Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Не е грешка со оглед на тоа дека Пеп не сметаше на Ето ( си има свои мотиви и не ни останува ништо друго освен да му веруваме, затоа што тој е со тимот 7 дена во неделата и гледа многу повеќе од нас).

За сметка на Ето добивме врвен голгетер, играч со неверојатно чувство за гол и со одличен баланс од техника - брзина - висина. Немојте да ме сфатите погрешно, не е дека Ето беше слаб но оваа сезона видов нешто кај него што воопшто не ми се допадна. Во последните 3 месеца од сезоната, тој беше некако комплетно отсечен од тимот. Трчаше, му местеа топки но никако неможеше да погоди. Мораше сите пасови да му бидат сервирани на чинија за тој да даде гол. Ибра не е таков. Ме фаќа страв од помислата дека ги имаме Ибра и Меси во ист тим:pipi:
 
В

Вори

Гостин
Честитки..ама никогаш веќе не викајте дека Барселона не купува звезди.:smir:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Честитки..ама никогаш веќе не викајте дека Барселона не купува звезди.:smir:
abe ti sto sakas da ne kupuvame nitu eden igrac nie...pa gledaj kolku retko kupuvame golemi igraci!!


Ajde cestito IBRAHIMOVIC!!
 

Dacky_Cs

art is not a crime.
Член од
2 декември 2008
Мислења
383
Поени од реакции
7
Денес играт Барса - Тотенхем?
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
samo edno me intersira
dali ibra moze da igra desno kako so toa go pravese eto na mestoto na messi a messi da ode napred kako napagjac
dobro se sekjavame koga go deklasiravme real messi bese kako napagjac isto taka i so natprevarot so celzi i finaleto vo LS a dodeka eto igrase desno
nekako mi e sumlivo deka ibra moze da igra desno

i da se nadovrzam do davor koj sto uste ne e pomiren so sudbinata so mu ja nanesi iniesta vo 93min deka i barsa kupuvale zvezdi
barsa kolku i da kupuva zvezdi kupuva pomalku od real celzi ili bilo koj drug tim,sekogas mu dava maksimalno vnimanie na mladite igraci od skolata dodeka kaj drugite timovi ne e taka
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Оф топик: Овој давор очигледно уште има трауми од Иниеста.

Он топик: Нека ни е честито потпишувањето на Ибра. Да се надеваме дека ќе гледаме многу голови од негова страна. :)
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Честитки..ама никогаш веќе не викајте дека Барселона не купува звезди.:smir:
Лапорта: „Реал Мадрид ги купува добитниците на Балон Д’Ор, Барселона ги создава.“

Значење на реченицата: Реал Мадрид ги купува најдобрите фудбалери во светот ОТКАКО ќе ја освојат наградата често не се веќе ни толку добри како кога ја освоиле наградата . Играчите во Барса стануваат најдобри играјќи ЗА БАРСА.

Не знам како успеа тоа да го сватиш како: „Ние не купуваме ѕвезди“
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Официјално Златан Ибрахимович е новиот играч на Барселона:vozbud::vozbud:

Му посакувам многу голови и заедно со Меси и Анри да ги тероризираат противничките одбрани:vozbud:
Грешен линк :D

http://www.fcbarcelona.cat/web/castellano/noticies/futbol/temporada09-10/07/n090723107707.html

Eве го линкот го има само на кастељанската верзија на сајтот. :) И пишува дека последните детали треба да се договорат :)
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Ето фала ти за се-ЗБОГУМ,а за ибра едно големо Добредојде!
 

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16



Размена на два одлични играчи.

WELCOME IBRA ,THANK YOU ETO
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Грешен линк :D

http://www.fcbarcelona.cat/web/castellano/noticies/futbol/temporada09-10/07/n090723107707.html

Eве го линкот го има само на кастељанската верзија на сајтот. :) И пишува дека последните детали треба да се договорат :)
Чим го има на официјалната страна, деталите воопшто не се важни:smir:
 

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
Грешен линк :D

http://www.fcbarcelona.cat/web/castellano/noticies/futbol/temporada09-10/07/n090723107707.html

Eве го линкот го има само на кастељанската верзија на сајтот. :) И пишува дека последните детали треба да се договорат :)

и на каталонската верзија го има:smir:


денес во 21 ч:smir:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Да не знае некој дали ќе го даваат некаде натпреварот?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom