Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Имам речено и пак ќе речам, Мартинез не е многу стабилен како последен играч. Боатенг за еден ипол играч изигра, за него и пола за Мартинез. Мора да се признае дека Мајнц играа на ниво. Тухел е добар, али и многу нервозен, драма правеше на клупата. :pos:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Чекај бе овој за полуфинале збори, има време до тогаш. Гледајте прво денес да тепаме. :)
[Трол_мк_он/] Пфффффф... после двомечов играчиве на Манчестер ќе го пцујат денот кога го поминаа Олимпијакос. Алллооо откако ќе завршиме со нив Манчестер ќе го нема веќе на карта бе. Следниот ден Руни се откажува од фудбал, прави пластична операција и се зафаќа со манекенство! [/офф]

Слабо, слабо денеска. Можеше Маинц комотно 2 голчиња да ни брцне. Ноер активно следеше игра за среќа и исто среќа што ни успеаа неколку офсајд стапици инаку ќе го јадевме.

Добро е и што Пеп не се плаши да ги измеша картите кога не оди, па ги внесе Пица, Шак и Геце и мислам малку се размрдаа работите напред. Нема да го мавне инфаркт ако проба барем една пак со Швајни и Хави во дефанзивна, за во ЛШ ќе е потребно мислам.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Денес добивте preview за тоа како ќе изгледа евентуална утакмица со Челзи понатаму во ЛШ....

Мачно доста за гледање...Имам осеќај дека утакмициве ги играат колку да се изиграат за официјално да станат шампиони..

Такада сигурен сум дека најкасно до нареден викенд ќе бидеме шампиони сигурно,ако не веќе во вторник,и со шампионски мисли ќе се упатат во Манчестер...Тоа може да биде добра психолошка предност,и голем плус за самодовербата да можат растеретено и креативно да изиграат у Манчестер...

А ова денес беше класична работна победа што ја викаат...

Мартинез како централен ич не ми се свиѓа,не се навикнати со Боатенг заедно да играат....

Данте беше суспендиран за првата со Јунајтед?
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
^^

Да, значи Хави и Боа назад во Манчестер (n)
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Румениге:

- Дракслер не доаѓа ова лето :свиркам:
- Верува дека Манџо нема да си оди заради Лева.

http://www.tz.de/sport/fc-bayern/karl-heinz-rummenigge-spricht-ueber-mario-mandzukic-julian-draxler-3431171.html
pa neli tia od skay pred nekolku dena kazaa deka sakame Draksler da go kupime/dogovorime od ovaa sezona za da narednato leto da bide nas sto e i logicno sto ako go zememe sega koga ke dreme na klupa,takada ako se dogovora super ke bide Ribery ke ima 32godini a ovja ke dojda bomba na negovo mesto
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Гледајќи го Ел Пеналтико мислам дека ако одиме понатаму во ЛШ не би требало премногу да се сеќираме - во одбрана не се ништо поарни од нас ни едните ни другите. Би било фино Пеп ова да го увиди и да смисли нешто за понатаму (претпоставувам Манчестер му се веќе смислени двете освен ако Мојсо не изненади со нешто генијално :icon_mrgr:).

П.С: И добро бе пичка му мајчина како немаме пеналџија како Кика или Лео? Не е можно бе па Шваби се до кога ќе ми се кинат нервите кога има пенал за нас? Дај ако не нека се проба со Манџо мме...
 
Последно уредено:
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Робен перфектно ги изведуваше се до....не ми се спомнува тој ден..:)
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Гледајќи го Ел Пеналтико мислам дека ако одиме понатаму во ЛШ не би требало премногу да се сеќираме - во одбрана не се ништо поарни од нас ни едните ни другите. Би било фино Пеп ова да го увиди и да смисли нешто за понатаму (претпоставувам Манчестер му се веќе смислени двете освен ако Мојсо не изненади со нешто генијално :icon_mrgr:).

П.С: И добро бе пичка му мајчина како немаме пеналџија како Кика или Лео? Не е можно бе па Шваби се до кога ќе ми се кинат нервите кога има пенал за нас? Дај ако не нека се проба со Манџо мме...
Тоа е страшно.....мора да се работи на тоа...

Меси денеска као на плејстешјн и двата!!!

Немаме таков шутер...Рибери Робен можат,Швајни исто може,Крос....Они се топ шутери...Алаба исто...

Мора поише да вежбаат тоа.
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Левандовски иди до година, така да издржете уште некој месец во врска со пеналиве.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Левандовски иди до година, така да издржете уште некој месец во врска со пеналиве.

Неможе да издржиме,не смее да се случува у ЛШ промашен пенал....тоа може да те елиминира!
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Свесен си дека во наредниве 2 месеци тие ебани пенали може да одлучуваат многу нешто.

Алооооо со Арсенал на заебанција утнаа 2 пенала со кој памет бе? Не ме импресионираа ни Алаба ни Милер. Робен си знаеме каков товар носи во врска со пеналите, Рибери и Швајни исто имаат утињато, Кроос кога беше најпотребен се испичка, дури и Лам ги има утињато. Стварно со Манџо би пробал.

Врати се Бут е работава...
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Во право сте и двајцата, не го негирам тоа. Во Супер Купот против Челзи пеналите едвај ги догледав, па и сите 5 души погодија тогаш. Само пробав да внесам позитивно мислење, за разлика од тоа каква е реалноста. :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom