Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Ова е вистинската Барселона, европскиот шампион!!! И тоа без Ибра, Меси и Јаја Туре!! Барселона си е Барселона, без разлика дали играат овие или не!!

Интер - шампион на Италија!!!! - не сврзаа 3 додавања, СРАМОТА!!!!

Средината ни газеше вечерва, Иниеста, Чави и Бускетс беа фантастични!!! Целиот тим функционираше одлично во можеби најбитната утакмица за нас! Тоа е одлика на вистинските шампиони!

Е сеа кога ќе ги додадеме Меси и Ибра па и Јаја во недела, очекувам демолирање!!!

пс. Деко ќе си го добиеш аватарот у брзо време :smir:
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
bb[noone];3108693 напиша:
Вака сеа,ние игравме без Меси,Ибра и без Туре , они играа без Шнајдер,ние дадовме 2 гола они немаа шут на голот :) Незнам зошто само им враќате на тоа они што коментираат па нека ви текне бе народе кој губи има право да плаче :helou:а кој немал ниедна шанса има право да липа колку му душа сака :helou:Едноставно денеска ги срушивме неможеа да сврзат 2 подавања,Педро едноставно се прероди денеска што само им направи на Маикон,Занети и каков ефектен гол едно големо БРАВО! Друго за оваа утакмица нема што да коментирам додека они јаде гомна пред утакмицава не им се гледало како губиме едно друго А У ние им покажавме на терен,сега сите видоа дека Барса не е Меси и дека Барса не е Ибрахимович! Поздрав сеа морам да излезам да се прослави победаа :vozbud:
така е на овој меч ги пониживме,а они немаа ниту еден единствен шут кон голот,а се прашувам што ке беше ако во игра беа уште Меси и Ибрахимович,тогаш стварно незнам што ке им се случеше на интер,а тактиката на мурињо да не прими гол на овој меч се покажа како добра само до 10 минута:pos2: стварно се покажа дека мурињо е одличен тактичар:pos2::pos2: поздрав до сите фанови на БАРСЕЛОНА
 
B

Beck's

Гостин
Честито нека ни е победата, одлична игра прикажавме со овој состав.Докажавме дека не зависиме од индивидуалци и тоа во еден од нај важните натпревари за нас.

P.S Сепак пак ќе испадне подебелиот крај да го јаде реал:smir: :helou: MES QUE UN CLUB
:pos2:stvarno zal mi paga za niv
 
B

Beck's

Гостин
ubav predlog od Forza22:tv: inaku vesta na utresnite sportski vesti bi trebalo da glasi vaka nesto "Niti avtobusot ne mozese da gi spasi Inter"
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
така е на овој меч ги пониживме,а они немаа ниту еден единствен шут кон голот,а се прашувам што ке беше ако во игра беа уште Меси и Ибрахимович,тогаш стварно незнам што ке им се случеше на интер,а тактиката на мурињо да не прими гол на овој меч се покажа како добра само до 10 минута:pos2: стварно се покажа декамурињо е одличен тактичар:pos2::pos2: поздрав до сите фанови на БАРСЕЛОНА

Abe nema taktika koja moze da mu parira na BARCA vo Camp Nou...ednostavno gazime!:barcafan:
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
Ајде плеснете ги и Реал во недела и да ми го напраите меракот :helou:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
eve gi ocenite od natprevarov:

Valdes: 6 - Was rarely troubled tonight although he almost committed a howler in the 35th minute when he misjudged Abidal's backpass.

Dani Alves: 7.5 - Was not troubled defensively and was exceptional on the right flank. It was his cross that led to Pedro's goal and the Brazilian overshadowed his fellow compatriot Maicon.

Pique: 7.5 - Looked strong in central defence, made some key interventions and scored the opener for his side. Had a fantastic evening.

Puyol: 7.5 - The Barcelona skipper looked spirited and controlled his backline well, keeping both Diego Milito and Samuel Eto'o in check.

Abidal: 7 - Didn't allow Maicon to run at him and kept him neutralised for large periods. Perhaps he didn't provide much options in attack but defensively he looked sound.

Xavi: 8 - He is the best central midfielder in the world and against Inter he showed why. He kept Barcelona ticking throughout the match and was especially dangerous in the first half.

Busquets: 7 - A calm and composed display from the Barcelona midfielder as he let his team-mates push forward and he himself kept the opposition defenders in check.

Keita: 7 - The Malian linked up well with his fellow attack-minded players and played a number of good passes.

Pedro: 8 - He has made Barcelona's left side his own. An absolute joy to watch, the 22-year-old scored a lovely goal, crafted a number of good crosses and at times made Maicon and Javier Zanetti look like amateurs. One wonders why Barcelona wanted to buy David Silva in the summer when they have an absolute gem in Pedro.

Henry: 6.5 - The Frenchman has looked below-par in the games he has featured for Barcelona so far and except a few long range shots on goal, didn't really threaten to do much. But of course, it was his assist that led to Pique's opener.

Iniesta: 7 - The Spanish international hasn't been in the best of form so far this season but against an almost submissive Inter midfield he was quite brilliant. He sent his team-mates through on a couple of occasions and looks to be recovering his all-conquering form of last season
 
B

Beck's

Гостин
Премногу е сурово ова! :pipi:

Ипак Интер стално игра у наша полза, нема за што да ги мразам до толку.:toe:
ako ne si gi mrazel dosega OK,no posle vecerasniot mec da ne gi mrazis jes cudno mi e,pravi pederista od igraci,kao da krivi im se igracite na Barca sto igraat perfektno:tapp:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Па редно беше мајке ми :) Прво призна Хуанде Рамос ако се сеќавате :) Следен беше Фергусон со изјавата: Како може да ги победи некој Барселона кога Чави и Иниеста можат да си подаваат со топката 24h и никој да не им ја земе,после тоа еве Мурињо :helou:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ваква Барса сакам да гледам... мислев дека ќе игра Меси, али излезе дека не сакал Пеп да ризикува ниту со него, ниту со Ибра.
Задоволен сум од играта, знаев дека ќе гледаме досадно второ полувреме, каде што имавме резултатска предност и играчите едноставно ја смирија топката и лежерно го приведоа натпреварот кон крај.


Морам да признаам дека Педро ме изненади позитивно, не очекував толку добра партија од него, но незнам сеуште не ме убедува дека заслужува место во тимот... кога игра на местото на Анри, на крилна позиција не се снаоѓа баш најдобро. Од друга страна пак кога игра на местото на Меси (десно) игра многу подобро... незнам, не сум убеден дека има место за него во тимот, али можеби грешам. Само времето ќе покаже.

Иниеста во партнерство со Чави е незапирлив. Денеска го одигра најдобриот натпревар од кога се врати од повредата.

Се на се многу сум задоволен од натпреварот... сега на ред доаѓаат Мадриѓани, али за нив ги чуваме Ибра и Меси одморени:vozbud:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.147
bb[noone];3108812 напиша:
Па редно беше мајке ми :) Прво призна Хуанде Рамос ако се сеќавате :) Следен беше Фергусон со изјавата: Како може да ги победи некој Барселона кога Чави и Иниеста можат да си подаваат со топката 24h и никој да не им ја земе,после тоа еве Мурињо :helou:
Нареден е Пелегрини. :tv:

Честито триумф, одлична игра. Имајте малце милост за нас, лани 6, сеа барем со 5 да поминеме. :)))))))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom