Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Имате уште 45 минути ..
Барем ке има време за победа од 3 бода на Барселона..:)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Ќе влезе Ибра и ќе дадеме гол,само да не примиме до тогаш извлековме гз во прво полувреме.
 
B

Beck's

Гостин
Katastrofalna igra.Samo Valdes zasluzuva cista 10ka,i do nekade Puyol i Pique.Totalno odseceni,bez idea za igra,bez cuvstvo za gol,se na se greotna utakmica od strana na Barca.Ae da se nadevame na posleden vakov natprevar
 
Член од
30 август 2009
Мислења
203
Поени од реакции
14
Katastrofalna igra.Samo Valdes zasluzuva cista 10ka,i do nekade Puyol i Pique.Totalno odseceni,bez idea za igra,bez cuvstvo za gol,se na se greotna utakmica od strana na Barca.Ae da se nadevame na posleden vakov natprevar

toa e :( koga ne e mesi vo igra , toj pred 2 sata da pocne igra dosol ot paragvaj so cekas 14 saata so let :s
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Dobro be site znaevme deka ova ke bide tezok natprevar...

Vo vtoroto poluvreme pritisnavme poveke no ne bevme konkretni kako sto sme so Ibra vo napadot.Bojan pokaza deka seuste ne e vo forma za da moze da igra na vakvi teski mecevi.

Valdes...eh nasiot heroj se vika VICTOR VALDES..ne spasi od poraz.Odbranata bese na visina na zadacata na celo so Pique!
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Се на се најреален резултат.:toe: Јес да Валенсија имаа подобри шанси за гол но нивната неумешност требаше да ја казниме бар со еден гол.
Игравме без Анри и Ибра, поголемиот дел од играчите беа уморни од репрезентативните настапи па така да јас сум задоволен со ремиво.
Плус кога го видов стартниот составот без Ибра ми стана јасно дека ќе одиме на нерешено. Можеби ќе беше подобро во 2 полувреме кога доминиравме да влезеше Ибра и да им брцне еден гол со глава но и вака не е лоше, сепак игравме на гости против Валенсија.:smir:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Заморот си го направи своето, мора Чави и Меси да добијат одмор барем еден натпревар. И без Анри или Ибра односно без класичен центарфор НЕ можеме да играме.
Како и да е, еден бод во Валенсија е задоволително. Дома ке ги мачкаме :helou:
 

gooner

дежурен топџија
Член од
10 јуни 2008
Мислења
169
Поени од реакции
6
Грешка беше мојот кометар пред некој ден дека без Меси сте гола вода зш вие сте биле гола вода без Анри.:P
ПС не ми реплицирајте нема да прочитам :D
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.758
Поени од реакции
9.923
Два натпревари по ред како да гледам друг тим. Незнам што им се случува но и против Алмерија и против Валенсија како да играа некои други играчи. Оправдување едноставно нема. И Валенсија беа без некои позначајни фудбалери. Па кога играа со полн состав, Спортинг Гихон им даде 2 гола на гости и извлече нерешено. Не знам, разочаран сум од играта целосно.

П.С. Можеби севкупно гледано не е најдобар, но еден на еден Валдез е Бог за другите голмани.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Разочаран сум од играта, но без класичен напаѓач, уморени играчи тоа е :S
Меси постојано беше удвојуван, многу внимаваа на него исто како и на Иниеста што е и за очекување.Бојан не е во форма после повредата, Педро не реализираше чиста шанса и се виде дека се уште не е созреан за големи натпревари.
Лично, сум изненаден од Валдес кој се престави во инзворедно издание.
Одбраната во првотто полувреме не делуваше сигурно со исклучок на Абидал кој солидно си ја одработи задачата
Се на се, мора да признаеме резултатот е реален , сепак игравме кај Валенсија во ГОСТИ
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Очекував тежок дуел, традиционално на Местаља. Играта денес не беше на ниво, средината немаше инвентивност, Меси веројатно беше исцрен од двата дуела за Аргентина.

Одбраната беше на високо ниво, а доколку Педро ја искористеше одличната шанса тогаш можеше и да се земат 3те бода.

Сепак не е ништо страшно со оглед на тоа дека сите знаеја дека кога тогаш ќе прекине серијата на победи.
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Шо се секирате бе, Супер си е, јас мислам дека треба да бидеме задоволни и со овај поен зато што Валенсија се добар тим, Битно е што сме први, за играчите и за натпреварот мислам дека и самите искоментиравте што е работата така да нема причина и јас да коментирам :) да се надеваме следното коло на Победа.:smir:
 

$KOSTA$

Каталонец !!!
Член од
18 април 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Можеби ако Меси играше десно уште од стартот на натпреварот ќе имаше повеќе простор,очигледно не се снајде баш најдобро како централен напагач а плус и заморот си го направи своето.
Се на се задоволен сум од освоениот бод иако реално можевме да останеме и без него. =):smir:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
gledam povekjeto od vas go falat puyol deka izigral dobro no spored mene izigra mnogu slabo,nekade okolu 20 minuta od natprevarot toj imase zagubeno ako ne se lazam 4 5 topki
messi na pocetokot se gubese koga igrase kako napagjac,a posle koga se vrati na desata strana vednas se primeti deka bese po aktiven
spored mene ture pike abidal izigraa najdobro,aj ako moze nekoj neka gi najde ocenkite da gi vidime
kako i da e dobro e,zadrid na teskoto gostuvanje kaj sevila izgubi a barsa kaj teskoto gostuvanje kaj valensija izigra nereseno znaci so nijansa sme podobri od zadrid
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Абе одкоа го видов нападот на почетокот ми се стемни,прво полувреме се надевав дека ке дадеме гол,второ до 75 се молев да дадеме гол,а после колнев да го стај Ибра!Па нема споредба Иниеста-Меси-Педро со Анри(Педро)-Ибра-Меси
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom