Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.640
Поени од реакции
5.952
Еј енке мн добар голман беше штета за него али тоа е идеме напред,честитки за победата се глеа дека не сте ко реал мадрид да губите од 3 лигаши.П.с се надевам дека следно коло ви пага јакиот алкоркон:pos2:
 

$KOSTA$

Каталонец !!!
Член од
18 април 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Еве ги головите за тие што не гледале...
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
vidovte li eden cist ofsaj na Cultural:) kako li ne vide sudijata ofsajd:) sigurno i toj e del od segunda B:)

inaku nz zasto igra Puyol i Alves,nemase li drugi mesto nim,Cigi ili Muniesa.Drugo toj Jefren nekako ic ne mi se sviga,kao pederce mi deluva celo vreme:kesa:
Dobro be neli pratite ova mladincive na Barca. Vo tek e U-17 Svetsko Prvenstvo i nie imame 4 tamu od koi eden e Muniessa, i bese isklucen vo 1/4 finaleto vcera.
Cestitki za pobedata, Bojan ima super dvizenje na terenot i so malku sreka mozevme 10 da im dademe. Ali dobro e i taka:vozbud:. Nekoj trebase da im kaze deka RM im trebase vakva pobeda, ne nam
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Полека но сигурно головите си доаѓаат:pipi:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Добра утакмица, дадовме 5 гола. Овие се второлигаши и не ми преставува некое огромно задоволство победата. Всушност неможеше да се очекува ништо помалку од победа :)
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Инаку како што прочитав Енке изгледа извршил самоубиство. Според спорт.ес овој од непознати причини се фрлил под воз. Иако не беше воопшто стандарден во Барселона, сепак беше наш играч и заслужува почит. Почивај во мир Роберт Енке:smir:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
RIP Енке :smir:

Иначе гледам сме брцнале 5 комада во 2 полувреме , 1 полувреме го изглеав ама 2п сум задремал малце, се будам пред 15 мин и гледам петарда :aplauz:, а највеке ме радуваат 2та гола на Бојан како и голот на Чави со глава.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Ааааа ќе биде интересно против Алкоркон, ќе има што да видат комшииве !!! :)

Иначе од кога Пеп е на клупата на Барса тимот има постигната 202 гола, тоа е само на официјалните натпревари, вклучувај го и вечерашниов натпревар од купот, значи без пријателските натпревари.:aplauz::aplauz:

П.С. Ај некој што ја гледал цела вечерашнава утакмица нека пише дали добро изигра Дос Сантос.:smir:
 
P

pepito*

Гостин
Уф како непријатно ме изненади Енке, стварно многу ми е жал

R.I.P.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
RIP Енке.

Честито за победата, одлична игра.
 
Член од
2 април 2009
Мислења
69
Поени од реакции
5
a be stvarno sme so alkorkon...aj sega da vidat ovie tenekinava kako se tepat (golem) klub kakov sto e Alkorkon:))))))
a stvarno za Enke nemam zborovi bese dobar golman ama koj znae sto mu udrilo vo glavata to e>>
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom