Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Anri e mnogu dobar napadjac, moze eden od najdobrite...no da ve potsetam deka Ramos ne e ona sto bese pred 2 god. pa taka lesno da go proadja! i + sega i cannavaro go imame a i milito od narednata sezona, taka da...
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
bobi4e напиша:
Anri e mnogu dobar napadjac, moze eden od najdobrite...no da ve potsetam deka Ramos ne e ona sto bese pred 2 god. pa taka lesno da go proadja! i + sega i cannavaro go imame a i milito od narednata sezona, taka da...
Друже, да беше до проаѓање работата, лесно ќе ви беше. Да го видам Рамос и Милито да ги запрат акциите на Барса ....... пробивите на Меси и Роналдињо, снабдувањето со неверојатни асистенции до Анри и Ето. Голови како дожд има да паѓаат! И мене да ми беа соиграчи Роналдињо и Меси, ќе давав голови како ненормален!:) А замисли на Ето и Анри .......
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Влатко_Русин напиша:
Друже, да беше до проаѓање работата, лесно ќе ви беше. Да го видам Рамос и Милито да ги запрат акциите на Барса ....... пробивите на Меси и Роналдињо, снабдувањето со неверојатни асистенции до Анри и Ето. Голови како дожд има да паѓаат! И мене да ми беа соиграчи Роналдињо и Меси, ќе давав голови како ненормален!:) А замисли на Ето и Анри .......
Brat ne se furaj mnogu aman! vidofme sto napravija ronaldinho i eto'o! ako ste go zele anri nemora da znaci deka nikoj ke nemoze da ve dopre! mislam zborite gluposti! kazuvate nekoj filmovi tamu i neznam sto sve drugo..."golovi kako dozd" sto mislis ova deca od ulica se pa ce pikate golovi taka lesno! vi kazav i pak ke vi kazam! ve molam ne se FURAJTE mnogu!!!
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
ne znaci deka ako dosol Henry Barca ke bide najaka,moze ke mu treba vreme na Henry da se navikne moze ke go prodadat za edna sezona(cist primer shevchenko :))i real kupuvase igraci od takov kalibar i edvaj osvoi titula posle 4 godini taka da vremeto ke pokaze
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
bobi4e напиша:
Brat ne se furaj mnogu aman! vidofme sto napravija ronaldinho i eto'o! ako ste go zele anri nemora da znaci deka nikoj ke nemoze da ve dopre! mislam zborite gluposti! kazuvate nekoj filmovi tamu i neznam sto sve drugo..."golovi kako dozd" sto mislis ova deca od ulica se pa ce pikate golovi taka lesno! vi kazav i pak ke vi kazam! ve molam ne se FURAJTE mnogu!!!
Олади бе друже. Кулирај. Ето пет месеци беше повреден шо викаш ти шо напраиле. Инаку друго ќе беше. Претходните две сезони Ето не беше повреден и се виде шо бидна. Две у Шпанија, една у Европа. Јас само ти кажувам, да имаш четири првотимци кои го достигнуваат врвот на фудбалот, е грмење, ќе се увериш сам за неколку месеци. Никој тука не се фура, ја само посочив факт. Единствениот шо се фура тука си ти.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Влатко_Русин напиша:
Олади бе друже. Кулирај. Ето пет месеци беше повреден шо викаш ти шо напраиле. Инаку друго ќе беше. Претходните две сезони Ето не беше повреден и се виде шо бидна. Две у Шпанија, една у Европа. Јас само ти кажувам, да имаш четири првотимци кои го достигнуваат врвот на фудбалот, е грмење, ќе се увериш сам за неколку месеци. Никој тука не се фура, ја само посочив факт. Единствениот шо се фура тука си ти.
друже ето се врати на пола сезона или грешам али тука негде беше.Барса беше пред реал тогаш.Зашто не земаа титула ако се толку јаки
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
ivan1real напиша:
друже ето се врати на пола сезона или грешам али тука негде беше.Барса беше пред реал тогаш.Зашто не земаа титула ако се толку јаки
Ето инаку се врати Февруари - Март негде. Во тој дел од сезоната се бара максимумот од играчите, и тоа на повеќе фронта. Ето пет месеци топка не фати шо се вика, и нормално му требаше време да се врати во старата форма. Таков е фудбалот, треба и среќа да имаш, Реал ја имаа и тоа како ........ особено во претпоследното коло мислам кога беше 2-2.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
ти ако не чепнеш топка 5месеци исто ке играш ? Кога никој не ни беше повреден и примера и ЛШ....а меси секоја утакмица само на него најгруби фаули, и типот се плаши да не го повредат пак...а со реал не беше така, и 3гола им збрца...а зас не сме земале титула, добро знаеш Олегуер
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ddime напиша:
ти ако не чепнеш топка 5месеци исто ке играш ? Кога никој не ни беше повреден и примера и ЛШ....а меси секоја утакмица само на него најгруби фаули, и типот се плаши да не го повредат пак...а со реал не беше така, и 3гола им збрца...а зас не сме земале титула, добро знаеш Олегуер
Да бе стварно,нема утакмциа Меси да не пие по некој клизач остар.Едноставно ги фрустрира другиве и не можат да го сопрат.Посебно ако им ја протне топката меѓу нозе,сум приметил им иде на противнициве бокс да му мавнат!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Влатко_Русин напиша:
Олади бе друже. Кулирај. Ето пет месеци беше повреден шо викаш ти шо напраиле. Инаку друго ќе беше. Претходните две сезони Ето не беше повреден и се виде шо бидна. Две у Шпанија, една у Европа. Јас само ти кажувам, да имаш четири првотимци кои го достигнуваат врвот на фудбалот, е грмење, ќе се увериш сам за неколку месеци. Никој тука не се фура, ја само посочив факт. Единствениот шо се фура тука си ти.
aj te molam kazi mi so sto se furam ja ?!?!?! a kako sto znaem prvata utakmica real-barca na santiago eto igrase neli?!?! i sto napravi togas ako e tolku jak ???
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
bobi4e напиша:
aj te molam kazi mi so sto se furam ja ?!?!?! a kako sto znaem prvata utakmica real-barca na santiago eto igrase neli?!?! i sto napravi togas ako e tolku jak ???
А што се обидуваш ти да кажеш, дека ето е слаб ? патат реал многу од Ето....или ти е криво Реал што го шитна Ето на Барса
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Ddime напиша:
А што се обидуваш ти да кажеш, дека ето е слаб ? патат реал многу од Ето....или ти е криво Реал што го шитна Ето на Барса
Ако сака да го каже тоа, само ќе докаже дека не се разбира од фудбал, ништо друго. Инаку дали им е криво ........ нормално дека им е криво, на секој би му било.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ако не се повредеше Ето Барса се ќе освоеа.Сигурно
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
па исто ко прошлата година....оваа Белети натпревар не одигра од што беше повреден....и замброта неколку пати повреден....и со тоа се отвара шанса да игра Олегуер...иииии
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ddime напиша:
па исто ко прошлата година....оваа Белети натпревар не одигра од што беше повреден....и замброта неколку пати повреден....и со тоа се отвара шанса да игра Олегуер...иииии
епа шо мислите никој нема да ви се повреди.сите здрави прави.И не се бунете за Ето очигледно дека нападот не ви беше проблем.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom