Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Иако неколку пати имам приметено ако е лево или полулево и Бадштубер си зема за право. Корните се и така негови и богами многу голови од корна имаме дадено последниве месец дена. Да беше побрз ќе беше идеален крилен бек... да беше :wink:

Инаку за нова година сакам дедо мраз да ни донесе еден асален и сигурен бек (заради флексибилноста на Фичо и Бади не би пребирал на која позиција - битно бек)... Ама чисто се сомневам дека дедо мраз ќе ме послуша :toe: :jaj:

И еве нешто што мене лично меизрадува:

Uli Hoeneß über Anatoliy Tymoshchuk: „Ich bin ziemlich sicher, dass Spieler aus der russischen Liga immer eine gewisse Eingewöhnungszeit brauchen. Ich bin da ziemlich ruhig, dass Tymo das schaffen wird. Er ist Kapitän der ukrainischen Nationalmannschaft, er war bei St. Petersburg, die uns 4:0 an die Wand gespielt haben, einer der wichtigsten Spieler - und dieser Spieler soll nicht gut genug für Bayern sein? Das glaube ich nicht.“
Хенес за Тимо: Знам дека играчи кои доаѓаат од руската лига имаат потреба од извесен период на присособување во новата околина. Прилично сум сигурен околу Тимо - тој ќе успее да се пробие. Тоа е капитенот на украинската репрезентација, еден од најдобрите во Зенит, екипа која не залепи за ѕид и не победи со 4:0 пред некоја година и сега ќе ме убедувате дека ваков играч не е доволно добар за Баерн? Не би рекол.

Барем Ули стои зад Тимо... се надевам и вГаал ќе му дава повеќе шанси за игра во вториот дел од сезоната.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Или Тимошчук или Ван Бомел на таа позиција би изиграле супер во моментов. Ван Бомел е во супер форма оваа година и игра солидно на сите натпревари. Таа позиција ни е сигурна. Туку одбраната мора да се среди пред да го почнеме патувањето низ групната фаза на лигата на шампионите. Ја би више да земеме бек добар и Бадштубер да се повлече на штоперска позиција, тогаш Лам и Робен би играле десно а Рибери и новиот бек лево. Ќе бушиме по страните. Швајни да влезе во форма и имам добро претчуство за вториот дел од сезоната.:))

Инаку денес гледав хајлајтс од сите натпревари од бундес и Крос изигра супер натпревар, ме потсеќа на Швајни ама во подобрена верзија со подобар шут иако има само 19 години. Едвај чекам да ни се врати.:))

Доказ дека е ѕверски играч. Сигурен сум дека ќе биде најдобриот германски талент во последниве години.
In the 2007 FIFA U-17 World Cup, Toni Kroos was awarded the Golden Ball as the tournament's best player and also won the bronze shoe after scoring five goals.[6]
Kroos' debut for the national U-21 team came on 5 September 2008 in a 2009 Euro U-21 Championship Qualifier against Northern Ireland. He scored the opening goal in the 11th minute and set up Daniel Halfar in the 38th.
http://en.wikipedia.org/wiki/Toni_Kroos#cite_note-6
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
И јас веке станав фан на Баерн Минхен.
Па сакам повеке да знам околу Баерн:)
некој да ми каже како е правилното име на баерн !
Bayern Munchen или Bayern Munich !
јас милсма дека е Bayern Munich...


Се надевам дека ке ме прифатите?
Не можам веке ништо од јувентус да гледам како губи дома од последно место ... :њаа:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Bayern Munchen e на германски, Bayern Munich e на англиски, стави си потпис, аватарче од Баерн и ќе видиме како ќе се уклопиш. Инаку не можам да го сфаќам менувањето на тимови, еден тим се подржува доживотно и кога губи и кога победува али ако си не засакал можеш да пишуваш тука. :))
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Bayern Munchen e на германски, Bayern Munich e на англиски, стави си потпис, аватарче од Баерн и ќе видиме како ќе се уклопиш. Инаку не можам да го сфаќам менувањето на тимови, еден тим се подржува доживотно и кога губи и кога победува али ако си не засакал можеш да пишуваш тука. :))
BLAGODARAM !
 
I

InF3cTeD

Гостин
И јас веке станав фан на Баерн Минхен.
Па сакам повеке да знам околу Баерн:)
некој да ми каже како е правилното име на баерн !
Bayern Munchen или Bayern Munich !
јас милсма дека е Bayern Munich...


Се надевам дека ке ме прифатите?
Не можам веке ништо од јувентус да гледам како губи дома од последно место ... :њаа:
од кога вака бе...ајде добро ни дојде :helou::bayern:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
од кога вака бе...ајде добро ни дојде :helou::bayern:
Фалаа !
абе за Баерн навивам затоа што ги имам 4 пати гледано по ред и многу добро играт и многу голови дават а малку примат !
Имат добра одбрана, добри напагачи, а еден од нив е МАРИО ГОМЕЗ !
Поздрав и благодарам !!БАЈЕЕЕРН !
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
:bayern::bayern::bayern::bayern:: !!

Ај некој да ми ја даде Официјалната страна на баерн?!:Фала:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Не се срамете вие да навивате за најсилната екипа во светот...

Примаме разочарани бјанконери, разочарани топџии и све друго. Ин е да се навива за Баерн.:pipi:

И вие што сте нови навијачи нека не ве лажат дека имаме јака одбрана.

Е тоа е кога Трез и Амаури неможат да го поминат Бадштубер : D

Еве ја официалната: http://www.bayern-mk.tk/
Не е таа страната, таа веќе не работи.

Официјална. www.fcbayern.de

Во македонија имаш многу добар блог со секојдневни информации...

www.bayernmkd.co.cc
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
И јас веке станав фан на Баерн Минхен.

Се надевам дека ке ме прифатите?
Не можам веке ништо од јувентус да гледам како губи дома од последно место ... :њаа:
Фалаа !
абе за Баерн навивам затоа што ги имам 4 пати гледано по ред и многу добро играт и многу голови дават а малку примат !
Имат добра одбрана, добри напагачи, а еден од нив е МАРИО ГОМЕЗ !
Поздрав и благодарам !!БАЈЕЕЕРН !
Прво нормално - добредојде :helou:

А за второ може ли да знаеме колку години имаш? Не мораш да кажеш ако не сакаш нормално само тим туку така не се менува (макар бил и Јуве :smir:) па претпоставувам кратко време си навивал за нив. А на почетокот на сезонава и Баерн не беше којзнае што... како ќе продолжиме во вториот дел исто никој не знае... :toe:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Прво нормално - добредојде :helou:

А за второ може ли да знаеме колку години имаш? Не мораш да кажеш ако не сакаш нормално само тим туку така не се менува (макар бил и Јуве :smir:) па претпоставувам кратко време си навивал за нив. А на почетокот на сезонава и Баерн не беше којзнае што... како ќе продолжиме во вториот дел исто никој не знае... :toe:
Имам 13години.:)

И фала .
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Имам 13години.:)

И фала .
Ок тоа објаснува неколку работи :smir: Уште еднаш позз и прилично сум сигуре поинтересни и хепи моменти ќе имаш како навивач на Баерн :helou:

А за Тони очекувам да стане многу подобар од Балак. Тони може да ја чита играта многу подобро од Балак и опасен и пред шеснаесетник.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom