислам не ти држи вода споредбава! А од Роналдо е подобар за класа:smir:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Несомнено Меси е најдобар играч на денешницава и ке биде уште неколку години.
Искрено и Барса е најдобриот тим во светот комплетна во секој поглед.
Среќно понатака:smir:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
честита победа,одлична партија за Меси-очигледно ја темпирал формата за завршницата на првенството и ЛШ....за дуелот со реал и ваков Меси очекувам чиста победа !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom