Фан Клуб: Арсенал

Член од
4 мај 2012
Мислења
671
Поени од реакции
522
Не треба да се пушта Кембел на позајмица.
Треба да се продаде! Со него заедно и Волкот и Чембрлен. Така се собираат 30+ мил. за трансфер и 200к фунти за плата.

Ете ви саглам играч. Подобро еден саглам отколку тројца просечни
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
За човек што има репутација економист и штедлив Венгер појма нема од водење бизнис, па продај го да го ебам шо само она позајмици го даваш, на крај како слободен играч си оди, исто со сите играчи во последниве години, не можеме ни 10 милиони од ѓубрето да извадиме, додека другите клубови продаваат подпросечни играчи за големи суми, на Челзи прво ми текнува.

Истата грешка со Кембел шо ја прави ја направи и со Артета, Подолски, Росицки, Фламини, Аршавин, Чамак и еден куп други, исто ќе биде и со Дебуши, Мертесакер, Гибс и остала боранија, сите ќе го исцицаат клубот до крај на своите договори, без да дадат никаков придонес и на крај ќе си заминат без фунта да добие клубот од нив.
 
T

Todd Solondz

Гостин
Nema sansa da najdeme podobri bek ap bekovi od Gibs i Debusi, Kembel i Oks se dobri igraci za rotacija i ne zimaat pregolemi plati.
Ako nekoj go cica klubot toa e Volkot. Zema plata kolku Kembel, Oks i Ivobi zaedno a minatata sezona bese najslabata napadjacka alka.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Но тој може да игра како напаѓач и како крило. Ги обожава таквите играчи стариот и е спремен да им дава шанси се до нивното пензионирање.
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Мора да тепаме денес, нема бегање кога ги гледам другиве тимови како се расположени, не смееме да губиме бодови толку рано.....
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Nema sansa da najdeme podobri bek ap bekovi od Gibs i Debusi, Kembel i Oks se dobri igraci za rotacija i ne zimaat pregolemi plati.
Ako nekoj go cica klubot toa e Volkot. Zema plata kolku Kembel, Oks i Ivobi zaedno a minatata sezona bese najslabata napadjacka alka.
Не се лоши како бекап, проблемот е што и кога ќе бидат скроз неупотребливи и ни за тоа нема да ги бива, пак нема да ги продадеме одма, Артета две години по ред немаше никаков придонес во клубот, цицаше плата, си учеше занает, еве го сега како прв другар со Пеп е, му го исплативме школото, такви примери има и други.
 
T

Todd Solondz

Гостин
Не се лоши како бекап, проблемот е што и кога ќе бидат скроз неупотребливи и ни за тоа нема да ги бива, пак нема да ги продадеме одма, Артета две години по ред немаше никаков придонес во клубот, цицаше плата, си учеше занает, еве го сега како прв другар со Пеп е, му го исплативме школото, такви примери има и други.
Skoro site tie igraci ne bese mozno da se prodadat sto radi povredi sto radi pad vo forma.
Podolski e mozebi edinstveniot koj otisol za kilo semki koga eden preoden rok porano sme mozele da zememe solidna suma.
Inaku se slozuvam deka koj i da e odgovoren za obnovuvanjeto na dogovorite na igracite momentalno ne si ja vrsi dobro rabotata (znam deka e Venger). Na glavnite igraci neprodolzeni dogovorite plus igraci kako Kembel, Vojo i Oks moze da otidat za bezpari ako prodolzi neodlucnosta okolu nivnata idnina.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Што го чува волкот во прва постава, тотално е отиден стариот во лево!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Дали самиот Венгер верува во изјавите дека Алексис може да игра на ниво на Суарез и Агуеро како шпиц?
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Ајдееееееееее, среќа не ни досудија пеналче. Имавме шанси, Тео слабо, Кокето лапа ран жут, не знам зошто он игра понапред од Џака....
Алексис нигде го нема, позитива е Окс и одбранава со Кош е друга приказна. Белерин малце да се стегне ептен го работи ко бавча Марез....

Ајде второ нека влезат лепотанот и Озил и да ги решиме.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Neznam vo koj univerzum zivejt Wenger ama posle natprevarov trebit da se izvinit za izjavata deka Alexis mozel shpic da igrat. Mozit i golman da igrat ama kolku ke e efikasen...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom