Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
zasluzifme pobeda
i duri i bez igrac i bez Fabre pak igrafme nasata igra i imafme sansa
:toe:
kje bide sledno kolo
sea kje se vrati Dudu i Ade kje se zameni
a za Fabre se nadevam nema da e podolgo vreme povreden
:helou:
 
В

Вори

Гостин
Иако Арсенал не победи,ми се допадна тоа што и после повредата на Фабрегас,и црвениот картон на Адебајор,продолжи да напаѓа,и не доживеа пад во играта.
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Значи како што реков Х добра игра со 10 играчи на терен ливерпул тапа :tapp:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
534

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
"Verujem da bi pobedili da smo ostali sa 11 igrača. Siguran sam da bi u poslednjih 30 minuta zabeležili pobedu. To je bila pogrešna odluka. Voleo bih i da se mi nađemo u situaciji da sudija isključi protivničkog igrača zbog nečeg ovakvog. Ako je Adebajor morao da izađe zbog toga, onda je Kin trebao da izađe još u prvom minutu (zbog starta nad Klišijem). Leiva je pravio faul za faulom, za koje nije bio opemenut. Ne slažem se sa takvim stavom sudije danas. " ljutito je kazao Venger.

EDIT: Да ја пофалиме публиката, денеска одлична беше. + од кога доби црвениот картон аде, не престаа да им свиркаат на Ливерпул. Така треба!!1
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Супер бевте денес, според мене заслуживте победа над Ливерпул... :helou:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Arsenal To Swap Nicklas Bendtner For Bayern Munich's Franck Ribery?
http://www.goal.com/en/news/1712/arsenal/2008/12/21/1022648/arsenal-to-swap-nicklas-bendtner-for-bayern-munichs-franck-riber
Знам дека изгледа смешно но...
Ribery would demand a transfer fee of around £20 million, but as the deal could involve Arsenal striker Nicklas Bendtner, the fee could be as little as £10m plus Bendtner.
Би било нешто фантастично!
Иначе ке земеме пари од трансферот на Диара во Реал.(Дале 20 милиони, будала работа!) =))
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Arsenal To Swap Nicklas Bendtner For Bayern Munich's Franck Ribery?
http://www.goal.com/en/news/1712/arsenal/2008/12/21/1022648/arsenal-to-swap-nicklas-bendtner-for-bayern-munichs-franck-riber
Знам дека изгледа смешно но...
Ribery would demand a transfer fee of around £20 million, but as the deal could involve Arsenal striker Nicklas Bendtner, the fee could be as little as £10m plus Bendtner.
Би било нешто фантастично!
Иначе ке земеме пари од трансферот на Диара во Реал. =))
:pos2:
bash se nadevam na ova 8MO SVETSKO 4UDO
hahahaha
Bendtner da se smeni za eden od najdobrite FUDBALERI U SVETOTOF :pos2:

i daj boze da go doneseme i Arshavinu januar togash kje se prestrasheni od imeto i poimot ARSENAL :pos2: samo so ovie 2ca igraci
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Што е толку смешно? +10 милиони и Бентнер?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.266
Поени од реакции
41.759
А да стававте по едно смајли, а не истото 100 пати ставено, нели гледате дека ви ги едитирам постовите, грди се со смајлиња, несериозно делуваат и го уништуваат целиот пост .

Ганер ова посебно за тебе важи, смајлито нема никаква вредност во постот, тоа што е напишано во истиот се цени . :smir:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
ок брат нема веќе толку смајлиња
онтопик: Па не веруем баш дека Рибери еден од најдобрите играчи у светот ќе сакаат Баерн да го ослободат за 10 милиони и Бендтнер
:toe: лично мое е тоа мислење незнам дај боже да мисли обратно тој на Баерн шефо :helou:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
534
Се сложуем со зоки дека не е смешно Бентнер + 10 милиони за Рибери...:toe:
- Бентнер е помлад може не толку искусен ама има добра преспектива, а пак Рибери е доста постар искусен и не знма уште колку ќе напредуе...:toe:

'I think we could have won this game today'


On Fabregas' injury...
“It is a medial knee ligament problem. I don’t know [how long he will be out], it is difficult to assess. Of course it is a blow, you don’t want to lose a payer like that but we have to cope with it.” :toe:

- Некој ако знае ,,сигурно,, колку време ќе отсустува Фабрегас нака постира...:helou:
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
7
Bentner + 10 milioni i dvete strani bi trebalo da bidat zadovolni.Riberi ne vredi nisto poveke od tava.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom