Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
G

_Ghost_

Гостин
Одлична игра, уште подобар резултат. Ете со трпение и головите стигнаа.
Хамбургер очајни, само една шанса направија од кога јас гледав. Кај нас криво ми е уште Милер што не даде гол, заслужи денес.
А читам поназад нешто за Монтоливо, ако има шанси нека го земаат и топ сме сезонава.
И ај првите два гола ако ги најди некој да ги постира.
 
G

_Ghost_

Гостин
^:pos::pos::pos:
бтњ, која реакција ја имаше трибината зад голот кога Олич го постигна петтиот. Си реков се сруши упм. И едно време ко се загреваше цела АА скандираше Ивица Олич.:) Го обожаваат во Минхен.
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Sobese ova super izigraa kako vo napat taka i vo odbrana vBayten me iznenadi se gleda deka Haynkes rabotel za odbranata ubeden sum deka Breno ce bide edna dobra zamena zasto da ne i 1sostav.

Najnova vest e od SkySports24 okolu Montolivo spored niv mnogu sigurno e deka Bayern ce nudele 10miliona za taa suma Fiorentina ce go pusta isto taka od fiorentina izjavile deka Montolivo ovaa sezona ako se prodade samo nadvor od Italia ce go pustaa
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.203
Поени од реакции
25.961
Такаши Усами со девојка му (или жена му) на трибините :unsure:

--- надополнето: Aug 20, 2011 4:04 PM ---
Батката постигна гол конечно :)
 
M

MrzaRules

Гостин
Одлична игра, уште подобар резултат. Ете со трпение и головите стигнаа.
Хамбургер очајни, само една шанса направија од кога јас гледав. Кај нас криво ми е уште Милер што не даде гол, заслужи денес.
А читам поназад нешто за Монтоливо, ако има шанси нека го земаат и топ сме сезонава.
И ај првите два гола ако ги најди некој да ги постира.
еве ти хајлајт
 
G

_Ghost_

Гостин
Батката постигна гол конечно :)
Од офсајд, ама се брои.:)
Шала на страна, одлично изигра денес, се враќаше и поназад, еднаш интервенираше како централен дефанзивец.:) Добро проигруваше со Милер и Робен на моменти, и ми текнува на еден удар со глава што одвај ја фати некако голманот.
Ќе го биде Марио и сезонава, малку воигрување му требаше, ништо страшно. Плус, некни против Цирих играл со повреда.;)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Мене пак ме немаше, ама го гледав на плажа натпреварот. :D лалала.

Инаку задоволен сум од играта, иако пак се изнауткаа. Милер е новиот Хомез, се натпреваруваат кој ќе шутне најгоре. Хомез денеска за нијанса подобар, се труди чоекот, ама голем антиталент е.

Инаку Ману веќе два натпревара ниту интервенција има, сигурно не се тушира после натпревар,
 
R

Roten 96

Гостин
Победа честитоо..јас како по обичај каснам..намерно е воа да знаете хаха..инаку денес Хамбургер беше тимот или некој друг од 4-та ма каква 4-та 10-та лига хахахахаха
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.203
Поени од реакции
25.961
Победа честитоо..јас како по обичај каснам..намерно е воа да знаете хаха..инаку денес Хамбургер беше тимот или некој друг од 4-та ма каква 4-та 10-та лига хахахахаха
Не е до тоа дали беше Хамбург тимот или некој од 4-та, едноставно денес си бевме прејаки :cool:
 
R

Roten 96

Гостин
Не е до тоа дали беше Хамбург тимот или некој од 4-та, едноставно денес си бевме прејаки :cool:
Па и тоа фала богу...кога го видов прво Ван Бујтен прва постава а не знаев малку ме фати паника..али он и гол да даде одлично :D браво за целиот тим...и требаше да ни јададат титулата уште сега..сега кога влеговме во ритаам сме фуриозниии не ни бегат 20 победи по ред..али ај да не зборувам јас превише да почекаме да не ја утнеме со Кајзерслаутерн пак како лани :D
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
е ова е веќе личи на Баерн.....одличен натпревар и секако добра вест за почетокот на сезоната !
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
20
Поени од реакции
6
Ајде честитки и од мене, да не се фалам и јас аама денес бевме феноменални :))))))
Се гледа дека Хејнкес е многу подобар од Ван Гал , и јас кога видов дека не играт Густаво и Боатенг ме фати трема ама се гледа дека човекот си ја знае работата ...:)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ајде честитки и од мене, да не се фалам и јас аама денес бевме феноменални :))))))
Се гледа дека Хејнкес е многу подобар од Ван Гал , и јас кога видов дека не играт Густаво и Боатенг ме фати трема ама се гледа дека човекот си ја знае работата ...:)
Тоа се вика ротација. Кога имаш клупа јака како нас, едноставно мора да ротираш. Ван Гал незнаеше шо е тоа. Дур не скини конци некој од неговите омилени играчи не го вади од игра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom