Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Што ќе направи Реал воопшто не ме интересира. Во второ полувреме видов дека можеме да се носиме со секаков предизвик. Неможеме да зборуваме за само за второ полувреме, фер би било да зборуваме за натпреварот како целина, а тој не беше којзнае колку добро одигран од страна на нашите. Сепак во второ полувреме ја видов ланската игра. Знам дека можеме повеќе. Јака им душа на Штутгарт во Среда ако излеземе во победничко расположение како во вториве 45 минути.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.537
Поени од реакции
14.266
ti izgleda brzo go zaboravi natprvarot so lion
Де бре се шалам, не сфаќаш ништо. Од кај вас кога ќе дојдат кај нас, и кога ќе пишат по некоја шала никогаш не сум промрчил. Многу сериозен член си. :)
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
браво за Меси....хуманост за одбранбените играчи,ве молам за некое евро да ги испратиме на костозглобно ако не спечалиле ништо досега...
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Честито победата :barca:

Слабо прво полувреме,но работите дојдоа на свое место во второто полувреме.
Меси по незнам кој пат покажува дека е најдобар играч во светот!!

Валдес-Спасителот...да не го одбранеше зицерот на Жигич тогаш ќе беше многу тешко за нас.
Пике изигра многу стабилно исто и Милито.
Максвел беше меѓу најслабите играчи на Барса вечерва.
Чави во неверојатна форма...само колку беше разигран вечерва!!
Иниеста не беше тој Иниеста што сме се научиле да го гледаме.
Педро изигра солидно...не беше слаб а не беше ни многу добар :)
Анри влезе во вториот дел и направи 2 асистенции а и беше расположен за игра.
За Меси нема што да се каже :vozbud:

За следниот меч во Ла Лига,Пеп би можел да проба да игра од почеток со Педро-Анри-Меси а Ибра да остане малце на клупа...можеби ќе се освести дека треба повеќе да се залага :)
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
bravo za "el messiah",ama da ne gji zaboravime valdes,pique i henry...valdes ja spasi utakmicata koga bese sam na sam so zigic,pique ne im dade da pretnat,posebno na zigic,osven taa koga go ostavi sam so valdes,a henry koga vleze ja dovede barca u red
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Во Лига на Шампиони после овој натпревар на Анри очекувам дека ќе стартува заедно со Ибра и Меси во нападот. Па да видиме конечно како би функционирале тројцата... Меси има неверојатно разбирање со Анри, исто и со Ибра. Па ќе видиме во Среда против германците.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Еве што изјави Виланова за влегувањето и улогата на Анри.

Con la entrada de Henry hemos ganado más profundidad y sobre todo, hemos presionado mucho más la salida de balón del Valencia, hemos apretado más a sus centrales. Estábamos mejor colocados y se ha notado
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Второ полувреме беше налик на претходната сезона. Прво полувреме ... што да кажам, видовте сами:smir:

Инаку Меси ги отвори како конзерва. ЦАР!
Истото мислење. Не да личеше на тоа везење од претходната сезона. Како копи-пасте беше:)
Честито победа..заслужено.:tv:
Е овоа го поштуам бе:):pipi:

Ибра и Меси
:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
Абе играл Меси или до мене е работава:):vozbud:

П.С. Жал ме фаќа за Швабите у среда - НАЈИСКРЕНО:)
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Одлична утакмица. Прво полувреме малку им препуштивме иницијатива ама сепак Валенсија е доста силен тим така што нема ништо лошо во тоа.

Искрено ме изненади Анри со играта. Не дека направи нешто посебно освен асистенцијата за Меси ама некако изгледаше одморен, брз со топка и расположен за игра. Ај може стварно ќе распали сега кога е најбитно.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
veruvam deka od ovoj natprevar malata kriza pomina i ke nemame pogolemi problemi vo naredniot del od sezonata,a najverojatno i anri si ja vrati formata kolku so mozev da zabelezam na ovoj natprevar, redno vreme e i toj da igrae a pedro da odmore malku
da ne zaboravam i milito odlicno izigra,a maksvel sepak nemoze da go zamene abidal
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Честито нека ни е победата момци. Прво полувреме одлично се држеа Валенсија, Бојан беше целосно одсечен.Во второ полувреме сосема друга игра, влезе Анри, играта стана далеку побрза, без грешки и најдобриот играч на планетата само го потврди тоа со 3те гола.После овој натпревар го очекувам Анри како стартер. MES QUE UN CLUB
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom