Фан Клуб: Арсенал

P

psychostasia

Гостин
Голем кур, излегол еднаш на цигара наркоман го напраивте. Исто беше и со Војче, испушил цигара под туш после катастрофален натпревар и медиумите го направија ко атомска бомба да правел.

Вилшер само нека се врати фит одма би фатил место и пред Џака и пред Кокелан.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Шо толку згрешија Аделаид и Нилс ни ти не знаеш али само да се пише нешто.[DOUBLEPOST=1480599610][/DOUBLEPOST]А за Ремзи веќе 2 години е тешко срање за Арсенал и не ми се верува дека воа го посакувам ама очигледно само повреда би го спречила да игра, оти Венгер е тешка пичкетина за да го седне и да го зацементира на клупа.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Мустафи има играно десен бек и за Германија и за Валенсија. Од сите шо ги имаме мислам е најдобар за таа позиција.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Во сабота Габриел ќе си продолжи како десен бек како со Бормут, а може и Мустафи или Најлс, било кој дури и Ремзи и Окс можат да бидат десни бекови само Џенко не.

Вилшир има иднина само ако повредите му дозволат, но исто како со Ремзи, не може вечно да го чекаме да распали и со тоа да ни страда целата игра оти немаме друг контролор во средината освен 32 годишниот Санти кој исто баш не му оди со повредите во последно време.
 
P

psychostasia

Гостин
Изгледа друга утакмица гледав јас па Аделаид кај мене губеше топки и се мачеше да помине и не помина ни еднаш.
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
671
Поени од реакции
522
Чим Венгер не го префрли Мустафи десно со Бурнемаут, не верувам дека и сега ќе го игра десно.

А Габриел не е бек материјал. Супер изигра(дефанзивно барем) со оглед дека нема некако конституција и техника доволна за таму, али чим од старт знаеме дека немаме десен бек, мислам дека ќе се бара друго чаре викендов.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Кое чаре нема друг избор или Мустафи или Габриел, не верувам дека ќе го фрле у оган Најлс на градско дерби на гости.

Само Арсенал може да биде толку малер во исто време да се повредени и првотимецот и неговата замена.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.861
Поени од реакции
7.086
Член од
4 мај 2012
Мислења
671
Поени од реакции
522
Што има везе. И Белерин беше фрлен во оган, мислам прва утакмица му беше со Дортмунд на гости.
Се гледа потенцијал кај Најлс, може да изигра солидно.

Плус на таа страна е Паје, треба некој поподвижен со конституција слична на неговата. Настрана што габриел не може ништо во офанзива да придонесе.
 
T

Todd Solondz

Гостин
Vilsir e polos od Remzi momentalno. Go gledav pred nekoja nedela. Ja izgubil eksplozivnosta, mnogu e spor i zdebelen, me potseca na Runi. Tehnikata nemoze da ja izgubi pa zatoa se istaknuva vo podprosecna ekipa kako Bormut ama ja nema onaa ostrina vo igrata koja e potrebna na najvisokoto nivo.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
И официјално наздравје без Казорла до пролет, со нашата среќа веројатно и до крај на сезоната. Како ќе го склопиме средниот ред сега појма немам.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.049
Поени од реакции
7.086
Џака и Кокелан ќе треба да играат, Џака со слични задачи како Казорла.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Тоа моментално е најдобрата комбинација, и Елнени-Џака некња со Бормут не беше лоша, како и да е секоја комбинација во која е Џака, другите спарувања се ужас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom