Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
V

Viktoranius

Гостин
Некој друг спомна Каталонија нали?
А за трпење да не зборам читај посови погоре, башка тоа 3-2 со Валенсија познато ми е од негде
Извини ама јас не сум баш запознаен во политиката па да можам да зборувам за тоа, така да .......

А тоа 3-2 што ти е познато од некаде, барем не се случи на домашен терен.
 

Roddick

dr_funk
Член од
30 септември 2007
Мислења
71
Поени од реакции
1
Ајде пак стигна Барса на само 4 бода до Реал, но мислам дека оваа им е последна шанса за конечно да ги минат на табелата и да ја освојат Примера. Доволно киксеви направи Барселона досега па мислам дека веќе немаат право да одиграат лоши утакмици и да губат бодови од неквалитетни екипи. Очекувам нов кикс на Реал со Севиља во следно коло така да редно време е за две-три кола да се искачи Барса на врвот и да не слезе од таму. Дербито во Мадрид сепак ќе биде одлучувачко али со Меси во тимот целосно опоравен нема да биде проблем да се совлада Реал со оглед на тоа во каква форма е.

mes que un club
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Извини ама јас не сум баш запознаен во политиката па да можам да зборувам за тоа, така да .......

А тоа 3-2 што ти е познато од некаде, барем не се случи на домашен терен.
Па ја не ти стаив нож под грло и ти реков да збориш. Јове спомна Каталонија и само реков дека припаѓа во Шпанија.

А тоа што у гости изгубивте ако ти е утеха добро, терај си.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Матаааа-ра.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Најдобриот меч во кариерата на Војан. 2гола и 2асистенции.

Рајкард на предходните натпревари го играше десно крило. Вчера ко за чудо го стави централен напаѓач и парче направи.
Незнам, при постигнувањето на 4тиот гол, Војан се повреди...да не е сериозно ?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Оваа сезона е многу слична на претходната. Лани Барселона почна добро ама на крајот од сезоната имаше доста киксови, а Реал со никаква игра победуваше и стигна до титула. Сега Реал почна добро ама почна да киксира, а Барселона и нема некоја којзнае каква игра ама се доближи пак до 4 бода. Најверојатно меѓусебниот дуел ќе решава.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
И информација плус, на последните 6натпревари во Ла лига...досудени се 5пенали против нас.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
За Бојан нигде не можам да најдам ништо, така да, најверојатно ништо сериозно, не се ни повредил сигурно :smir:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Бојан се повреди, му беше укажана помош...и мораше да биде заменет, така влезе Педрито. Али Бојан повикан е за наспат во Шпанија U-21, така да највероватно не е ништо сериозно.
 

fire.strtr

The Prodigy
Член од
28 февруари 2008
Мислења
149
Поени од реакции
0
Не се против Барса, но тие пенали се главната причина зошто имавме толку лоши резултати во последните неколку натпревари.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Тоа е фудбалот, ипак не ги праи судијата прекршоците во шеснаесетникот.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
А ако нема може да направи, така? Искрено!
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Па види го последниов пенал, Турам не го ни допре играчот на Ваљадилид, а судијава свирна пенал.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom