Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Н

'Никола'

Гостин
Абе разнежнет си ти нешто последно време :) A автарот кладба е така?
Не сум разнежнет, ама после тоа вчера, поради преголемите очекувања, атмосферата, личноста до мене, едноставно на крајот не можев да ги задржам солзите. Па Баерн ми е дел од животот, многу повеќе од обично хоби, едноставно сум поврзан со клубот.
А за аватарот не бе, одсега за Интер ќе навивам.:pos:
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
Не сум разнежнет, ама после тоа вчера, поради преголемите очекувања, атмосферата, личноста до мене, едноставно на крајот не можев да ги задржам солзите. Па Баерн ми е дел од животот, многу повеќе од обично хоби, едноставно сум поврзан со клубот.
А за аватарот не бе, одсега за Интер ќе навивам.:pos:
Oти бе не си разнежнет ? Јас сум :) единствено шо не ми е криво дека Пандев е во интер и шо колку време чекаа за ова тие.Ама сега ќе се тешиме отпосле :) за аватарот ми беше прашањето шо ти текнало а за одговорот знам дека не е тој ебате буљаш :)))
Поздрав со песнава :))))
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Дечки да ви честитам за добрата сезона и добрата игра што ја приредивте во Финалето ,,, еден голем поздрав до сите навивачи на Баерн кој достојно си го претставија клубот без никакви плачења или слично..

...Браво за сите
:helou:

И јас имав само позитивни искуства со навивачите на Интер синоќа. Малку заебанции пред натпреварот со тие што поминаа покрај Ајриш и спортски кога се сретнавме на одење. Па и се на се сите навивачи на Баерн мислам дека сезонава во најдобро можно светло го претставија клубот.

Од денешната журка на Мариенплац:



















--- надополнето ---

И ај стварно некој ако има клипчиња и слики од синоќа во Ајриш нека стави стварно беше феноменална атмосфера и тоа добри 2 саати пред финалето да почне!
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839



Видете ги овие два клипа,и заклучете сами дали имаа воопшто причина за жал и разочарување!

Гордост и привилегија е да се биде фан на Баерн Минхен!!!!!!!


п.с.

Едвај чекам да почнат трансфер-шпекулациите...Догодина во финале одиме со монструозен тим!!!
 
Н

'Никола'

Гостин
^ Што блуза носи Рибс? Не можам да дешифрирам.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Стив Меквин му пишува,ама на сликата е ваљда Сена,или некој друг
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Мислам "Steve" пишува веројатно за некој пејач нешо...

Инаку копиљов научил малку од малку Германски :vozbud:леле што ќе беше да освоевме... ццц...

--- надополнето ---

Стив Меквин му пишува,ама на сликата е ваљда Сена,или некој друг
Си ме претркал ја слушам клип и коментирам :smir:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Дефинитивно ни фалеше некој поубиствен напаѓач....Немаме таков.

Ако Милер дадеше гол во 46тата минута се ќе беше поинаку.Точно е дека одбраната не предаде,ама ќе можевме да надокнадиме ако имавме напаѓач од типот на Милито.Олиќ е одличен,борец и се тоа,ама за вакви натпревари и против вакви дефанзивци треба некој што сам ќе создаде простор и шанса за гол!И мислам дека летово треба да се почастиме со такво нешто,од типот на Един Џеко или Мауро Зарате.

Клосе ќе си оди,Олиќ ќе биде 31,тешко дека ќе може и пола од ова да пружи,такада остануваме само на Гомез што е недозволиво!

Нормално плус централен светска класа,и бек...И ќе имаме фантазија тим!!!
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Хехехе па периодот на трансфер-шпекулации може да е исто интересен ко сезоната. Иако рака на срце ние со паметни потези би можеле и пред светсково да си ја завршиме работата - двајца искусни класа играчи ако потпишеме топ сме. Еден дефанзивец и еден по избор - јас би лев бек (сатр, мудар и солиден некој од кого Контенто може да учи) али па во краен случај не би се лутел ако доведеме и класа напаѓач :smir:
 
Н

'Никола'

Гостин
Ако си оди Клосе, и јас сум за ушет еден напаѓач посекако. После, ШТОПЕР обавезно, за средина, ако остани Тимошчук не мора, секако и Кроос си иди.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Дефинитивно,прво мора централен! Немања Видиќ да се донесе ќе биде хаос.После еден бек Цисоко/Коларов/Кришито

И напаѓача,ама класа.Имаме пари,мислам дека редно е еднаш квалитетно да се купува до крај!
 
Н

'Никола'

Гостин
^ За пари, не да имаме, вријаме. Не сме ко другите заборчени до гуша. Само желба за трошење треба.:)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Пер ја глеам сликава од Лусио со шалот на Баерн од вчера ...и мн. го поштуем типов .... алал му вера .....
 
Н

'Никола'

Гостин
Пер ја глеам сликава од Лусио со шалот на Баерн од вчера ...и мн. го поштуем типов .... алал му вера .....
Лусио ис д мен. Тој е ГОЛЕМ човек, секоја чест за него.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom