Фан Клуб: Арсенал

Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Јак е Велбек бе шо ви е и така нема веќе голем избор на напаѓачи
Нас ни треба cliniсal finisher, не уште една пренадувана млада црнчуга што не знае голот да го погоди од 15 удара
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Да се уозбилиме малце, еве да речеме го земаме Велбек. Дали постои барем еден нормален подржувач на Арсенал, кој не е овца заведена од бајките на Венгер што ќе оправда ако е во прашање позајмица. Ние да му го чуваме и раниме Велбек на Јунајтед дури они си играат со Фалкао за една сезона, а после ако им текне да си го земат овој назад.

Да не спомнувам дека цел ден нема никакви шпекулации за дефанзивец и дефанзивен среден, двете позиции кои требаа уште пред месец дена да бидат решени.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Велбек играше одлично под водство на Ферги и е баш тоа што ни треба, ако е навистина позајмица се надевам дека е со право на откуп
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.315
Поени од реакции
12.700
Нас ни треба cliniсal finisher, не уште една пренадувана млада црнчуга што не знае голот да го погоди од 15 удара
Во право си, ама Венгер е познат по тоа што од многу несигурни играчи пред гол направил одлични финишери (Анри,Перси,Адебајор,Фабрегас,Ремзи итн), ако не е позајмица трансферов јас сум задоволен.Велбек има се што може да се побара од еден ЦФ освен финиш и не му е толку лош финишот ко што му го прават овие од Јунајтед, таму никогаш не добил шанса да игра ЦФ, да се фокусира на голови давање, секогаш крило игра.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.786
Поени од реакции
63.383
Site shansi shto gi imashe od krilo gi promashi.

Da ne go spomnuvam lobot protiv Noer koga vo 1 na 1 mu ja dade vo race pri 1-0 rezultat za nas.

Vo 1/4 finale vo LS.
 
Член од
22 декември 2013
Мислења
139
Поени од реакции
211
Богот му е портпарол на Венгер, изјавува тоа што клубот сака да биде изјавено.
Не знам што си руши репутација со нас.
Истото го објавуваат и други новинари сега,значи пак бил во право.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.056
Поени од реакции
7.127
Никна информација на твитер за можно доаѓање на Хунтелар :pos:
Ќе не поврзат со сите можни напаѓачи следните 3 часа. Уште нема име за ДМ/ЦБ,ајде Венгерчо уште тоа ни фали!
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Леле лудило, на крај со прстот у уста. Мој, мој ама преку таквото више. Уште сезонава и нека одвесла стариов. Ка вегетеријанци смо, пун стомакот и пак гладни!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Да не ве слушам после да го барате Велбек кога Саного ќе се сопнува на топката :ROFLMAO:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.315
Поени од реакции
12.700
Абе а Бони, зошто него да не го купиме, Свонси таман си имаат замена за него во Гоми. :D
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.056
Поени од реакции
7.127
Зошто да не се проба и со Бентеке? На живци ми идат веќе.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.484
Абе а Бони, зошто него да не го купиме, Свонси таман си имаат замена за него во Гоми. :D
Агентот и Свонси одбивале да го продадат, така кажа репортерон од SSN кој е пред стадионон од Свонси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom