Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Едуардо после мечот осеќал болови во бутот, и очекувал дека ке биде спремен за две недели!
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27

Why Robert Pires is the best than Gerarrd...????


...the rest from the best...
Браво за постов....сакав пред некој ден да ставам слично нешто со 10 најдобри голови на пирес али изумив....
Сварно е звер пирес нема што уште се воодушевувам кога го гледам во виљареал како игра со срце иако годините веќе го стигаат и не е истиот тој што беше порано...иако и кога го продадовме и сега мислам дека можеше барем уште година или две да поигра кај нас али тоа е тоа....
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
Да али мислам дека Венгер го разочара со тоа што го изваде од игра во финалето на ЛШ....и затао мислам дека си замина....али притоа тој го даде најдоброто во Арсенал, и му даде една различна димензија на тимот и на нашата игра....Даваше по 30 гола во сезона и беше повеке како втор напагач во тимот и се разбира наша легенда...

На второто видео видете на 2,00 минути како се играше и која беше играта за око и за резултати...



ова ми направи некој голем кеффффф
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
20
Поени од реакции
1
Да ова беа вистинските времиња кога Арсенал газеше буквално се пред себе... Ни негостига некој како Пирес или Парлоур кој мнногу добро знаеше да затвори позади... Ајде не можам да го дочекам натреваров со ливерпул, многу самоуверени доаѓаат...
Alwayss Arsenal!!!
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15

Особено внимание на 5 гол, против Челзи и како го помина легендата на францускиот фудбал, Десаи и се разбиар сите други голови , како и тој против Вила, каде Адамс му даде прекар D'Artagnan за тој потег....И се разбира сите други како и многу многу од него...Беше време да се потсетиме на легендата која нема да биде никогаш заборавена....Вечната 7 и кај нас и во Француската репрезентација, и според мене најдобар играч во историјата на Арсенал, според мене....Можеби токму поради тоа дека ми е идол....:)
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Да али мислам дека Венгер го разочара со тоа што го изваде од игра во финалето на ЛШ....и затао мислам дека си замина....али притоа тој го даде најдоброто во Арсенал, и му даде една различна димензија на тимот и на нашата игра....Даваше по 30 гола во сезона и беше повеке како втор напагач во тимот и се разбира наша легенда...

На второто видео видете на 2,00 минути како се играше и која беше играта за око и за резултати...



ова ми направи некој голем кеффффф
Да и мене ми направи кеф овој гол....инаку малку претера за головите али нема врска....никогаш не постигна повеќе од 20 гола....:smir::salut:
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Најдов документарец каде што Венгер зборува за 11поминати години со Арсенал и открива 11 најдобри играчи во неговата ера.Тоа е видео кој секој арсеналов навивач мора да го гледа.:salut:
part 1 part 2 part 3 part 4 part 5 part 6 part 7 part 8 ENJOY!!!
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15


Часови по криење на топка....бесплатно.....Поззззззззззз од мене...се читаме....

Да и мене ми направи кеф овој гол....инаку малку претера за головите али нема врска....никогаш не постигна повеќе од 20 гола....:smir::salut:
Сезона 2002/03 и сезона 2003/04

ПЛ 15 гола ПЛ 15 гола
Купови 6 гола Купови 9 гола(2 хет трика)
ЛШ 4 гола ЛШ 3 гола

Вкупно 25 гола Вкупно 27 гола


И за предходниет сезона имал постигано можеби повеке но немам податоци....За овие сум сигурен и ги најдов од интернет и по мојата лична статистика....Можеби не ме сфати....зборувам за сите конкуренции....
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Сезона 2002/03 и сезона 2003/04

ПЛ 15 гола ПЛ 15 гола
Купови 6 гола Купови 9 гола(2 хет трика)
ЛШ 4 гола ЛШ 3 гола

Вкупно 25 гола Вкупно 27 гола


И за предходниет сезона имал постигано можеби повеке но немам податоци....За овие сум сигурен и ги најдов од интернет и по мојата лична статистика....Можеби не ме сфати....зборувам за сите конкуренции....
Не убаво те сватив само тебе информацииве не ти се баш точни....
ке ти ги пишам по сезона али ме мрзи детално само вкупно настапи у сезона и вкупно голови...

2000/01 .....51 настап 8 голови
2001/02......45 настапи 13 голови
2002/03......42 настапи 16 голови
2003/04......50 настапи 19 голови
2004/05......47 настапи 17 голови
2005/06......48 настапи 11 голови

или вкупно 283 настапи 84 гола....
:toe:..позззз
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
20
Поени од реакции
1
абе дечки како и да е тука некаде е... volleyman браво за документарецот ме врати во старите времиња, какви играчишта имал овој тим...
Само да се фокусираме на денешниве што ги имаме, пошто они се гордоста на Арсенал.. поззз
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Најдов документарец каде што Венгер зборува за 11поминати години со Арсенал и открива 11 најдобри играчи во неговата ера.Тоа е видео кој секој арсеналов навивач мора да го гледа.:salut:
part 1 part 2 part 3 part 4 part 5 part 6 part 7 part 8 ENJOY!!!
braaaaat najgolem respect za ova so gi stai
sum gi gleal ii onaka samo se nadevam nekad kje iame pak ko ovoj tim :)
Fabre kje zeme mestoto na Vieira ali nikoj na Ljung i Pires a na Henry pa da ne zboram :toe:
pozdraf
arsenal :)
one nation :vozbud:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
ајде добро е штом се враќа Насри
ама не ми е важно со кој тим како што само важното е да се вади победа протиф Ливерпул сега
другото не е битно толку ...
иако сегде се типува како 0 оваа утакмица
јас се надевам можеме и против нив да извадиме 3 поени
:vozbud::helou:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Ганери за некоја минута почнува извлекувањето..па да видиме каква среќа ке имаме...мене некако се ми иде накај рома или јуве...али и нешто на барса ми иде...ај за некој момент ке дознаеме...поззз
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom