Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Како на првото место овие 45 минути, топло? :tv:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Ел Класико во сабота во 22:00......Не не гледа чаршијата таа сабота:):vozbud:
 
Член од
14 март 2009
Мислења
276
Поени од реакции
10
4estita neka ni e pobedava.zadrit tepaa 1-4 pa pak ni begaat 1 gol.btw so igrata so ja prikaza barca vo vtoroto poluvreme tesko da ima nekoja ekipa koja bi ne pobedila
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Како на првото место овие 45 минути, топло? :tv:
Да бе супер.....вие како на второ 24 кола....удобно ви беше, оти кај и да е пак ќе бидете таму:)
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Во второто полувреме ја игравме онаа пресинг одбрана уште на противничките одбранбени играчи, нешто што многу ретко го правиме оваа сезона. Таа пресинг одбрана резултираше со многу повеќе простор при освоени топки, практично ни овозможи да ја победиме Валенсија, а со тоа да не им дозволиме на нивните играчи(напаѓачите) да не бркаат уште кога топката е кај Пике или Милито. Пак ќе кажам, нешто што ретко го правиме годинава!

Анри конечно заличи на оној Анри од ланската сезона, внесе живост, многу посигурен напад, за разлика од првото полувреме кога Бојан играше на таа позиција. Колку и да сакаме Бојан да игра и да се докаже, Анри си е Анри, докажано играчиште!

И уште нешто. Бускетс. Човекот како да е робот програмиран цело време да ги враќа топките назад без разлика дали има играч до него или не. Нема сигурност во него, да се сврти да погледне да повлече ако е сам, нешто што Јаја лани инзворедно го правеше. Се надевам дека Јаја што побрзо ќе си ја врати формата и ќе го видиме повторно во првиот состав.

Со игра како во второто полувреме не се сомневам во нашиот пласман понатака. :smir::smir:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
ima vreme bate do el klasiko na 11 april e koj 4e 4eka do togas.
ina4e prognoza za el klasiko od sega mi e 1-4 :vozbud::vozbud::vozbud::smir:
Абе ок само не се знаеше дали ќе биде сабтоа или недела....според Маадриѓаниве у сабота ќе биде:)
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Луѓе Блауграна е веќе почната на 104,7 а на спамот уште не е почнала :tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom