Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Целосна доминација на Барса, катанаџо на Интер, уште па и несуден пенал, како да игравме против Нумансија а не против "моќниот" италијански шампион :toe:
Но добро е ние си освоивме бодче а интер изгубија 2 :smir:
 
P

pepito*

Гостин
Мноогу појаки бевме,му фалеше Иниеста на Чави инаку им немаше спас на Интер
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Целосна доминација на Барса, катанаџо на Интер, уште па и несуден пенал, како да игравме против Нумансија а не против "моќниот" италијански шампион :toe:
Но добро е ние си освоивме бодче а интер изгубија 2 :smir:
и ја ова сакав да го кажам,како да игравте против Мајорка а не шампион на Италија,кој е меѓу фаворитите за освојување на ЛШ,тим со Ето Милито Снајдер да се брани дома е несфатливо
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Одлично издание покажавме во Меаца, малце среќа имаа Интер ама нема везе важно си освоивме бодче на гости кај големиот ИНТЕР игравме одлично, ама најжалосно беше што Кеита промаши празен гол:tapp:, можевме да тепаме и минимално ако го погодеше ова Кеита, иначе како да не игравме со шампион на италија како да игравме со Малага и послаб клуб но ајде нема везе следната утакмица со Интер ја имаме дома.:smir:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
abe si znae murinjo ako se otvore malku barsa ke go izbuse
i zatoa covekot si igra zatvoreno pametno od negova strana

kolku so mozev da gledam na internet po malku i spored toa so go pisuvate vie barsa imala povike od igrata i povike sansi no i ne dosuden penal,znaci kade kade sme izigrale poubavo od inter
no dobro e i vaka,da ne recam prekrasno
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
Тоа е тоа, иако напаѓавме повеќе сепак немавме некоја посериозна шанса за гол освен шансата на Ибра на почетокот на натпреварот и на Кеита. Интер имаат одлична одбрана, плус сеуште доволно не сме уиграни и кога ќе се собере се резултатот може е и нај реален.:toe: Јас сум задоволен и со бодчево.:smir:
 
B

Beck's

Гостин
zal mi e sto ne pobedivme,no sepak milo mi e za edno Barca igra perfektno,isto kao i lani,sto znaci Bernabeu ke se rasplace godinava:helou:
 
Член од
15 август 2009
Мислења
237
Поени од реакции
9
опааа Тетова..твојот збор во божји уши веднаш:Д леле интер ама се пи~иња невидени...ама како и да е Реал ке ги дупи`о сезонава,така рекол ТЕТОВА :Д
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
abe messi kako izigra
gledam eden torko od inter pise deka od messi nemalo ni M
vistina ili on taka saka da si pise
Како да игра против катанаџо ??? Цело време се кружи со топката и се бара слободен играч, иако ме изненади тоа што во поголемиот период од натпреварот играше зад ибра како полушпиц а алвес беше осамен десно, Цело време се обидуваше со двојни подавања со чави или Ибра ама Интер паркира автобус пред голот (На Мурињо омилената реченица) :helou:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
дај критики малце за ибра........ ништо не допринесе како изгубен германец беше.....другите одлични,нема збор.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
дај критики малце за ибра........ ништо не допринесе како изгубен германец беше.....другите одлични,нема збор.
Баш Ибра беше солиден, можеби требаше да ја искористи шансата во прво полувреме али не му легна убаво топката, имаше убави пасови со Меси и Чави , и нормално дека нема да биде многу забележителен кога има толку играчи во и пред шеснаесетникот. :toe:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Tапа ви е Ибра,сеа за сеа.Ето беше далеку подобро решение во оваа формација која ја играте,многу поексплозивен.Ибра многу време некако губи дур изгради позиција за шут.:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom