Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Судија педер.

Колку сакаат нека го газат Меси него булдожер не го гази.

Ако има подобар напаѓач од Меси јас ку*ов ќе си го сечам... растур прави, кога прима топка узбуна се ствара во противничката одбрана, немам зборови едноставно
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.769
Поени од реакции
9.952
Oвој Велигтон за црн е не за црвен...какво копиле, да скрши нога наредниот натпревар.
 
B

Beck's

Гостин
lele Pique sver ej:vozbud: Ibra prodolzuva so golovite,Bravo Za Barca.Cestito pobeda na site
Kaj Malaga trebase najmalce 3 crveni da ima,konjovi nevideni,sakaa da gi izedaat fudbalerite na Barca,toj kopilot Weligton,vidovte kako go udri Pique,pa faulite vrz Messi ccc
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Честито нека ни е победава момци, имаме 5/5 а и Ибра има 5/5 :vozbud:и моментално е единствениот фудбалер во историјата на Барса кој има постигнато минимум по еден гол во првите 5 кола од Ла лига.:smir:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Овој пике можеби ке биде и најдобар стрелец хаха секоја утакмица голови дава секоја чест...
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Браво за златните резерви Ибра и Пиќе, нека ни е честито победа сосема заслужена и нека ни се множат.:smir:
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Sekoja im cest na Messi i Pique, mene taka da me zgazat koga sum dole, stanuvam i se znae so sleduva. Ebate glupakot Weligton ili kako se vika, takvi igraci treba da se suspendiraat dozivotno. Bas me interesira dali ke ima nekoja suspenzija za nego.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Нека ни е честито победата, не ја гледав утакмицата испаднав околу 25 минута, ама колку што читам не сме одиграле слабо што ме радува, а овие од Малага ги искршиле нашиве. Ама тоа е Меси никој неможе да го сруши:toe:
Ибра :zver: 5/5 има, колку и да мислев дека нема да успее да го замени Ето човеков секоја утакмица ми го негира тоа мислење. Сега го држи рекордот на Барса со 5/5, ама одиме и на рекордот на Шпанија кој мислам дека е 9/9:vozbud::vozbud:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
човеков секоја утакмица ми го негира тоа мислење. Сега го држи рекордот на Барса со 5/5, ама одиме и на рекордот на Шпанија кој мислам дека е 9/9:vozbud::vozbud:
Уствари рекордот на барса го држи некој типац(му го заборавив името) од 1950 год. со 9 гола во првите 5 натпревари :toe: Али типацот у 6-тиот натпревар не дал гол, така да ако даде Ибра на следниот натпревар гол ке биде сам во историјата на Барса што успеал да даде гол на првите 6 натпревари. :wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom