Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
сакав да пишам за ова прееска ама не ги разбрав германциве на sky sport news ,имаше и од тоа што разбрав е дека веќе се договориле Баерн и Сити(а имаше претходно шпекулации за обратно) али дека Баерн му нудат на Џеко 4 милиони годишно(овој зимал 8 бара 7 за у Баерн) е сеа тука не сфатив нешо демек Џеко барал или поголема плата од Баерн или па Сити нешто да му исплати оштета бидејќи Сити сакале што побрзо да се ослободат од Џеко.


Ако се договориле со Сити за 20-25 милиони нека не го тупат нашиве мислам дека и за 6мил годишно ќе се договорат со Џеко го тупат со 4 милиони нека не чекаат пошто ако толку сакаат да се ослободат Сити од него ќе се убацат и други клубови е сеа незнам кој ќе му плати 7,8 милиони годишно освен таквите ко ПСЖ и ко али ќе се искомплицира работата како и да е
--- надополнето: 17 јуни 2012 во 19:24 ---
Нееее каков Мело жити мајка....Си кажа агентот на Мвила дека не бараме таков играч...Мело е КАСАП и глуп е плус....Мвила у таа ситуација е 100 пати подобар...

А Белханда ТОП! Може....
Мело лол тоа е некоја шпекулација од Италијаниве незнам по која теорија Баерн би го барале Мело. Белханда е топ да али он игра АМЦ може да игра и МЦ али многу е сличен на Крос не е многу по дефанзивните задачи ко што глеам бараме некој и напред и назад
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.316
Поени од реакции
26.239
Нееее каков Мело жити мајка....Си кажа агентот на Мвила дека не бараме таков играч...Мело е КАСАП и глуп е плус....Мвила у таа ситуација е 100 пати подобар...

А Белханда ТОП! Може....
Грешиш, Мело не е тип како Луиз Густаво и Мвила туку како Швајнштајгер или Нури Сахин, додека беше во Јуве навистина беше глуп, морам да признаам :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.316
Поени од реакции
26.239
Ајде барем Робен ќе ни се врати на време за подготовките за новата сезона :D
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.496
Поени од реакции
22.134
Дечки, Мурињо пак фрлил око на Швајни и дава 30м плус Шахин. Така читнав ама не верувам дека ќе си оди од Баерн и секако нема да го дадат.
 
M

MrzaRules

Гостин
Дечки, Мурињо пак фрлил око на Швајни и дава 30м плус Шахин. Така читнав ама не верувам дека ќе си оди од Баерн и секако нема да го дадат.
абе каков Мурињо каков Реал....ако не и сите да им ги дадеме и така ги сакаат...нека играат таму со Алонсо и нека не го дрват :D
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Ако за мочковци со една добра сезона позади себе како Мартинез се бараат 40 милиони, ако дрва како Керол одат за 30 милиони, ако дечишта како Пасторе се купуваат за 30 милиони, ако за некој циркузант како Нејмар, кој освен талент нема никакво искуство на големи првенства и јаки утакмици се бараат 50+ милиони....

За Бастиан Швајнштајгер, докажан шампион и лидер,мотор на една екипа треба тогаш да се бараат 100+ милиони. Каде отиде фудбалот еј
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
ајдеее според Билд Баерн сака Гвардиола да ни биде тренер од 2013. Нерлингер се сретнал со брат му во Шпанија и има шпекулации дека заради тоа Гвардиола одбил 13мил годишно од Челзи. Ќе имал време 1 година да учи Германски

http://www.bild.de/sport/fussball/guardiola/bayern-baggert-an-ihm-kontakt-mit-nerlinger-24725468.bild.html

незнам тапа мене Гвардиола не ми праи ич мерак додека не видам да биде тренер на друг тим многу пати некои тапа избори праи и тапа измени за Барса
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
http://www.bild.de/sport/fussball/guardiola/bayern-baggert-an-ihm-kontakt-mit-nerlinger-24725468.bild.html

Хмммм....:pos:

Овој Нерлингер после апликацијата за Фејсбук,100% од што го реметеа почнал да се дрогира....

Шала на страна,незнам шо да речам ако е вистина дека имаат мерак Гвардиола да го донесат...
--- надополнето: 18 јуни 2012 во 23:13 ---
ајдеее според Билд Баерн сака Гвардиола да ни биде тренер од 2013. Нерлингер се сретнал со брат му во Шпанија и има шпекулации дека заради тоа Гвардиола одбил 13мил годишно од Челзи. Ќе имал време 1 година да учи Германски

http://www.bild.de/sport/fussball/guardiola/bayern-baggert-an-ihm-kontakt-mit-nerlinger-24725468.bild.html

незнам тапа мене Гвардиола не ми праи ич мерак додека не видам да биде тренер на друг тим многу пати некои тапа избори праи и тапа измени за Барса
Иначе реално не е дека неможе да го донесат.....Пукаат пари....И све поише ќе пукаат сооглед на тоа дека стадионот е при крај,а плус страшна криза е наоколу а Германија е страшно стабилна и во овие околности....

Имаше за ова пред некое време шпекулации...И баш го прашуваа новинари во Шпанија,и он као рече се може да се случи во фудбалот....Појма неам...
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
http://www.bild.de/sport/fussball/guardiola/bayern-baggert-an-ihm-kontakt-mit-nerlinger-24725468.bild.html

Хмммм....:pos:

Овој Нерлингер после апликацијата за Фејсбук,100% од што го реметеа почнал да се дрогира....

Шала на страна,незнам шо да речам ако е вистина дека имаат мерак Гвардиола да го донесат...
--- надополнето: 18 јуни 2012 во 23:13 ---


Иначе реално не е дека неможе да го донесат.....Пукаат пари....И све поише ќе пукаат сооглед на тоа дека стадионот е при крај,а плус страшна криза е наоколу а Германија е страшно стабилна и во овие околности....

Имаше за ова пред некое време шпекулации...И баш го прашуваа новинари во Шпанија,и он као рече се може да се случи во фудбалот....Појма неам...
абе за носење ако сакаат ќе го донесат да и самиот Гвардиола има изјава дека му се свиѓа играат на Баерн и германскиот фудбал. Али незнам до сеа само тренер на Барса беше каде што реално му се погоди моментот и коцките му беа наместени и покрај тоа многу пати се има изглупирано со некои измени и такви ствари башка кај кај полесно му беше му носеа играчи по 40 милиони евра за ротација (Санчез,Фабрегас)
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
абе за носење ако сакаат ќе го донесат да и самиот Гвардиола има изјава дека му се свиѓа играат на Баерн и германскиот фудбал. Али незнам до сеа само тренер на Барса беше каде што реално му се погоди моментот и коцките му беа наместени и покрај тоа многу пати се има изглупирано со некои измени и такви ствари башка кај кај полесно му беше му носеа играчи по 40 милиони евра за ротација (Санчез,Фабрегас)
Незнам....мене искрено топ кандидат ми е Јоги....Незнам Гвардиола дали од управа некој ептен го сакаат или Хејнкес им го препорачал....
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Незнам....мене искрено топ кандидат ми е Јоги....Незнам Гвардиола дали од управа некој ептен го сакаат или Хејнкес им го препорачал....
и ја повеќе би сакал Јоги али до светско ќе остане така да ќе треба уште една година да се продужи со Хајнкес или да се бара тренер за една година што е тапа. Незнам Гвардиола едино предност е што медиумски поиспувани ќе бидеме и едино што полесно ќе може играчи од Шпанија да се земат
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
и ја повеќе би сакал Јоги али до светско ќе остане така да ќе треба уште една година да се продужи со Хајнкес или да се бара тренер за една година што е тапа. Незнам Гвардиола едино предност е што медиумски поиспувани ќе бидеме и едино што полесно ќе може играчи од Шпанија да се земат
Дај нека пукнат некој трансфер више.....Ама ЈАК!

Иако после европското ќе се обелоденат сите трансфери,сега никој не прати тоа...
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Баталето го Пеп, додека да научи Германски сите од јакиве ќе отидат у пензија.. :D, Искрено според мене Клоп ви е идеално решение! ;)
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
И јас мислам дека Гвардиолоа не би ви одговарал, мое мислење е дека замина од Барселона затоа што и самиот осети дека тоа е максимум што може да направи, почнаа и Реал и Челси да му наоѓаат против игра и самиот виде дека подобро е да се откаже како шампион и легенда на клубот, одколку да го избркаат како губитник, инаку во кој и да дојде друг клуб нема да ги има Чави, Иниеста и Меси кои би се прилагодиле на неговата игра, така да според мене тешко да успее во Баерн!
 
Член од
12 јуни 2009
Мислења
88
Поени од реакции
80
И јас мислам дека Гвардиолоа не би ви одговарал, мое мислење е дека замина од Барселона затоа што и самиот осети дека тоа е максимум што може да направи, почнаа и Реал и Челси да му наоѓаат против игра и самиот виде дека подобро е да се откаже како шампион и легенда на клубот, одколку да го избркаат како губитник, инаку во кој и да дојде друг клуб нема да ги има Чави, Иниеста и Меси кои би се прилагодиле на неговата игра, така да според мене тешко да успее во Баерн!
Мислам дека нема да одговара не заради играчите колку што нема да му одговара начинот на игра во Германија, и општо германскиот фудбал.
Лев , Клоп , или Тухел би биле многу подобро решение.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom