Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Bayern - Real like the gool ol' days :icon_lol:

Ах, да беа тука Макаај или Елбер... :cool:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
A Реал од Дортмунд така? Плус Сахин знае како да ве тресе :icon_lol:

Дортмунд два пати не има тепано,и тоа највише прошлата сезона која што беше мизерна...Вас барса ве тепа и кога сте мизерни,и кога мислите дека ќе ги згазите...Не дека неможете да ги тепате,ама во глават е проблемот.Жив пример-Милан!

Него не е тоа темата,едвај чекам да дојде полуфиналето,среќно и нека пројде подобриот!
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Ама жива мувла е што реваншот е таму, ова е непроверено и од врв на памет ама мислам дека од Баерн и Реал секогаш поминувал тој кај кој се играл реваншот :(
 
G

_Ghost_

Гостин
Пуу уште не дојден дома, сте се збрцале со реаловци. :) Чекајте, ќе има доста време за тоа. :)
Не гледав вечерва :( А победата беше очекувана. Ме радува што е повеќе од еден гол разлика, и што не сме примиле.
Дајте голчињата.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.392
Поени од реакции
21.949
Честито победа и поред мене 99% сигурен пласман во полуфинале со Реал.
Браво за Баерн, ја држи Германската често во ЛШ.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Само да те потсетам дека Роналдо досега со Португалија два пати нигде го немаше коа му се стај Лам... не сме ние тие скапаните екипи у шпанско...
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ама жива мувла е што реваншот е таму, ова е непроверено и од врв на памет ама мислам дека од Баерн и Реал секогаш поминувал тој кај кој се играл реваншот :(
Немора да значи,и со Јунајтед беше реваншот на Олт Трафорд па пројдовме....

Некад тоа може да е позитивно,бар во случајот на Баерн.Како и да изиграат дома,во Мадрид ќе мора да бидат на штрек,без разлика на резултатот,такашто на таа утакмица ќе влезат со дополнителна одговорност.

Иначе може да ти се деси,ај бе дома е втората ќе ги тепаме и да се посереш...Така беше со Јунајтед...Иако тргна Јунајтед страшно,останаа прибрани,знаеа дека еден гол вреди како 2 и успеаа,такашто домашниот терен некогаш може товар да е,не предност.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Немој и ти со такви клипчиња, имај у обзир дека ова е најнапатената генерација навивачи на Реал у историјата...
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ееее и дај без петто одделенски муабети,реал е екипа за респект,па дури и со втор тим ако играат...

Наше е,да им покажеме тоа што многу пати го виделе,а тоа е како се испаѓа од ЛШ од Баерн.

Јез да Бобане,со хејтовиве убијаш сине....:pos:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Абе се тоа ОК, Реал си е екипа за респект, имаме традиција на одлични дуели со нив ама без коментари од типот „Леле Озил шо ќе ви напраи клипчиња од ташаците на Кики и Озил ќе ви пуштаме“ - посебно не тука :pipi:

Ако ме прашате мене јас мислам дека la bestia negra is back! :cautious:
 
M

MrzaRules

Гостин

еве ви еден поздрав од Велес :icon_mrgr:
--- надополнето: 29 март 2012 во 01:25 ---
Пуу уште не дојден дома, сте се збрцале со реаловци. :) Чекајте, ќе има доста време за тоа. :)
Не гледав вечерва :( А победата беше очекувана. Ме радува што е повеќе од еден гол разлика, и што не сме примиле.
Дајте голчињата.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Абе се тоа ОК, Реал си е екипа за респект, имаме традиција на одлични дуели со нив ама без коментари од типот „Леле Озил шо ќе ви напраи клипчиња од ташаците на Кики и Озил ќе ви пуштаме“ - посебно не тука :pipi:

Ако ме прашате мене јас мислам дека la bestia negra is back! :cautious:
Ја мислам дека дојде времето,се сврти циклусот кога Баерн дефинитивно ќе е еден од фаворитите за титула во наредните сезони константо вклучувајќи ја и оваа.

Мислам дека дојде до успешна смена на генерации за која требаше време,пројде периодот на потреси и мизерни сезони за критеирумите на Баерн,и екипата е повторно на сцена со фул респект што ептен ме радува.

Највише ме радува што може да иде само на подобро....без разлика што да биде,и да освоиме,летово со неколку трансфери уште појаки ќе бидеме!
 
G

_Ghost_

Гостин
Гомез надвор од 16ник, што е следно? :)
Вториот школско двојно проигрување, со поглед ја следеа акцијата овие од Марсеј.:cuc:
И кај тоа Лам играл со рака, глеам онаму се жали цитронот, не видов јас рака никаде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom