Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
gledam povekjeto od vas go falat puyol deka izigral dobro no spored mene izigra mnogu slabo,nekade okolu 20 minuta od natprevarot toj imase zagubeno ako ne se lazam 4 5 topki
messi na pocetokot se gubese koga igrase kako napagjac,a posle koga se vrati na desata strana vednas se primeti deka bese po aktiven
spored mene ture pike abidal izigraa najdobro,aj ako moze nekoj neka gi najde ocenkite da gi vidime
kako i da e dobro e,zadrid na teskoto gostuvanje kaj sevila izgubi a barsa kaj teskoto gostuvanje kaj valensija izigra nereseno znaci so nijansa sme podobri od zadrid
А бот еден не глеај ти тоа,абе гледајси ја Барселона.Ако сакаш да знаеш моментално Севиља е подобра од Валенсија.Друго Реал играше без Роналдо а кај вас Ибра беше на клупа,а плус тоа што не играше Виља кој е пола состав од Валенсија.:tapp:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
А бот еден не глеај ти тоа,абе гледајси ја Барселона.Ако сакаш да знаеш моментално Севиља е подобра од Валенсија.Друго Реал играше без Роналдо а кај вас Ибра беше на клупа,а плус тоа што не играше Виља кој е пола состав од Валенсија.:tapp:
Abe vie izgubivte eden natprevar nie seuste ne sme izgubele taka da :helou:

Eve ocenkite na igracite:

Barcelona


Victor Valdes - 8
: Made some vital close range saves, including one within the first minute.

Daniel Alves - 7.5
: A bundle of energy as usual, tireless in attack and defence. Should stop taking free-kicks though.

Carles Puyol - 8.5
: A commanding performance from the captain, which should put paid to any thoughts anyone at the club may have about selling him on. Was always in the right place at the right time.

Gerard Pique - 7
: A decent performance, but did find himself caught out of position up the field on occasions.

Eric Abidal - 7
: Improved as the game went on, but was skinned by Pablo Hernandez too often.

Yaya Toure - 7: Shut down Valencia's midfield, but nearly undid all his good work with some errant passes.

Xavi - 7.5: Did all that he could, but the lack of structure in front of him negated his game.

Seydou Keita - 7
: Put himself about well, but could have added more in an attacking sense.

Lionel Messi - 5: Clearly still jaded after a hectic international week, barely made an impact.

Pedro - 5: Made no headway against Miguel in the first half, and barely improved in the second.

Andres Iniesta - 7.5
: Barca's most threatening player, showed some wonderful touches, but had no support.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
gledam povekjeto od vas go falat puyol deka izigral dobro no spored mene izigra mnogu slabo,nekade okolu 20 minuta od natprevarot toj imase zagubeno ako ne se lazam 4 5 topki
messi na pocetokot se gubese koga igrase kako napagjac,a posle koga se vrati na desata strana vednas se primeti deka bese po aktiven
spored mene ture pike abidal izigraa najdobro,aj ako moze nekoj neka gi najde ocenkite da gi vidime
kako i da e dobro e,zadrid na teskoto gostuvanje kaj sevila izgubi a barsa kaj teskoto gostuvanje kaj valensija izigra nereseno znaci so nijansa sme podobri od zadrid
Немора да ги спомнувате после секој натпревар,фала.
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
193
Поени од реакции
5
ne izigravte kako sto znaete na nivo spored mene bese samo daniel alves:helou::smir:
 
P

pepito*

Гостин
Педро не заслужува преодна оцена,сега барем признајте дека играчот не може да направи продори да направи добри пасови,Анри,Бојан или Ибра да играаа ќе бевме победници сигурно-ни фалеше играч во нападот!!!
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Eve ocenkite na igracite:

Barcelona


Victor Valdes - 8
: Made some vital close range saves, including one within the first minute.

Daniel Alves - 7.5
: A bundle of energy as usual, tireless in attack and defence. Should stop taking free-kicks though.

Carles Puyol - 8.5
: A commanding performance from the captain, which should put paid to any thoughts anyone at the club may have about selling him on. Was always in the right place at the right time.

Gerard Pique - 7
: A decent performance, but did find himself caught out of position up the field on occasions.

Eric Abidal - 7
: Improved as the game went on, but was skinned by Pablo Hernandez too often.

Yaya Toure - 7: Shut down Valencia's midfield, but nearly undid all his good work with some errant passes.

Xavi - 7.5: Did all that he could, but the lack of structure in front of him negated his game.

Seydou Keita - 7
: Put himself about well, but could have added more in an attacking sense.

Lionel Messi - 5: Clearly still jaded after a hectic international week, barely made an impact.

Pedro - 5: Made no headway against Miguel in the first half, and barely improved in the second.

Andres Iniesta - 7.5
: Barca's most threatening player, showed some wonderful touches, but had no support.
eeeej puyol 8.5 a pike 7
ocekuvav deka pike i abidal ke imaat povike od puyol oti nekako mi bea po aktivni od puyol
barem spored mene
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
60
Поени од реакции
1
Фала Богу што некој веќе почна да го цени Валдес. Може не е бр.1 голман ама секоја чест за него! За мене секогаш ќе биде топ голман!
 
B

Beck's

Гостин
ne znam sto ste zapnale deka Puyol izigral loso,setete se kolku 100% sansi uspea da procisti

spored mene Valdes-Puyol bea najzaluzni za neresen rezultat
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.758
Поени од реакции
9.923
Анри, Пујол, Абидал и Туре во замена за Робињо!

18.10.2009

Во Каталонија и натаму главна тема е доаѓањето на Робињо во Барселона. Откако вчера и Бегиристајн потврди дека се е договорено за пристигнувањето на Бразилецот во јануари, медиумите одат и со дополнителни информации од преговорите меѓу двата тима.

Ако „Сити“ се премислат и не сакаат во јануари да го испратат Робињо на „Ноу Камп“, европскиот шампион е подготвен во замена за Бразилецот во Англија да испрати дури 4 свои фудбалери. Според информациите Барселона ги понудила Анри, Туре, Пујол и Абидал во замена за Робињо.

Раководството на Манчестер Сити бараше 35 милиони евра, а „граѓаните“ најверојатно нема да имаат ништо против ваквата трампа. Шпанските медиуми наведуваат дека Барселона веќе има договор со Робињо. Се чека последното одобрување од Сити.

Ова е премногу невкусно и за првоаприлска шега. Нејќам да помислам дека нешто вакво може да се случи.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Анри, Пујол, Абидал и Туре во замена за Робињо!

18.10.2009

Во Каталонија и натаму главна тема е доаѓањето на Робињо во Барселона. Откако вчера и Бегиристајн потврди дека се е договорено за пристигнувањето на Бразилецот во јануари, медиумите одат и со дополнителни информации од преговорите меѓу двата тима.

Ако „Сити“ се премислат и не сакаат во јануари да го испратат Робињо на „Ноу Камп“, европскиот шампион е подготвен во замена за Бразилецот во Англија да испрати дури 4 свои фудбалери. Според информациите Барселона ги понудила Анри, Туре, Пујол и Абидал во замена за Робињо.

Раководството на Манчестер Сити бараше 35 милиони евра, а „граѓаните“ најверојатно нема да имаат ништо против ваквата трампа. Шпанските медиуми наведуваат дека Барселона веќе има договор со Робињо. Се чека последното одобрување од Сити.

Ова е премногу невкусно и за првоаприлска шега. Нејќам да помислам дека нешто вакво може да се случи.

Ne znam od kade ti e informacijava no ova e cista glupost!
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.758
Поени од реакции
9.923
Ne znam od kade ti e informacijava no ova e cista glupost!
Од А1. Еве и линк http://www.a1.com.mk/vesti/sport.asp?VestID=115130

И јас не верувам, посебно А1 не се многу точни за спортски вести, но ова е прелошо дури и како шпекулација. Секој од тие фудбалери поединечно вреди повеќе од Робињо.

Еве нешто пореално од Goal.com (и тие се за никаде, не се за верување баш).

http://www.goal.com/en/news/462/netherlands/2009/10/18/1568543/ajax-admit-barcelona-target-luis-suarez-could-leave-the-club
 
P

pepito*

Гостин
Па добра вест е оваа за нас,многу ефтино ќе го земиме Робињо:pop:
Браво за А1:tapp:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
:pos2::pos2::pos::pos::pos::pos::pos::pos: :pos::poss::poss::poss::poss:

Реална трампа нема што :pos: Ја мислам и Ноу Камп да им го дадеме на користење за да го добиеме Робињо. Детето што крена толкава фама кога дојде во Реал и не ги исполни предвидувањата.

Од каде е статијава ?? Кој весник или страна го објавила ова ??? Па и "Наш Свет" ке смислеше подобра сторија :tapp::lazgo:
Едит : A1 бе ццц. :pos2: Баш ме интересира од кај го ископале, ваљјда не го измислиле :tapp:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Ако „Сити“ се премислат и не сакаат во јануари да го испратат Робињо на „Ноу Камп“, европскиот шампион е подготвен во замена за Бразилецот во Англија да испрати дури 4 свои фудбалери. Според информациите Барселона ги понудила Анри, Туре, Пујол и Абидал во замена за Робињо.
:pos::pos::pos::pos::pos:

Мислам и Меси да го пуштат .. па ете и Чави за сигурно да го добиеме Робињо :)
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Робињо не вреди за еден од нив, а па камо ли за тројцата. Како можат да тресат вакви глупости новинариве, уствари кој му дал на тој да го пише ова. Страшна работа!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom