Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Почна натпреварот, ме радува тоа што Пујол игра ... ова му доаѓа како загревање пред Манчестер.

А за Пинто знам дека играше во Селта Виго но го немам видено никогаш во акција.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Штета не сум дома за да ја проследим утакмицата ама ќе гледа хајлајтс. Инаку знаете вечерва не играат: Ето, Чави и МЕси зашто ги чува за во Вторник кога играме со оние плачипичките. Mоже да се очекува едно големо X со резултат 2-2.

Barca! Mes que un club!

ПС. Роналдо ќе го направат ко мајмун во Вторник.
 
V

Viktoranius

Гостин
Почна натпреварот, ме радува тоа што Пујол игра ... ова му доаѓа како загревање пред Манчестер.

А за Пинто знам дека играше во Селта Виго но го немам видено никогаш во акција.
И мене ме радува Пујол, ама мислам дека не е требало стартер да го става. Подобро во второто полувреме требаше, ама ај Рајкард СИ ЗНАЕ !
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Да си знаеше тој поинаква ќе беше ситуацијата али јебига. Ќе дојдат подобри времиња во тоа сум сигурен.
 

fantom y

Fuck OFF!
Член од
27 јануари 2008
Мислења
253
Поени од реакции
12
Штета не сум дома за да ја проследим утакмицата ама ќе гледа хајлајтс. Инаку знаете вечерва не играат: Ето, Чави и МЕси зашто ги чува за во Вторник кога играме со оние плачипичките. Mоже да се очекува едно големо X со резултат 2-2.

Barca! Mes que un club!

ПС. Роналдо ќе го направат ко мајмун во Вторник.
Абе КЕПЕК!!! Исто како на Ноу Камп шо го напраија така и на Олд Трафорд! Меси ако промашеше пенал како Роналдо во 3 мин ке го немаше цела утакмица,ќе се губеше!!! А Роналдо му го испи паметот на Маркес!!!
Мн си оптимист за на Олд Трафорд. Тоа ми се свиѓа! Глупи навивачи!
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Абе КЕПЕК!!! Исто како на Ноу Камп шо го напраија така и на Олд Трафорд! Меси ако промашеше пенал како Роналдо во 3 мин ке го немаше цела утакмица,ќе се губеше!!! А Роналдо му го испи паметот на Маркес!!!
Мн си оптимист за на Олд Трафорд. Тоа ми се свиѓа! Глупи навивачи!


Па што навивачи ќе бевме ако не сме оптимисти. За Меси не верувам дека ќе се изгубеше зошто тој е секогаш забележлив на теренот и ја прави разликата во класи помеѓу тимовите.
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Абе Пујол мислам дека има 2 золти и нема да игра против манчестер
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
Абе КЕПЕК!!! Исто како на Ноу Камп шо го напраија така и на Олд Трафорд! Меси ако промашеше пенал како Роналдо во 3 мин ке го немаше цела утакмица,ќе се губеше!!! А Роналдо му го испи паметот на Маркес!!!
Мн си оптимист за на Олд Трафорд. Тоа ми се свиѓа! Глупи навивачи!
:pos:
јас 3 пати го видов цела утакмица, али ај
а за Пинто, не знам, сакам баш да видам вечерва, еднаш или два пати го имам гледано и не ме импресионирал ама еве шанса
 

fantom y

Fuck OFF!
Член од
27 јануари 2008
Мислења
253
Поени од реакции
12
[/b]Па што навивачи ќе бевме ако не сме оптимисти. За Меси не верувам дека ќе се изгубеше зошто тој е секогаш забележлив на теренот и ја прави разликата во класи помеѓу тимовите.
Убаво е да си оптимист ама преголем не!!! Нејќев сите навивачи да ги навредам само шорти! Мое извинување!!!
Шорти ќе го запамтиш Роналдо и не можеш на малиот прст да му се фанеш!!! Само љубомори му!! Докажи дека си 9 класи подоле од сите нас на форумов и 25 класи подоле од РОНАЛДО!!! На играчи како Меси и Роналдо треба да им се восхитуеш не да ги мразиш! Ако си вистински љубител на фудбалот!!!:tv:
 
V

Viktoranius

Гостин
Фантом_у ај прекини сега да нарушуваш атмосферата тука, знам дека си изнервиран од поразот од Челзи ама не сме ти ние криви. Ќе видиме во Вторник што како.

Онтопик ...

Пинто многу несигурен во себе, имаше 3-4 кикса од рацете му бегаше топката.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Јебига првпат застанува на голот. А се гледа дека нема острина во нападот и немаме цврст среден ред. Кога играт Иниеста и Чави во комбинација со Туре, е тогаш може да се каже дека има добар среден ред. Одбраната и така и така ... солидно се држи со оглед на тоа дека го нема Маршалот(Милито) а за партнер во одбрана на Пујол е Турам.
Искрено не се надевам на поволен резултат овде но... ќе видиме.

Едит: Кога ќе почне коментаторот да праи муабет за тие шпекулации ми иде да го ставам ТВ то на MUTE. Демек сеа Анри ке си одел.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
fantom_y може слободно да го прегледаш натпреварот повторно и да видиш кој беше ПОЗАБЕЛЕЖИТЕЛЕН! Сеа знам дека си нервозен од што ви го дадоа Челзи(сосве муда) па сега лупеташ овде глупости. Ај опростено ти е зашто ние сме подобри навивачи и покултурни за разлика од некои плачипички(читај: тема: Фан клуб МАН УТД)
 

fantom y

Fuck OFF!
Член од
27 јануари 2008
Мислења
253
Поени од реакции
12
fantom_y може слободно да го прегледаш натпреварот повторно и да видиш кој беше ПОЗАБЕЛЕЖИТЕЛЕН! Сеа знам дека си нервозен од што ви го дадоа Челзи(сосве муда) па сега лупеташ овде глупости. Ај опростено ти е зашто ние сме подобри навивачи и покултурни за разлика од некои плачипички(читај: тема: Фан клуб МАН УТД)
Викам ја глуп си!!! Ај прочитај го постот мој погоре уше еднаш и види шо напишав!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom