Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ако веќе се спремни толку пари да даваат, подобро Мбапе кој може да игра и крило и напаѓач. Но ќе биде голема борбата за него така да се зависи играчот што ќе одлучи. Ќе биде еден од најдобрите. Барем нека пробаат да го ангажираат па играчот ќе си одлучи дали Баерн, Реал, Барса или ПЛ тим.
Бернардо Силва не е лош, но сум за Мбапе некако. Силва ме потсеќа на Деко во стилот на игра.
Нема поента да се оди по Мбапе...уште од сеа гледам дека страшно ја билдаат цената за дете, буквално утре може да има тешка повреда и тоа да биде тоа.

Да не ме сфатиш погрешно, и ја сум за Мбапе али сумата која мислам дека ќе биде во игра ќе биде смешна,а мислам дека ќе сакаат голема пара да земат а не со бонуси и додатоци као што го земавме ние Санчез на пример. Што значи у игра ќе бидат Реал, Сити, ПСЖ и толку.

Такада ако треба за Мбапе да се дава 60 70 милиони ондак нема никаква смисла. Подобро да ја платиме клаузулата на Гризман кој е сто пати поискусен играч, и веќе светска класа.

По таа логика сум поише за Бернардо Силва кој е подеднакво добар талент кој секако ќе оди мислам за помалце пари а убеден сум, и се гледа уште сега дека ќе биде светска класа....некоја комбинациа ми е меѓу Хазард и Давид Силва....феноменален играч, страшно интелегентен.

Башка поред него можеме да го земеме и Алексис кој дефинитивно ќе си оди од Арсенал и за цената на Мбапе да земеме двајца топ играчи.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
И Бернардо Силва има толкава цена, минимум 60 мил. евра ќе треба доколку сакаат да го ангажираат. Ако веќе гледаме за повреди истото може да се случи и на Б.Силва. Не верувам дури двајца офанзивци да купуваме летото. Доколку се неточни шпекулациите за Даглас Коста и доколку го откупиме Коман мислам дека воопшто нема да купиме ниту еден офанзивец, а во 2018 можно е и двајца да се купат и тоа ќе бидат Серж Гнабри и Јулиан Бранд. Поевтини алтернативи + германски репрезентативци. Гнабри ќе помине уште една сезона во Бремен и летото 2018 и двајцата ќе бидат купени. Има логика кон тој правец да се оди.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
И Бернардо Силва има толкава цена, минимум 60 мил. евра ќе треба доколку сакаат да го ангажираат. Ако веќе гледаме за повреди истото може да се случи и на Б.Силва. Не верувам дури двајца офанзивци да купуваме летото. Доколку се неточни шпекулациите за Даглас Коста и доколку го откупиме Коман мислам дека воопшто нема да купиме ниту еден офанзивец, а во 2018 можно е и двајца да се купат и тоа ќе бидат Серж Гнабри и Јулиан Бранд. Поевтини алтернативи + германски репрезентативци. Гнабри ќе помине уште една сезона во Бремен и летото 2018 и двајцата ќе бидат купени. Има логика кон тој правец да се оди.
Нема никаква логика у тој правец да се оди...наредна сезона Рибери и Робен ќе имаат по 34 години. Тероија нема да изиграат ни пола сезона со фул утакмици. Илузија, оптичка варка која што ја праат нивните имиња па мислиме дека иаме топ играчи...Наредна сезона ќе бидат далеку од тоа. Играат на позиција кај што главна улога игра брзината и физичката спремност...Веќе и оваа сезона моеж да видиш Рибери неможе да изигра фул 90 минути на исто ниво. Робен има среќа со повреди, да не го урочам.

Ќе видиш сеа против Реал, разлика Бејл со Рибери или Робен

Можеме колку сакакме да се залажуваме ама ако рачунаме наредна сеезона на Рибери и Робен ондак сме многу глупи.

Такада, да не се оди со трансфери у офанзива летово ќе биде самоубиство. Коста ако сака може да си иде. Со Коман треба да се продужи и треба да се донесе крило и поддршка уште една у напад за Лева...дали Алексис, дали Гнабри можда.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Па затоа ти реков доколку остане Даглас Коста и Коман биде откупен тогаш можно е воопшто да не купат ниту еден офанзивец со тоа што Коман ќе добива повеќе минутажа наредната сезона. А инаку има логика и тоа голема да се оди кон Гнабри и Бранд како поевтини наместо 60-70 милионски играчи како Б.Силва.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Па затоа ти реков доколку остане Даглас Коста и Коман биде откупен тогаш можно е воопшто да не купат ниту еден офанзивец со тоа што Коман ќе добива повеќе минутажа наредната сезона. А инаку има логика и тоа голема да се оди кон Гнабри и Бранд како поевтини наместо 60-70 милионски играчи како Б.Силва.
Бернардо Силва за Гнабри е Лионел Меси... Ако сакаме пак да се вратиме на 2006 ондак можеме да идеме пак со ефтини варијанти. Башка Гнабри е мислам поише полушпиц/шпиц, нема никаков дриблинг за на крило.

За Бранд може да праиме муабет, има потенцијал у него али лично не ми е фаворит.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Гнабри најчесто има играно сезонава како лево офанзивно крило, а има и утакмици како полушпиц и втор напаѓач.
Бранд и мене не ми е фаворит. Се сомневам некако во него, но затоа велам дека нема да избрзуваат и доколку не се откажеме од Коста и Коман ќе се сочека уште една сезона со Бранд и Гнабри како ќе се одвива нивната сезона 2017/2018 па тогаш ќе се решат што како. Доколку се откажат од еден од Коста и Коман тогаш ќе се земе еден офанзивец летово па наредната 2018 и еден од Гнабри и Бранд. Вака нешто ќе се одвива ситуацијата.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Јас би се откажал од Даглас Коста,ама Бернардо Силва е десно крило,па малце е зезнато. Силва е повеќе техничар отколку тркач,така да ,тој нема шанса да се префрли на лево крило.
Коман исто така десно крило е,а реално освен Рибери ние немаме лево крило. Ниту еден од моменталниве играчи не е кадарен да го замени.Ќе мора да се бара лево крило. Колку што гледам,Робен ми изгледа некако поспремен од Рибери,може да истурка повеќе.
А и Милер може да покрива на десно крило.Кога ќе видиш,фул е на таа позиција.

Заклучокот е дека мора да се бара лево крило,значи мора.

Брандт наредна година 12,5 милиони клаузулата ќе му е . Ефтино изгледа.

Мислам дека ако запнат по Гризман,можно е да се дојде до потпис со него.Тој е спремен за голем чекор,а Баерн,Барса и Реал се можните негови дестинации.

SportBild | Manuel Neuer, Jérôme Boateng, Mats Hummels & Thomas Müller are expected to be rested this summer, won't play the confed cup
Jörg Wacker: "Bayern actually have a fanbase in China with more than 136 million followers"
Bayern are amongst clubs interested in Atlético Madrid's French Left-back Theo Hernández (19) who has a €24m exit clause [Cadena SER]
Поима немам кој е овој,ама и јас сум да се донесе некој квалитетен/надежен лев бек.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Поима немам кој е овој,ама и јас сум да се донесе некој квалитетен/надежен лев бек.
И? Каде ќе игра, за аматерите? Бернат изигра топ кога му беше дадена шанса последнава сезона, а Алаба веќе под Карло си игра стандард таму. Не гледам никаква логика да се лупнат над 20 милки за втора резерва.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Rummenigge on Douglas Costa: "According to the doctor, Douglas is fine. He will return to training early this week"
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
BREAKING: FC Bayern have agreed deal with Bayer Leverkusen forward Julian Brandt (20). The transfer could cost €30m [Bild]
Bild | The deal is done but it remains unclear whether Brandt will join Bayern this summer or summer 2018
Како што реков. Ќе се оди на германски играчи. Само прашање е дали ќе дојде сега летово или 2018. За Гнабри исто е јавна тајна дека во 2018 ќе дојде така да заборавете на Гризман и сличните играчи кои вредат по 80 мил.евра.

Инаку за утре Мартинез и Алонсо се суспендирани (5 жолти ) што значи Боатенг конечно ќе стартува после повредата. Ноер поради мала повреда нема да игра утре и во вторник против Хофенхајм.
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Некни па налетав на еден наслов на некој од нашиве сајтови - "Ноер го пропушта дуелот со Реал"...мајка ти го пропушта дуелот ебате неинформираните дегени.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ако годинава не земеме ЛШ можеме комотно да заборавиме у наредни 5 години пошто сигурно нема да ја освоиме со 20 годишни таленти ко Коман и Бранд на кои им требаат минимум 4 до 5 години да дојдат приближно до нивото на Робери а и тоа нормално не е сигурно.

Браво Хенес ја враќаш екипава на 2005 ко што мораше у затвор да главиш 2 години...Носење на германци, тоа е страшен булшит кој ќе ја уништи екипава. Отвараат канцеларии у Кина а политикава ја тераат на носење германци по секоја цена...каков парадокс.

Ако не донесеме летово гејм чејнџер као Гризман, Санчез и слични ондак жални времиња доаѓаат за екипава....Ене ги Борусија со децана на кое дереџе дојдоа....ние плус ќе имаме 34 годишни легенди далеку после својот прајм тајм.[DOUBLEPOST=1490999466][/DOUBLEPOST]
Некни па налетав на еден наслов на некој од нашиве сајтови - "Ноер го пропушта дуелот со Реал"...мајка ти го пропушта дуелот ебате неинформираните дегени.
Нема шанси, Карло денес кажа се враќа за со Дортмунд...нема шанси со Реал да не игра, не е тешка повреда али ваљда ради претпазливост му напраиле зафат и ќе одмори сеа две утакмици.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom