Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Sporet mene Ribery nemase namera da go zfazi tuku sakasa topkata da a turne

Kogaj ce se znae dal e kaznet ili ne
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Odlukata ke se donese na 28 april sledniot den posle utakmicata lyon-bayern neznam zasto cekaat do togas ama toa e se nadevam ako se plasirame vo finale ke imaat razbiranje od uefa deka ne bese namerno i ke go pustat ribery za finaleto
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Абе и намерно да било...видовте само колку фаули сакаа да направат брз него и му пукна филм...јбг се дешава:smir:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Дај некој нека побара со поголема резолуција од кореографијата.


baernbaern AMAZING! Можам да замислам на бернабеу, пола Минхен ќе замине за Мадрид.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Боби[Мкд];3499480 напиша:
Можам да замислам на бернабеу, пола Минхен ќе замине за Мадрид.
Да сум на нивно место уште сега резервирам карта за финалето:)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Да сум на нивно место уште сега резервирам карта за финалето:)

Hold your horses :smir: Полека имаме изедно 3:0 на времето од Лион. Секако сега околностите се 100% различни само не би сакал да скокаме предвреме. Умерен оптимиста сум јас пред реваншот - гол да дадеме и 70% од работата сме ја завршиле.

Инаку Робен лошо реагираше кога Вангаловски го извади и си размениле коментари на Холандски (се виде на ТВ кога излезе Робен помина покрај вГаал без да се поздрави а овој го запре и му кажа два збора). Сакал да изигра цела зш мисел ќе да е уште еден. Само си призна дека е непрофесионална реакцијата - и така е.

вГаал пак вика го извадил за да биде малку посвеж за Гладбах - очекувал гол да им даде и нив... Толку од моите желби за ротација малку и штедење на Робен :nesum:

Кореото во ХД само штеша што го нема некој снимено од спротивната страна (или бар го нема ставено на нет...)

 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Преоптимистички е уште од сега да кажеме дека сме финалисти.Лион се незгодна екипа,и има уште триста фактори кои можат да ни ја отежнат работата,слична на она од вчера.

Меѓутоа денеска е 22 Април.

Оваа авантура во ЛШ започна точно на 8 Декември во Торино.Одлучувачкиот натпревар за пласман во елиминационата рунда.
И тогаш никој ништо не очекуваше.Бевме спремни и да се помириме со елиминација,и имавме и причина.Нова екипа нов тренер бла бла.....

Од таа историска вечер поминаа околу 5 месеци.Кога ќе вратам филм во глава низ какви се не моменти поминавме за да дојдеме до тука,сфаќам зошто ЛШ е толку посакуван трофеј.

На моменти изгледаше дека ќе се пласираме,на моменти бевме елиминирани.Од минута во минута се случуваа чуда,и дојдовме до Лион.

Пак ќе речам,преоптимистички е уште сега да се пишеме финалисти.Но по сето она што го поминавме сезонава во ЛШ со Баерн како фанови,ќе биде апокалиптично,бар за мене да паднеме пред Лион.....Едноставно ми нема логика овој колектив што го сруши фаворитот Манчестер на сред Олд Трафорд,сега да запре.Особено што се виде кој е Баерн а кој Лион(секоја чест за нив што дојдоа до тука)
 

Alex_DarklorD

Der Kaiser
Член од
1 октомври 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
Hold your horses :smir: Полека имаме изедно 3:0 на времето од Лион. Секако сега околностите се 100% различни само не би сакал да скокаме предвреме. Умерен оптимиста сум јас пред реваншот - гол да дадеме и 70% од работата сме ја завршиле.

Инаку Робен лошо реагираше кога Вангаловски го извади и си размениле коментари на Холандски (се виде на ТВ кога излезе Робен помина покрај вГаал без да се поздрави а овој го запре и му кажа два збора). Сакал да изигра цела зш мисел ќе да е уште еден. Само си призна дека е непрофесионална реакцијата - и така е.

вГаал пак вика го извадил за да биде малку посвеж за Гладбах - очекувал гол да им даде и нив... Толку од моите желби за ротација малку и штедење на Робен :nesum:

Кореото во ХД само штеша што го нема некој снимено од спротивната страна (или бар го нема ставено на нет...)

да да арно си знаеме ние.... барем после не нема у туѓи цитати :nenene:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Има господ им врати за нафрлувањето над судијата против Манчестер тогаш сите налетаа барајки жолт картон, епа еве ви сега видете како е да се игра со 10 играчи нема секој натпревар да ве вади судијата
Видовме како е да се игра со 10 играчи,ти виде???

не за јадење колбаси ама за семки,сончоглед,пиво,хот дози тие работи први сте на стадион..кореографијата одлична но не подобра од вчерашната на навивачите на Интер факт....Росети одлично си го обработи своето и не би требало никаква замерка да имаш....Росети и Рицоли за германските судии се богови:baeh:(каков Штарк какви бакрачи)...
Прости му Господе незнае што зборува :tapp:

ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕЕ




И јас мислам дека ќе биде неверојатна грешка Тимо да биде продаден.Ван Гал значи некад стварно знае да ја утне работата (ко за Лусио на пр. а еве и за Тимо)
AWESOME

Морници ме полазаа вчера,а и сега ко го гледам видеово:vozbud::vozbud::vozbud:

Иначе да кажам и јас збор два за натпреварот
Одбраната како никогаш до сега,без ниеден кикс,Лам извонредно немачки борбено до последен здив,Михо и В.Бајтен одлични иако немаа многу работа.Контенто ѕвероња(ме потсети на Лизаразу на времето)
Швајни такоџе максимално борбен,Прањич на место,Рибери до црвениот картон(нема да коментирам за него) изигра топ. За Робен нема зборови кои ќе го опишат овој човек,утврдено е дека тој не е од оваа планета.Олич го остави срцето прво полувреме(ме изнервира за промашениот зицер) Милер со оглед дека му е прва сезона се му е простено и честитки и за него за борбената игра(детето напред назад цело време) Гомез малце потфрли али имам живци ќе го почекам да блесне млад е уште имам верба во него.
А да и Тимошчук да не го заборавиме расклиза на сите страни одлично се покажа како деструктивец али жално е што Ван Гаал не го сака во екипа(како што рече Баварец не сака он тенкови:toe:)

Се на се задоволен од резултатот иако можеше и повеќе(во случајов потфрли реализацијата)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ужасна недела за Рибери.

Управата на Баерн околу потенцијалниот исход- два меча бан.

Недела за заборавање на Франк.


Незнам кои експерти викаа дека за директен црвен картон се добива два натпревари суспензија, сето тоа зависи од стартот и дали играчот има историја на груби стартови(што не е случај со Рибери). Секој директен црвен детално се рззгледува во УЕФА.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Колкав бан ќе добие Рибс ќе се знае за 8 дена. Многу ќе зависи и од извештајот на Росети а тој рече во интервју после натпреварот дека бил престрого досуден црвениот.

Само Жабар ---> евентуално финале со Интер... може да не заебе не би ме чудело. Тоа е мораше со секакви срања сезонава да се справиме сега и ова...

Инаку на страната на Баерн сега има волпејпер (лист со вол на него :baeh:) од кореото... закон изгледа јас си го ставив за позадина проверете: http://www.fcbayern.t-home.de/de/aktuell/news/2010/23151.php
 
M

Mario Gómez

Гостин
Одлични се волпејперите.

Инаку видете што изјавил Мур:
Bayern-Fan Mourinho
Inter Milan coach Jose Mourinho hopes for a final withdrawal of FC Bayern in the Champions League - but only if he shall fail, even with his team against FC Barcelona. "If we do not succeed, I hope that Bayern will be in the final, because I love Van Gaal and seals. One was my player, the other teachers and my boss, "said the Portuguese who once worked for Van Gaal at FC Barcelona side and looked after Arjen Robben as a player at Chelsea. "If we get to the final, but I prefer to play against Lyon," said Mourinho on.
Има голем респект за Баерн, посебно за неговиот учител Ван Гал и за Робен, ај па може ќе го наследи неговиот учител.:baeh: Сакал со Лион д играл у финале, а ако изгубеле од Барса сакал Баерн да освои.

Инаку видете, викаат на странските форуми дека пресудата е веќе донесена пред неколку моменти, дај некој нека го разгледа видеото, оти бавен ми е нетот.
http://www.xtranormal.com/watch/6449769/
 
Н

'Никола'

Гостин
Боби[Мкд];3499835 напиша:
Инаку видете, викаат на странските форуми дека пресудата е веќе донесена пред неколку моменти, дај некој нека го разгледа видеото, оти бавен ми е нетот.
http://www.xtranormal.com/watch/6449769/
Најзалудно потрошената минута во мојот живот. Друг пат постирај нешто сериозно.:smir:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Нит знаев дека било зафрканција, озбилно.:wink: Sorry guys.

Eве еден wallpaper. Гоолема резолуција.

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom