Фан Клуб: Арсенал

P

psychostasia

Гостин
Не беше само Кош заспан, сите спиеја. Кош заспа, Монреал не блокираше убаво, Шкодран такоѓе... колективна дремка ги фати изгледа.[DOUBLEPOST=1491852668][/DOUBLEPOST]А јас по навика Кош го пишав :D Моја грешка.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
:pos::pos::pos::pos::pos:
И да си ебеш веко,нема човек што може повеќе да ме насмее во фан клубов.
Гледам типчето над мене ти парира.:D
 
P

psychostasia

Гостин
Не беше Кош таму ама колективно си заспаа за голот. Елнени го мафтаа пред шеснаесетник, Монреал не изблокира и Таузенд си истрча без проблем. Габри беше на земја од претходно.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.309
Поени од реакции
12.680
Еден од шпонциве заспа или Белерин, Тоузенд игра лево крило од кај нив се прикраде.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Еден од шпонциве заспа или Белерин, Тоузенд игра лево крило од кај нив се прикраде.
Мустaфи прoбa дa гo изблoкирa Тaусенд,тaкa дa не ќе дa е oн.
Се си мислaм декa Тaусенд пoкрaј Џaкa се прoшетa...

:pos::pos::pos::pos::pos:
И да си ебеш веко,нема човек што може повеќе да ме насмее во фан клубов.
Гледам типчето над мене ти парира.:D
Зa тебе вреди чoвек и геј дa стaне :)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ете гo пaк Џaкa...
А демек oдличнo зaсилувaње требaше дa ни биде...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
P

psychostasia

Гостин
Мустaфи прoбa дa гo изблoкирa Тaусенд,тaкa дa не ќе дa е oн.
Се си мислaм декa Тaусенд пoкрaј Џaкa се прoшетa...


Зa тебе вреди чoвек и геј дa стaне :)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Мустафи легна на крајот пред Таусенд, Елнени откако го изиграа се врати и повеќе пречеше одошто помогна, Монреал пропушти од страна.

Очај е одбранава, палас не дупат.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
Нема потреба да се каже дека играме катастрофа,тоа е веќе препознатливо.Ако ништо друго барем убав фудбал игравме и со тоа се тешевме,сега ни тоа го нема.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.861
Поени од реакции
7.088
Кое тешко пиче е овој Габриел... Само што ја покажаа снимката како му го зема дуелот Бентеке ...
 
P

psychostasia

Гостин
Па со кого ќе играме убав фудбал? Озил и Санчез се единствено добри во подавањата. Волкот го нема воопшто глуми јака фаца и чека топка на тацна, Велбек два пати доби топка еднаш проба Беркамп финта и не успеа другиот пат усра скроз. Елнени нити се позиционира нити подава ко што треба кога сме во напад, Џака поарно да не игра, Монреал и Белерин нешто ако нафрлат или Санчез да направи соло акција и тоа ни е цела игра. Габри имаше добра топка од корнер ама беше од далеку и ја стигна голманот. Она што ни фали е динамика во играта, нашиве тупат во место со подавања и на крај ќе им ја земат и контра ќе ни опнат.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
Чудното сезонава ми е што освен во 5-6 утакмици,во сите други кај Волкот гледам жар,инает и борба.Штета што сеуште многу често не знае да ја води топката,ја заборава трчајки и нема никаква контрола над неа.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.309
Поени од реакции
12.680
Немаме техничари, имаме само неагилни дибеци со непостоечка или просечна техника, ова го зборувам последниве две години, затоа и тиња фудбал играме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom