Фан Клуб: Астон Вила

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.995
Во согласност со останатите модератори, темите кои немаат свои фанови на форумов ке бидат под клуч, причината е очигледна, не се развива никаква дискусија освен билдање на постови со честитки .

Доколку некоја тема е ставена под клуч, а има член кој навива за истиот клуб и сака да постира на истата тогаш слободно нека исконтактира некој од модераторите на темата за Фудбал ( Димитар, Фантом, мене ) преку приватна порака па темата повторно ке биде отворена за дискусија, а до тогаш уште еднаш повторувам, :locked:.

п.с. Дискусија за некои од тимовите може да водите и на соодветните првенства, ништо не губите во случајов . :smir:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
победа денеска против блекбурн одлично во гости..агмонлахор и милнер стрелци на головите..3 место се сега пред челзи :)
 
Член од
8 август 2005
Мислења
456
Поени од реакции
78
Во овој момент мислам дека Астон Вила, покажува нешто што не беше карактерично за претходните години. Еве повторно период кога неколку играчи се надвор од терен а сепак продолжува со добри резултати .. впрочем нема пораз последните 13 кола, 9 победи и 4 нерешени.
ПОвикан за напреварот на Англија со Шпанија е и Лук Јанг, со тоа сега се вкупно 6 мина од Вила на список за во англиска репрезентација.
Ова е млад перспективен тим, кој ја разби моментално популарната 4-ка во англија, и ретко кој последните 4-5 сезони успеваше (освен евертон ако добро паметам) во овој дел од сезоната да котира толку високо.
Гледам и низ муабет се повеке луге почнуваат да ја засакуваат играта на Вила и почнуваат да навиваат за неа. Затоа сметам дека колку и да немало дискусии во овој фун клуб дека нее бап време сега да му се стави клучот...
Сакам да кажам, конечно сега )по овие резултати ) може да се дискутира за овој тим. Досега не беше ни малку интересен за останатите.и можно е да се направи дискусија, бидејки досега, и играчите беа во младински тим па никој не им обрнуваше внимание.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Кога дојде Мартин О'Нил тимот се бореше за опстанок.Како изминуваше времето Астон Вила се качуваше на табелата.Тој е главниот "виновник" за формата на Астон Вила оваа сезона.А и моменталниот тим им е стварно за почит.
Сега се трети на табелата во ПЛ и играат во УЕФА купот.
Мислам дека ова не е само моментален блесок на Астон Вила и дека далеку ќе стигнат и во УЕФА,а и во ПЛ можат да се надеваат на пласман во првите 3.

Вистински тест ќе биде натпреварот со Челзи дома наредното коло.Ако тука победат се може да се случи до крајот на сезоната :helou:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.646
Поени од реакции
43.450
Им посакувам среќа против Челзи,мислам дека имаат потенцијал да го победат,исто така посакувам Астон Вила да игра во Лигата на Шампионите следната сезона,мислам дека заслужија...:smir:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
ај и јас посакував нештоо... и ете го денес појде... хаха
пораз од Евертон 3-1... дај боже вака да продолжите и воо премиер лига... само 3 4 порази ... и доволно ќе се :vozbud:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
oва беше во купот за твое потсетување..ќе видиме во лигата..
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
oва беше во купот за твое потсетување..ќе видиме во лигата..
па кажав... дај боже вака да продолжат И ВО премиер лигата... значи прочитај бе брат :)
хаха
не кажав јас ништо за дека била у премиер лига утакмицава:smir:
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
па кажав... дај боже вака да продолжат И ВО премиер лигата... значи прочитај бе брат :)
хаха
не кажав јас ништо за дека била у премиер лига утакмицава:smir:
А ти да си одиш во твојот фан клуб,и да не провоцираш тука
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
Абе јас од кога почнав да навивам за Астон Вила ти не си бил роден
lol

од англиско најсипатични ми се Астон Вила (мојот 2 тим после Милан)

некако мерачки ми е да ги гледам

уште од почетокот сум за нив

бев за челзи ама се додека го имаат анелка неможам да го гледам тој човек таму

астон нити играат слабо нити многу јако
средна игра без многу многу нервирање

само напред...
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
А ти да си одиш во твојот фан клуб,и да не провоцираш тука
извинии... неглеам никоја провокација тука... само кажав дека од евертон изгубија во куп... и дека би сакал така да продолжат со таа игра и во премиер лигата :toe:
незнам што имаше тука провокативно брат...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.646
Поени од реакции
43.450
Ајде уште еднаш кажувам...СЕ СРЕЌА УТРЕ ПРОТИВ ЧЕЛЗИ!!!Само лошо е што ќе играте без Милнер..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom