Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Барселона...Барселона...Барселона..трипати ура.
И што сеа?
Кажи ми ти искрено и реално,дали заслуживте да играте во финалето на ЛШ..само тоа.
А,иначе секоја чест за титулата.
Пази ја не одрекува дека игравте најубав и најдобар фудбал лани,дека газевте се,туку само викам дека еден ќелав судија во полуфинале беше малку на ваша страна..
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Барселона...Барселона...Барселона..трипати ура.
И што сеа?
Кажи ми ти искрено и реално,дали заслуживте да играте во финалето на ЛШ..само тоа.
А,иначе секоја чест за титулата.
Пази дека ја не одрекува дека игравте најубав и најдобар фудбал лани,газевте се,туку само викам дека еден ќелав судија во полуфинале беше малку на ваша страна..
Ete vo boldot e mojot odgovor od tvoeto prasanje :helou:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Алоо друштво.
Мислам дека нема потреба да се расправаме непотребно.
Вие на вашите ставови ние на нашите. Барса очигледно имаше посед на топка и повеќе од играта, ама Интер одигра добро во одбрана, така да резултатот е реален според мене.

Знаеме дека скоро сите екипи против Барса ќе играат сличен фудбал, и тоа е тоа, некои ќе издржат некои нема и така... а ние ќе си го играме нашиот фудбал, и ќе гледаме да постигнеме гол на секој натпревар.
Поздрав до сите, не се карајте за џабе и чилајте :)
 
В

Вори

Гостин
Ete vo boldot e mojot odgovor od tvoeto prasanje :helou:
Заслуживте во глобала.
Прашањето ми е дали заслуживте да го поминете Челси?
А,за тој Акси.
Идам сеа да дркам на голот,а ти дркај на промашувањата на Нослович.:pipi:
 
V

Viktoranius

Гостин

"Everyone can see that we tried to win the game. That is something nobody can deny an we must be proud," Guardiola declared before adding that a draw will have to do.




Се е кажено со зборовите на Пеп.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.690
Поени од реакции
43.749
Заслужвме!!!

Ај гитла сега од тука,иди дркај на голот на Анелка.
Твој е фан клубов, форумов, па да бркаш некого од ДИСКУСИЈА ? Газда дома у Word или Notepad праи се, овде немој .

Еден факт, кога веќе удирате и на Челзи, Челзи беа единствената екипа лани која покажа заби на Барса, и единствена која целосно ги неутрализираше во Лондон, кога Барса не мрдна, низа околности влијаеа Барса да оди во финалето, али колку што и они го заслужија истото, тоа го заслужија и Челзи .
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Изјава на Мурињо по натпреварот:

They were very difficult to defend against, so to keep them scoreless is a good effort. We also had opportunities of our own in attack, but it was very tough.
They had more chances, but they are more of a team, in that they know where each other are when their eyes are closed. We have four of five new players, who are still getting to know each other.”

Интер - Барса
4 Shots on target 3
4 Shots wide 8
1 Shots blocked 3
23' 3'' Ball. Poss. (time)44' 45''
33% Ball. Poss. (%)67%

Барса беше подобра и во шутеви и во посед на топката и според Мурињо :toe:
Секое добро :helou:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ај бе што се замарате со глупости... отидовме во Милано и земавме бод. Што е тука нејасно ?

Не беше најубавиот натпревар во историјата на фудбалот, но беше прилично борбен. Отидовме на Меаца, кај Италијанскиот шампион и го натеравме да се брани со 8 души пред голот. Сме имале сме немале шанси. Имавме 3 шанси од кои едната (таа на Ибра) требаше да биде искористена. Тоа е тоа. Мене повеќе ме радува тоа што конечно во второ полувреме ја видов старата Барселона, онаа од минатата сезона, тим којшто ја играше својата игра без респект против сите противници.
Ибра е нов и треба да се прилагоди а Иниеста само што се врати од повреда. Со овој тим можеме повторно да стигнеме далеку, имаме квалитет и потенцијал:smir:

И да, реков дека овде има искомплексирани навивачи кои неможат да се помират со тоа дека Челзи не отиде во финале:smir:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237

$KOSTA$

Каталонец !!!
Член од
18 април 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Ако планирате така да играте и на Кампот подобро да не ни доаѓате, на домашен терен со 9 играчи во шеснаесетникот, срамота за еден клуб како што е Интер.:uvo::uvo:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.690
Поени од реакции
43.749
ete be i nivniot kapiten priznava deka se srekni sto izvlekoa bod:

http://goal.com/en/news/1716/champions-league/2009/09/16/1505714/inters-javier-zanetti-thrilled-to-draw-with-the-worlds-best



aj ti gledajte vie da se kvalifikuvate za LS slednata sezona!
Каде признава, или уште ке верувате во се што пишува на goal.com, ова е само една од многуте испревртени статии кои сакаат да ги прикажат на своите " верни " читатели иако и човек со грам мозок ги знае какви се .
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.769
Поени од реакции
9.952
Што заслуживте 5 пенали срамота е да се речи тој збор..
Нема да кажам ништо погрдно но знај ми се мота во главава. Ми прекурчи од ваквите!!! Какви 5 пенали 5 пати у глава си удрен изгледа. Зошто никој не зборува за пеналот врз Анри на Кампот, зошто никој не зборува за "црвениот" на Абидал? Челзи играше со бункер, играше антифудбал, и на крај си го доби. Некој едноставно не може да се помири со тоа. Барса ја прегази цела Европа, вие сеуште ги полемизирате спосбностите на Барселона од минатата сезона. О, семоќни експерти! Пред не знам колку месеци реков дека ова е последниот пост околу тој натпревар, но некој друг очигледно сеуште не може да преболи Hasta la vista во последна минута. Интернетов измислил збор за таа болка...butthurt.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Каде признава, или уште ке верувате во се што пишува на goal.com, ова е само една од многуте испревртени статии кои сакаат да ги прикажат на своите " верни " читатели иако и човек со грам мозок ги знае какви се .
Uste vo samiot naslov covek ke razbere deka Zanetti e sreken so rezultatot
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom