Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
That's the plan... :smir: Утре ќе знаеме повеќе.

Tymo ist der beste defensive Mittelfeldspieler, den wir haben. Er ist auch im Training immer einer der Besten", lobt van Gaal seinen Edeljoker. Doch das große "Aber" lässt nicht lange auf sich warten: "Für unser Spiel brauchen wir ihn nicht. Denn wir benötigen vor der Abwehr kreative Mittelfeldspieler."

Was für eine Ohrfeige für Tymoshchuk.
Тимо е најдобриот дефанзивен играч кој го имаме на средината. Тоа го покажува секој ден и на тренинг каде секогаш е меѓу највредните. АМА во нашата игра не ни треба таков играч - ни требаат двајца креативни играчи пред одбраната.

Заушка за Тимо... :nesum:

Добро тогаш вГаал мајсторе... да видам што ќе донесеш за резерва следна сезона.

Значи утре:


---------------Бут
Лам--вБајтен--Михо--Контенто
-------Швајни--Прањич
Робен-------------------Рибери
-----------Милер
------------------Гомез

Пауза за Олиќ. Би сакал и за Робен пауза ама будалава играше 90мин со Хановер и се нервираше кога го извади во 85 со Лион така да тешко дека нема да игра... Полувреме ако се е јасно може Хамит ама и тоа тешко...
 
M

Mario Gómez

Гостин
Да и јас затоа прочитав, продавање на Тимо за 8 милиони, и земање на Диара за истотака 8 милиони.:toe:

Али сумњам дека Реал ќе ни дадат играч во наредниве 10 години.:pos::pos:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
На Херта му требаат бодови,ништо чудно и да изгуби Шалке :)
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Херта ако не земе минимум бод,нема дома да си отидат фудбалерите!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.681
Поени од реакции
6.146
Дечки оваа Рибери што ја легнал мн е добра:wink:,мислам дека не погрешил во изборот заедно со Бенземе и Гову:toe:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
FAIL!! Нема да испаднат од стадионот,а па за дома нема ни да помислат :pos2:

Лелеее коа ќе ми текне како бегааа после утакмицата со Нирнберг мислам.Жал ми падна,кутрите спашаваа жива глава од тоа рекетарите у публика......

Дечки оваа Рибери што ја легнал мн е добра:wink:,мислам дека не погрешил во изборот заедно со Бенземе и Гову:toe:

Да ти кажам вредело за парите......Сепак малце и умот му го поматила.Ама не е проблем,Ван Гал ќе го стабилизира.Утре прогнозирам негов гол со Гладбах!!!Му треба такво нешто да го стимулира уште повеќе!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.681
Поени од реакции
6.146
Лелеее коа ќе ми текне како бегааа после утакмицата со Нирнберг мислам.Жал ми падна,кутрите спашаваа жива глава од тоа рекетарите у публика......




Да ти кажам вредело за парите......Сепак малце и умот му го поматила.Ама не е проблем,Ван Гал ќе го стабилизира.Утре прогнозирам негов гол со Гладбах!!!Му треба такво нешто да го стимулира уште повеќе!
Па мислам дека нема шанси да иде во затвор,како прво не било силување затоа што и она сакала:toe:Ке помине само со парична казна:toe:Се споменуваше казна од 1-3 години затвор затоа ова го пишувам.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Па мислам дека нема шанси да иде во затвор,како прво не било силување затоа што и она сакала:toe:Ке помине само со парична казна:toe:Се споменуваше казна од 1-3 години затоа ова го пишувам.
Абе каков затвор, какви бакрачи...Бенз и Рибери ќе си поминат добро, али за Гову тешко. Не е фаца како овие:smir:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.681
Поени од реакции
6.146
Абе каков затвор, какви бакрачи...Бенз и Рибери ќе си поминат добро, али за Гову тешко. Не е фаца како овие:smir:
Па затоа викам нема шанси во затвор,иначе и Гову е фаца чим има пари фаца е:toe:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Добро бе да ви ебам будалите за 2 години напишавме 500 страни а од 27ми Март до 23ти Април 100 :nesvest:

За Диара убаво звучи ама е чиста шпекулација, ни извор ни ништо...

За Херта ги отпишав јас одамна утре ништо не очекувам од нив едноставно тапа се. Ако СТВАРНО се напалт може да изгорат во сопствената желба и да си наредат 2-3 црвени и на крај да изгубат со гол во 93+. Повеќе очекувам Шалке да остави бодово наредно со Вердер.
 
I

InF3cTeD

Гостин
Инаку денеска прочитав изјава од курвата на екипаа...барала да не ги осудат фудбалерите бидејќи не биле они криви,ја третирале убаво,не ја малтретирале и добро и платиле :smir:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Инаку денеска прочитав изјава од курвата на екипаа...барала да не ги осудат фудбалерите бидејќи не биле они криви,ја третирале убаво,не ја малтретирале и добро и платиле :smir:

Да де прво заеба работа,ги издаде,па сеа убаво ја третирале.Ееее тоа ти е курва.....Затвор нема теорија,прво незнаеле колку има години,второ било на обострано задоволство.Али доволно беше колку да му ја поремети неделата.....Сепак очекувам од Рибери утре максимум и одличен натпревар!!!
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Да де прво заеба работа,ги издаде,па сеа убаво ја третирале.Ееее тоа ти е курва.....Затвор нема теорија,прво незнаеле колку има години,второ било на обострано задоволство.Али доволно беше колку да му ја поремети неделата.....Сепак очекувам од Рибери утре максимум и одличен натпревар!!!
Друго е ти што сакаш, а дали он ќе сака?! Може му паѓа рејтин да запнува со Гладбах. Единствено ако биде загрозен резултатот или до последни 5, 10 мин. нерешено.:tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom