Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
да не заборавивме дека Робен го донесе финалето ЛШ со Интер кога го шлепаше цел тим до таму ?! штета што 70% од кариерата му е по болници......
 
G

_Ghost_

Гостин


Хахаха Seems Legit :D
--- надополнето: Oct 4, 2011 9:57 PM ---
да не заборавивме дека Робен го донесе финалето ЛШ со Интер кога го шлепаше цел тим до таму ?! штета што 70% од кариерата му е по болници......
Тоа не се заборава и не се оспорува квалитетот на играта на Робен, ама неговото однесување и дигање, а со тоа нарушување на одличната атмосфера во тимот, нервира.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
најверојатно и самиот е свесен дека не може веќе да продолжи на ниво да игра,па оттука сите фрустрации и нервози
 
G

_Ghost_

Гостин
најверојатно и самиот е свесен дека не може веќе да продолжи на ниво да игра,па оттука сите фрустрации и нервози
Така е, но ај да не му судиме предвреме, да видиме како ќе се одвиваат работите.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
http://kurir.mk/sport/fudbal/44792-Nova-povreda-za-Roben

Ako e ova tocno .... nemame nikakva korist povekje od nego samo trosok OGROMEN E , dojdeno mi e preku k*rov od nego i negovite povredi , neka se pravat planovi za novo krilo , a sto e do mene znam deka Robben posle tolku mnogu povredi nema da bide istiot toj Robben sto naucivme da go gledame tuku nekoj nov depresiven igrac sto nema da moze gazot da si go pomrdne a ke ne kosta blizu 200 000 evra nedelno i plus ke go oljupi medicinskiot tim .... redno e da rascistime so nego !
 
M

MrzaRules

Гостин
абе спасо не бунтувај безвеза...ако ти текнува на неколку пати Робен е "повреден" непосредно пред настапите на репрезентацијата....можеби е тактички а?
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Пак уште месец денес е опериран. Сигурно е крајно фрустрирачки за него ама сигурен сум ќе издржи.

И без ругање молам здрав Робен ја прави разликата од четврт-финале во ЛШ нагоре...
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Робен во моментов и не ни е потребен,од Јануари натака ќе притреба за да ја направи разликата во ЛШ...
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Not...

Некако имам впечаток дека паузава во вистински момент дојде овој пат. Да се земе воздух, баш онака забревтани бевме. Наполи двете ќе се закон одвај чекам да ги гледам наредна недела...

Робен јбг, од јануари се надевам здрав ќе го имаме на располагање, сега за сега не е критично.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom