Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Милито ќе добива шанси против послаби противници за да му се дигне малце цената а кога ќе дојде лето... 54ка кондура во г’з и ајт кај првиот што ќе понуди прифатлива понуда.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Пике и Пујол ја одиграа најдобрата партија оваа сезона, за мене лично Пујол беше играч на мечот.
Него вестите за Милито се одлични, сега следи ептен згуснат распоред, среда со Ксерез, сабота со Депортиво, после мислам иде Динамо, па Светското клубско првенство..итн...итн....и одлично е тоа што на располагање ќе имаме 5 стопери, Пујол, Пике, Маркез, Чигрински и Милито, ќе може Пеп да ротира на некои натпревари.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Пике и Пујол ја одиграа најдобрата партија оваа сезона, за мене лично Пујол беше играч на мечот.
Него вестите за Милито се одлични, сега следи ептен згуснат распоред, среда со Ксерез, сабота со Депортиво, после мислам иде Динамо, па Светското клубско првенство..итн...итн....и одлично е тоа што на располагање ќе имаме 5 стопери, Пујол, Пике, Маркез, Чигрински и Милито, ќе може Пеп да ротира на некои натпревари.
QFT!

Пујол, Мен оф д меч!
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
http://www.fcbarcelona.com/web/english/noticies/futbol/temporada09-10/11/n091114107801.html Mаркез е внесен во историјата на Барса, мило ми е.:smir:
Иначе ако е подготвен Милито да игра против Ксерез нека си ги испроба силите за да ги одмараме Пујол и Пике, овој состав сакам да го видам против Ксерез

----Валдес----
-Дани--Маркез--Милито--Максвел-
-Чави--Туре--Кеита-
-Педро--Бојан--Џефрен-

Ако има потреба ќе влезе некој од стандардните напаѓачи(Меси,Ибра,Анри) :).
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
http://www.fcbarcelona.com/web/english/noticies/futbol/temporada09-10/11/n091114107801.html Mаркез е внесен во историјата на Барса, мило ми е.:smir:
Иначе ако е подготвен Милито да игра против Ксерез нека си ги испроба силите за да ги одмараме Пујол и Пике, овој состав сакам да го видам против Ксерез

----Валдес----
-Дани--Маркез--Милито--Максвел-
-Чави--Туре--Кеита-
-Педро--Бојан--Џефрен-

Ако има потреба ќе влезе некој од стандардните напаѓачи(Меси,Ибра,Анри) :).
Да бе,одма Милито во прв тим,ако не играат Пике и Пујол во одбраната ќе бидат Маркез и Чигрински,Милито што знам дали ќе добие некоја минута или ќе почне на Светскиот шампионат.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Ако Пеп го пушти Јаја да си оди стварно ќе направи голема грешка, не знам зошто го толку форсира неискусниот Бускетс, но мислам дека предноста му ја дава по каталонските корени.Треба Јаја да си е првотимец, со 2 класи е подобар од Бускетс.Пеп реагираше многу нервозно кога Бускетс доби црвен картон на вчерашниот дуел, па се надевам дека го е сменил мислењето и конечно Јаја ќе биде првотимец до Африканскиот куп.

P.S Баш ми е мило што Милито доби зелено светло од лекарскиот тим, да се надеваме дека ќе влезе во посакуваната форма со оглед на тоа што беше многу време надвор од зелените терени.Сега ќе може да се вршат ротации во дефанзивниот ред на не толку важни натпревари, и со послаби екипи бидејќи добро знаеме за жал Пујол се почесто ќе треба да одмара со оглед на годините кој ги има.

FC BARCELONA - MES QUE UN CLUB
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Зошто прво не размислите дури пред и да се посомневате дека ова е вистина... зарем стварно верувате дека Пеп би дозволил Меси и Ибра воопшто да не зборуваат, па и Меси да не му ја дава топката на Ибра на теренот?:pos2: И тоа дека Меси се осеќал загрозено од Ибра?? Глупости... Меси е веќе легенда на тимот на само 22 години. Ибра е нов и ако треба да се бира помеѓу овие двајца сите знаеме на кој би одел гласот од Пеп, одборот, навивачите и соиграчите. Нема никаква логика целава оваа работа:smir:

Глупости, ова е напишано само за публицитет... ако имаше некоја вистина ќе стоеше во некоја статија на СПОРТ или ЕМД. Јас лично не верувам во ова, вие како сакате.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Вака, тоталбарса е иста како fcbtransfers што беше на времето. Преведуваат повеќе луѓе со информации од повеќе земји и сите тие одат на тоталбарса на англиски. Овде влегуваат и шпекулации и вистини и се :). Имало многу точни работи овде, но имало и многу измислувања. Јебига, така фукнционира новинарскиот свет:)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Pa da stvarno sum videl i mnogu drugi spekulacii ovde...no toa e...podobro da citame sport.es i EMD :)
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
"Six candidates for the Ballón d'Or, the last three Fifa World Players, over €350m worth of signings. And yet the star was the man who plays with his hair in his eyes and his heart on his sleeve. Superman's fine but sometimes what you really need is Captain Caveman."

Ч
естито слатка победа :back:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom