Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Баш Ибра беше солиден, можеби требаше да ја искористи шансата во прво полувреме али не му легна убаво топката, имаше убави пасови со Меси и Чави , и нормално дека нема да биде многу забележителен кога има толку играчи во и пред шеснаесетникот. :toe:
не ја ни испоте маицата......ако гледаше некоја снимка од тренинг ОК
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Многу добро изигравте..честитки од мене:smir:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
BARCELONA (4-3-3)

Valdes
: 6 - Barely touched the ball tonight.

Dani Alves: 6 - Had little to do defensively, but did not make any headway going forward against the superb Chivu.

Pique: 6.5 - A little flat-footed against Milito on a couple of occasions, but otherwise okay.

Puyol: 7.5 - Very spirited display, Puyol led by example and comfortably won his duel against Eto'o.

Abidal: 6.5 - One shaky moment in the first half when he gave the ball away, this aside Abidal was comfortable as Maicon rarely troubled him.

Toure: 7.5 - Dominant in the defensive midfield role, the major reason Sneijder couldn't get into the game was because of Toure.

Xavi: 8.5 - Quite simply the best centre midfielder in the world. Three genius passes that could have led to Ibrahimovic goals. Dictated the game.

Keita: 6 - The Malian was guilty for the miss of the match as he somehow scuffed wide with the goal gaping. Powerful, but sometimes sloppy.

Messi: 7.5 - An absolute joy to watch. Cut inside a great deal, and caused Inter all kinds of headaches but had nothing to show for it at the end. One glaring miss he will want to forget.

Ibrahimovic: 6 - A few nice link-ups and flicks, but was not clinical enough. Could have had a hat-trick tonight, and will particularly regret his first half miss.

Henry: 7 - Always looked dangerous down the left, and skinned Lucio on one occasion. Created a glorious chance for Messi. A good showing.

најслаб поединец во редовите на Барса........и 6ка многу му е...
 
B

Beck's

Гостин
Sepak Ibra podobro se snaoga od Eto'o koa igrame so tkn "avtobuski" timovi.znaci koi degeni ej,ne znaat na drug nacin kako da mu parirat na Barca,ako se izvlecat 0-0 protiv Barca mislat sampioni stanale.Ako neka se parkiraat pred gol,ke gi zgazime na Camp Nou,vakvite timovi Inter-Chelsea AntiFootball-Brothers
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ибра не беше на ниво денеска... тотално отсечен... имаше некои шанси но се гледа дека е далеку од она што сите го посакуваме:smir::smir:
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Зошто Иниеста не игра од почеток? Цела сезона е резерва?
Мене лани ми стоеше како еден од незаменливите :toe:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Иниеста е незаменлив, но имаше повреда цело лето... не тренираше со тимот а прв натпревар му беше пред 4 дена против Гетафе. Затоа влезе од клупата
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Доминантна игра на средината, но како и што очекував позатворена формација на Интер така што немаше простор за многу шанси. Кога Иниеста ќе се врати во потребната форма секако ќе се подигне нивото на играта во нападот.

Одбраната делуваше цврсто, но имаше неколку некарактеристични киксови во опасна зона на Туре, Абидал и Пике.

Анри денес мислам дека изигра под своите можности, речиси сите топки што ги фати ги изгуби.

Што се однесува до Ибра сеуште стојам на ставот од летово дека Виља ќе беше многу подоабр избор за замена на Ето. Засега Ибра не се вклопува во играта, но се надевам дека ќе ме демантира во скоро време.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
Tапа ви е Ибра,сеа за сеа.Ето беше далеку подобро решение во оваа формација која ја играте,многу поексплозивен.Ибра многу време некако губи дур изгради позиција за шут.:helou:
Абе факт е дека Ето беше перфектен во оваа формација на Барса но Ето беше 5 сезони во Барса, перфектно беа уиграни со Меси, Иниеста и Чави а последнава и со Анри а Ибра е тука само 2 месеца, треба и тоа да се земе во предвит. Ако ти текнува и Анри првата сезона беше камен, постигна мислам вкупно 14 гола во сите натпреварувања а прошлата сезона 26 што е голема разлика.

Ибра веќе има два гола во ЛА лига + 1 асистенција што е одлично иако сеуште се гледа од авион дека ги нема потребните додавања еден на еден со Меси, Чави и Анри а и потребните втрчувања во празно.

Мене лично Ето ми е најдобриот напаѓач во светот но оптимист сум и за Ибра. Мислам дека ќе може добро да се уигра, ќе треба време но ќе биде и тоа.:smir:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.777
Поени од реакции
9.970
Добро е бе, можеше барем една да влезе но што е тука е. Вака како што гледав ми се чини дека пак ке се прошетаме и низ Европа...вечерва се извлекоа на домашен терен Интер но на Кампот ќе ги удри гром од ведро небо. Секој кој што ќе рече дека Меси не е најдобар фудбалер на планетава, му препорачувам да си гледа ракомет или кошарка бидејќи од фудбал сигурно нема појма. Човекот е како од Плејстејшн, вакво нешто немам видено досега. Штета што Кеита, Ибра и другите тоа не го искористија. Се на се, добро е бод против Интер на Меаца...да не беа пи*ки ќе поминеа многу полошо.

ПС. Го виде некој стартот на Киву врз Меси? Мислев ногата му ја скрши, каков дебил.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Незнам и вие зошто очекувавте ибра да изигра добро на интер стадионот сепак има многу добри спомени таму , не ве гледав но како што пишете сите евидентно барса изиграла подобро инаку мислам дека ибрахимович ќе постигне гол на камп ноу поз :smir::helou:
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Добро е бе, можеше барем една да влезе но што е тука е. Вака како што гледав ми се чини дека пак ке се прошетаме и низ Европа...вечерва се извлекоа на домашен терен Интер но на Кампот ќе ги удри гром од ведро небо. Секој кој што ќе рече дека Меси не е најдобар фудбалер на планетава, му препорачувам да си гледа ракомет или кошарка бидејќи од фудбал сигурно нема појма. Човекот е како од Плејстејшн, вакво нешто немам видено досега. Штета што Кеита, Ибра и другите тоа не го искористија. Се на се, добро е бод против Интер на Меаца...да не беа пи*ки ќе поминеа многу полошо.

ПС. Го виде некој стартот на Киву врз Меси? Мислев ногата му ја скрши, каков дебил.
Се изнервира човекот бе го млатеше многу
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Се изнервира човекот бе го млатеше многу

?

Него ,не играше Интер толку дефанзивно колку што зборите али ај ... Како и да е ...


Ибра ЃОН
Ето не се виде освен 2-3 пати у прво полувреме

А за дечково над мене , срамота е да каеш дека Меси го *млател* Киву многу .... бар не на оваа УТАКМИЦА ;)

Ае поз , се глеаме на Ноу !
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Abe rekov ja deka Inter ke se brani...ccc na momenti mi izgledase kako da igrame protiv prosecna ekipa od La Liga...pa i tie ne se branat tolku!!

Kako i da e nie osvoivme bod vo Milano a vo Camp Nou ke bide zestoko za Inter togas kako i da igraat ofanzivno ili defanzivno ke go jadat...denez gi zgazivme vo sredniot red no imaat jaka odbrana i robusni igraci vo odbranata...

Henry odigra slabo samo na kraj se razbudi malce!

Se na se dobra igra prikazavme:barca::barca:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom