Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 декември 2008
Мислења
9
Поени од реакции
2
Jas sum za Juve ali vi davam celosna podrska i da ja zgazite Roma:)Ke ima izgleda trampa Galas-Chielini.Da pocekame uste nekoja nedela pa ke vidime sto ke bide.Pozdrav od mene i mnogu sreka vo ligata na sampionite i se nadevam deka i nie i vie ke pomineme ponatamu.



Pozdrav od Juventus
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Jas sum za Juve ali vi davam celosna podrska i da ja zgazite Roma:)Ke ima izgleda trampa Galas-Chielini.Da pocekame uste nekoja nedela pa ke vidime sto ke bide.Pozdrav od mene i mnogu sreka vo ligata na sampionite i se nadevam deka i nie i vie ke pomineme ponatamu.



Pozdrav od Juventus
Ммм... па не би било лошо да се трампаат со Келини :) Тој е сега во животна форма во Јувентус. Еден од најдобрите дефанзивци, а вие ке го земете пензионерот =)))
Иначе, фала на подршка.:wink:

The Emirates manager has issued a statement that is sure to rile Arsenal fans; he is yet to find anyone 'special' to sign during the January transfer window.


"No, I have not found anyone special yet and I have not seen anyone special yet," Wenger is quoted by the club's official website as saying.

"More than any special position I am looking at opportunities," he added.

"But at the moment I am more focused on getting this team to where I feel it can be and prove to people that this team deserves confidence and belief in them because I highly believe that without buying, we can do it."


Пак ке земе некоа тртушка.. ах венгер венгер..

Van Persie To Barca? http://www.goal.com/en/news/1706/barcelona/2008/12/18/1018241/barcelona-mooting-van-persie-approach
:nenene::nenene:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.887
Поени од реакции
8.748
Pupone, богами ти си тој што треба многу лебои да кркнеш!
Доста, се паднавме со Рома и тоа е тоа. Од каде испадна сега тоа Анри да споредуваш со некој? криво ти е што ве симна на земја со три гола?
АРСЕНАЛ ИМА ДОВОЛНО ИСКУСТВО! Само уште еден фудбалер во јануари во средина и ке бидеме тип топ. сите зборите повторувани зборови.. ке видите некој глупак кој ке рече неикуство и ти одма пе него место да размислиш малце „еј колку години има овој, што има освоено.. на кои големи натпревари има играно..“
Алмуниа Сања Туре Галас Клиши/Силвестер
Ебуе/Волкот Фабрегас Денилсон(за овој да.. но ке се среди во јануари)Насри
Адебајор Ван Персие

Сега нема Анри али има Адебајор и Ван Перси :) што ке ве решат...:pusk:
jas samo mu odgovoriv na vazil bidejki toj kaza deka arsenal ke odrzi lekcija na totti i drugarcinjata vo igranje fudbal a nikoj nema iskustvo kako totti i nikoj nemoze od arsenal da mu predava na totti
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
20
Поени од реакции
1
pupone ne mislis deka fabregas go stigna totti i cak i go zamina... mozebi nema iskustvo kako nego ama moze slobodno da mu parira vo bilo koj segment na igra!!
 
Член од
29 април 2008
Мислења
164
Поени од реакции
1
hehe Arsenal-Roma, lani odrzavme lekcija na Milan,uste edna li italijanska ekipa ke padne od Arsenal? :))
kolkavi se moznostite Chiellini od Juve da dojde vo arsenal,se spekulira mnogu okolu toa
pozdrav

А бе не зафркавај,кај прочита за овие шпекулации??????
Искрено мислам дека не би го дале Киелини на никого,а колку само потајно си го посакувам во Арсенал не сте свесни,го следам човекот некое време и со чиста совест можам да кажам дека моментално е можеби и најдобриот дефанзивец на светов,кој што го гледаше дербито Јуве-Милан знае многу добро зашто вака зборувам за него,дај боже овие шпекулации да се претворат во реалност...:vozbud:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Добра инвестиција ќе биде Киелини, но само ако Јувентус се согласи. Раниери го сака неговиот поранешен фудбалер па мислам дека има некои мали шанси за да се случи еден ваков трансфер.

Инаку судија за утре е незаменливиот и вечниот Кауард Веб. :nesvest:

Очекувам во центарот на одбраната да бидат Галас и Џуру, а во средниот ред Фабрегас и Сонг. :helou:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Jas sum za Juve ali vi davam celosna podrska i da ja zgazite Roma:)Ke ima izgleda trampa Galas-Chielini.Da pocekame uste nekoja nedela pa ke vidime sto ke bide.Pozdrav od mene i mnogu sreka vo ligata na sampionite i se nadevam deka i nie i vie ke pomineme ponatamu.



Pozdrav od Juventus
fala za podrska
ali za toa shto Gallas kje si ide ko so se spekulira mnogu bolje neka si ide ali da doe chielini ako ne ondak za pari ne vredi da se dade zasto kaj nas samo se sobiraat pari ali nigde ne se gleadaat osven na stadionot ...:tapp:

Волкот Бендтнер и Вела именувани за едни од најдобрите млади играчи во светот
http://youngguns.wordpress.com/
еве тука првиот пост :)
позз
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
[zEUs];2007935 напиша:
И го прогласиле некој што се разбира од фудбалот, а не мие само го критикуемо...:toe:
Даде! Многу треба да се разбираш во фудбалот за да кажеш каков играч е Бендтнер.
Сите имаме свое мислење. Според мене нее до возраста, туку е комплетно до фудбалерот. Тој е таков играч каков што е сега и таков ке остане. Голема утка на Венгер, на Арсенал не му требаат вакви играчи.
Али кај и дае, ке си иде и он.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
[zEUs];2008255 напиша:
Венгер: Да покажеме дека сеуште сме во трката за титулата
- Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер ги повика своите фудбалери со игра да ги замолчат луѓето кои ги отпишаа Топџиите од трката за титулата во Премиер лигата. :pipi:
многу нормално
а после сличната ваква изјава од страна на ТИЕРИ АНРИИ :vozbud::vozbud:
почна и Венгер да се јавува :)
се надевам дека ќе успееме оваа година многу повеќе од лани
па ако треба и у последно коло со гол со рука да доеме до титула така нека е
само да ја земеме :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom